Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tedavisinde Neler Yapıyorum?

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

HPV tedavisinde Neler Yapıyorum?

Merhaba .Ben Dr medusa (Dr Levent Türk). Yaklaşık 10 yıldır hpv tedavisi ile uğraşmaktayım.Hpv'li binlerce hastam oldu. Burada sizlere faydalı olmak adına neler yaptığımı anlatmaya çalışacağım.Hpv tedavisi,içinde üroloji ,kadın doğum genel cerrahi ve psikolojiyi içeren geniş bir alanda yapılır.
    1.ERKEK hastalarımızla birlikte KADIN hastalarımıza da tedavi uygulamaktayım.Önce tabi ki iyi bir öykü almak önemlidir. şikayetin ne zaman başladığı,şüpheli ilişki olup olmadığı,beraberınde olabilecek cinsel hastalıklar(hepatit ,hıv,herpes ,sifiliz gibi) açısından önemli.BAĞIŞIKLIK durumunu sorgularken sigara ,alkol,beslenme ve spor alışkanlıklarını sorguluyorum.

2. İyi bir muayene çok önemlidir. tüm genital bölge , makat bölgesi,oral ilişki varsa ağız bölgesini inceliyorum.Yılların verdiği tecrubeyle siğil tanısını doğru bir şekilde koyabiliyorum.Bu muayeneyi yaparken loop dediğimiz büyütücü cihazla bakmam küçük siğilleri yakalamak adına faydalı oluyor.bazen asetik asit testine başvuruyorum.

3. Tedavide koteri tercih etmekteyim .lokal anestezi ile yaptığımız bu tedavide siğiller ıs etkisi ile ortadan kaldırılmaktadır. Kriyoterapiye göre üstünlükleri,daha az iz kalması ,istenen derinlikte koter yapılabildiği için hem az iz kalıyor hem de geride siğil kalıntısı bırakmamak mümkün oluyor. Bu sayede tekrarlamalar da azalıyor haliyle.Gerekli durumlarda patolojik örnek almak veya hpv dna testi yapmak mümkün . DNA testi , microarray chip yöntemi ile yapılıyor. Erkekte eğer siğil yoksa üretral sürüntü yani penis ucundan sürüntü alarak hpv dna ya bakılabiliyor. Aynı şekilde boğazdan makattan ağızdan sürüntü ile hpv dna testi bakmamız mümkündür.

4. İyi bir siğil tedavisinden sonra bağışıklık sisteminin desteklenmesi çok önemlidir.Bunun için kullandığımız medikal ilaçlar yanında bitkisel ürünlerin de çok faydasını görmekteyiz.Bu tedavinin detayları muayene ve tedavi sonrasında hastamıza anlatılmaktadır.

5. Düzenli takip çok önemlidir. Ayda bir hastamızı kontrole çağırmaktayız. İLK KOTERDEN sonra 3 ay boyunca tedaviler ücretsiz yapılmaktadır. Bunun nedeni ise bağışıklık tedavimize çok güvenmemizdir.

6. Hpv tedavisi sabır gerektıren bir tedavidir. Bilinçli bir şekilde tesadüfe yer bırakmadan psikolojik olarak destekler biçimde bir tedavi uygulamak gerekir. Forumda dilediğiniz soruyu bana sorabilirsiniz . Tecrubeme dayanarak sorularınızı cevaplamaya çalışacağım .E mail de atabilirsiniz. Ben cevap vermeye alışık olduğum için en kısa zamanda size dönüş yaparım.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV tedavisinde Neler Yapıyorum?

Merhaba ben bugün sonuçlari mi aldım simir temiz çıktı HPV pozitif çıktı 30 66gibi biseuler konuştular parca alicaz dediler acaba çok mu kotu çok mu yuksek çıktı kesin kanser demek mi çok moralin bozuldu lütfen yardımcı olurmusjnz

Bu Konu için Etiketler