Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçmeyen enfeksiyon

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Geçmeyen enfeksiyon

Merhaba arkadaşlar bende hpv tip6 var, iki kez koter oldum, görünürde lezyon yok. Benim sıkıntım rahim ağzımdaki enfeksiyonun geçmemesi, yine gittim başka bir doktora bana fitil ve ornisol verdi ve yine geçmedi. Özellikle sol kasık kısmımda ve pelvik bölgemde ağrı ve acı var, tuvaletimi yaparken de acı çekiyorum.sanki bir de sol kasık kısmında gland bezi şişmesi var, boynumdaki lenf bezi de hafif şiş ve sarı bir akıntım. Sinirlerim çok bozuk artık psikolojim dağıldı. Korkumdan iki kere hiv bir kere de hsv2 testi yaptırdm. Ne olur bana iyi ama gerçekten iyi bir jinekolog önerin, fikir verin, ne yapmalıyım??? Hayatımdan bezdim artık...

Durum
    ployd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Geçmeyen enfeksiyon

benim de kronik mantarım vardı 5 ay kadar sürdü her ay fitil kullanmama ragmen gecmedi her ilacı denedim resmen. en son enfeksiyon konusunda uzman bi profesore gittim onun yönlendirmesi üzerine daha sonrasında da kadın doğum uzmanına gittim smear yaptı ona göre 2 ay boyunca düzenli verdiği fitil ve flora düzenleyiciyi kullandım oral ilac ve takviye de verdi benimki her reglden sonra tekrar ediyordu ancak simdi ne oldugunu bildiğim için korkmuyorum.
    kadın doğumla birlikte enfeksiyon uzmanına gitmeni öneririm üniversite veya arastırma hastaneleri bu konuda bir tık daha iyi. geçmiş olsun zor bi dönem biliyorum.

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kronik mantar teshisi nasil koyuldu. Smear testinde mi cikti kronik oldugu ?
    Bende bi kac kez mantar oldm ve hep regl sonrasi oluyordum genelde.

Durum
    ployd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hayır smearde rahimdeki anormallikler cıkıyo ilgisi olabilir bilmiyorum kontrol amaçlı yaptırdım. mantar herkeste olabilir ve yılda 2-3 kez normaldir. Ama ben uzun süre oldum 6-7 kez diyebilirim. doktorunuzla görüsün, regl sonrası tekrarlayabiliyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki tesekkir ederim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Benim de smearlerımde genelde enfeksiyon cıkar. 1-2hafta bır sey kullanırım doktor yazar. Artık takmıyorum ya mantar oldugunu sanmıyorum mantarda akıntı bol olur fakat enfeksıyon ıste. Vajina temızlıgıne cok dıkkat etmek de enfeksıyon yapar arkadaslar sabun fılan kullanmayın oraya sadece su. Kendi kendinş temızleyebılen bır organ orası.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet bende sadece su kullaniyorum . Haftada bir kez de 1 tl ılık suya 5 damla sirke damlatiyorum onunla yikiyorum sonra duruluyorum. Mantar oldugumu akintidan anliyorum hemen. Off kadin olmak ne zor ya hu !
    Herkese saglikli gunler arkadaslar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bende sadece su kullaniyorum . Haftada bir kez de 1 tl ılık suya 5 damla sirke damlatiyorum onunla yikiyorum sonra duruluyorum. Mantar oldugumu akintidan anliyorum hemen. Off kadin olmak ne zor ya hu !
    Herkese saglikli gunler arkadaslar
    Akıntı kendimi bildim bileli var ya ben artık takmıyorum bu durumu zaten olabilen birşry

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Kızlar bu tip seyleri aşırı takınca cidden etkilendigine inanıyorum yani o kadar kafaya takıyoruz ki bellı bır sure sonra hakıkaten sorun cıkıyor gibi gibi

Durum
    uzgunbella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Caresiz pelvik ağrın geçti mi bir çare bulabildin mi? Ne kullandıysam geçmiyor 9 aydır çok mutsuzum

Bu Konu için Etiketler