Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biyopsi ve leep ameliyatı öncesi yapılan kan testi

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Biyopsi ve leep ameliyatı öncesi yapılan kan testi

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzuun zamandir burda yoktum.
    Aslinda unutmaya calisiyorum uzaktan takip ediyorum
    Benim de cin3 ve leepten 6 ay sonra yarin ilk doktor kontrolum var. Bu geceden itibaren sonuclarim cikana kadar gunler nasil gececek bilmiyorum gercekten buyuk bi psikolojik tramva yasadim son 1 senedir. İnsallah sonuclarim guzel gelir (pek umudum yok ama insallah diyelim)
    Ben de anneme doktora git bile diyemeyenlerdinim. Sanki kendimi ifsa etmis gibi olucam diye korkuyorum.
    Herkes hpvsiz guzel gunler gorsun insallah en kisa zamanda...��
    Yaşadıklarının aynısını hissediyorum çok iyi anlıyorum burdan kopamamak ama okumaktan da korkmak kontrol zamanı yaklaştıkça oluşan gerilim son 1 yılın bizden götürdüklerinin Zihnmizden çıkmayışı bende ay sonu kontrol yaptırıcam umarım tertemiz çıkar sonuçların ve bu illetten kurtulmuş olursun aynı temennileri herkes için diliyorum. Sadece annelerimiz değil etrafımdaki herkesi smear aldırması için teşvik ediyorum bende başıma gelmeden önce bilmiyordum önemini ki bizden önceki nesil kadındoğumcuya Sadece Doğumda giden insanlar toplum olarak bu konuda çok bilinçsiziz maalesef.mart sonu seninde mojonun da benimde sonuçlarım çıkacak ve burda kutlama yapıyor olacağız inşallah

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Doktoruma gittim. Kolposkopik muayne de yapti. Anormal bisey goremedim.insallah smearin de oyle gelcek dedi 🙏
    10’gun sonra sonuclarim alicam. Umarim onda da bisey yoktur. Tekrar bir husrana ugramak istemiyorum hepinize cok gecmis olsun
    Canım kolooskopşk muayane ucreti ne kadardı bılen var mı aranızda?

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım kolooskopşk muayane ucreti ne kadardı bılen var mı aranızda?
    Aryaciim 🤗Ben doktorumun ozel muaynanesine gidiyorum. (Kendisi ozel bi hastanede de calisiyor da.) vajinal ultrasonla muayne etmeden once kolposkopiyle bakti. 2 farkli sivi doktu rahim agzima. ilk siviyi doktukten sonra pamukla temizledi. ikincisin de renk degisimi olcak mi acaba diye dokulen sividandi. Sanirim hucresel degisiklikte siktigi sividan sonra beyaz beyaz belli oluyormus. Ekranda bana da gosterdi bak burda su var burasi bu falan diye..
    muayne ucreti 300+100 de smear icin aldi.
    Yaptigi islemlere gore ve 6 ayda gidildigini dusunursek normal geldi🤔leepimi de o hoca yapmisti o biraz fazla 2000tl ye oldum + 2 kez kontrole gitmistim

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Melekkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşadıklarının aynısını hissediyorum çok iyi anlıyorum burdan kopamamak ama okumaktan da korkmak kontrol zamanı yaklaştıkça oluşan gerilim son 1 yılın bizden götürdüklerinin Zihnmizden çıkmayışı bende ay sonu kontrol yaptırıcam umarım tertemiz çıkar sonuçların ve bu illetten kurtulmuş olursun aynı temennileri herkes için diliyorum. Sadece annelerimiz değil etrafımdaki herkesi smear aldırması için teşvik ediyorum bende başıma gelmeden önce bilmiyordum önemini ki bizden önceki nesil kadındoğumcuya Sadece Doğumda giden insanlar toplum olarak bu konuda çok bilinçsiziz maalesef.mart sonu seninde mojonun da benimde sonuçlarım çıkacak ve burda kutlama yapıyor olacağız inşallah
    3-5 sigil cikmasi beni hic uzmedi kriyo koter yaralari hic canimi sikmadi hic canimi yakmadi. Sadece bu kadar cahil olusuma uzuldum senelerce bende bisey olmaz yaa diye doktora gitmedigim zamanlara resmen aptallikmis dedim.
    Bugun Doktorumla da konustum cin3 tekrarlar mi? ben cok korkuyorum cocugumun olmamasindan o zaman gelene kadar kanser olmaktan falan diye.
    Sakin oyle dusunme hamile kalmanda hic bi sakinca yok tabi ki cocugun olcak. %80-%90 tekrarlamaz. İnatci durumlarda Leep ust uste olmak zorunda kalininca rahim agzi kisaldigi icin sadece “erken dogum riski” olabiliyor onun da kesinligi yok dedi.
    6 ayda bir bunu takip ediyoruz sen kontrollerine geldikce cin3leri gormen kanser olman imkansiz o yuzden her 6 ayda yada yilda 1 smear verin dyoruz dedi.
    Ben de butun cevreme bunu asilamaya calisiyorum kadin olarak yapmamiz gereken zor bisey degilmis aslinda keske zamaninda birileri de bizi uyarsaymis. İnsallah sizin de benim de burdaki butun arkadaslarimizin da sonuclari cok guzel cikar. Korkmayin ve guzel sonuclari duymak icin kontrollerinizi aksatmayin sonuclarim cikinca da haberdar edicem 🙏

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Herkese tekrar merhabaaa
    Biraz once doktorum bizzat aradi. Smear sonucum da temiz cikmis🙏
    Cok mutlu oldum size de guzel habermi vermek istedim. İnsallah bi sonraki kontrolumde de ayni guzel sonucu gorurum. Hepiniz insallah temiz smear sonuclarinizi alirsiniz bi an once 😌🙏

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Herkese tekrar merhabaaa
    Biraz once doktorum bizzat aradi. Smear sonucum da temiz cikmis��
    Cok mutlu oldum size de guzel habermi vermek istedim. İnsallah bi sonraki kontrolumde de ayni guzel sonucu gorurum. Hepiniz insallah temiz smear sonuclarinizi alirsiniz bi an once ����
    Gozun aydin ya foruma girerkrn aklima gelmisti nasil cikti sonuclarin diye sora senin yazdigini gordum.ins atmis olabilir vucudun bunu ..

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gozun aydin ya foruma girerkrn aklima gelmisti nasil cikti sonuclarin diye sora senin yazdigini gordum.ins atmis olabilir vucudun bunu ..
    Hpv testi daha yaptirmicam belki yaz aylarinda yaptirirm size de bildiririm.İnsallah onu da atmistir vucudum😌
    Hpvyi kenara birakip Cin1-2-3 oldugunu duyunca kanser olcam ölüyorum bitiyorum diyen arkadaslarima da umut oldum umarim🙏
    sorun hpvyle cikan 3-5 sigil olmasin lutfen hic bi zaman. Kesinlikle yuksek risk tasiyan arkadaslarin kolposkopik muayneden de gecmelerini tavsiye ediyorum. Smeare guvenmesinler.
    ne yazikki tecrubesiz ellerden alinan smearler, benim eski smearlerim gibi temiz cikarken bi anda baska bi hekimin dogru suruntu almasiyla ve kolposkopik muaynesi sonucu aslinda uzun zamandir cin3 oldugunu ogrenebilirler.
    Lutfen sectiginiz doktorlarin uzmanlik alanlarini googledan kucuk bi arastirma yaparak muayneye gidin. Cok sey ogretti bu kadin dogumcular ve dermatologlar bana
    Herkese gecmis olsun hepimiz bu illeti oyle yada boyle gunun birinde unutucaz...

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok çok sevindim gözün aydın canım darısı bana hepimize inşallah sonucunu merak ettiğimden girdim foruma iyi haberini aldık çok şükür hep sağlıkla kal ��

Durum
    Tecrübeli Üye

Nihayet güzel haberlerle yazıyorum size leep sonrası 6. Ay kontrolümüde smaerr sonucum tertemiz çıktı ve artık rutin takip hastası oldum.doktorum 6ay sonraki smear da hpv DNA bakılmasını önerdi. Çok çok güzel bi duyguymuş normal bi smear sonucunun olması bu sıkıntıyı yaşayan herkes bu mutluluğu yaşar umarım.1 sene oldu ilk sıkıntı olduğunu öğreneli senesine hepsinden kurtulmuş oldum çok şükür iyileşenler sayımız giderek artarken herkese sağlıklı günler diliyorum ��

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Herkesın bırer bırer negtıf cıkmasın veya sıgıl cıkarmmasına pap smearlerının temız cıkmasına cok sevınıyorum

Bu Konu için Etiketler