Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kardeşime Bulaşmış Olma İhtimali Var mı?

Durum
    Hastaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kardeşime Bulaşmış Olma İhtimali Var mı?

Geçen yıl nisan ayında tanıştım hpv ile eylülde yaktırdım bir daha çıkmadılar aşılarımı oldum düzenli yeşil çay beyaz çay ekinezya c vitamini imunol kullandım öğrendiğimden beri, 39 ve 59 taşıyorum. Sonunda ahcc'ler de bugün geldi umarım iki üç ay içinde hepsinden kurtulacağım diye seviniyordum. Ancak sorum şu evde bir kız kardeşim var ve öğrendiğimden beri yıkanmadan pantolonlarımı giymesine azla izin vermiyorum. Tuvalette hijyene çok dikkat ediyorum aileme söyleyemediğim için aşı yaptıramadım ona bir de işsiz olduğum için ama şuan mantar sorunu yaşamaya başladı. Ben de hastalığı mantar sanıp doktora gitmiştim. Çok çaresizim ne yapmalıyım? Nasıl anlayacağım? İki tipte yüksek kanser riskli benim yüzümden ona bir şey olursa dayanamam

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Kardeşime Bulaşmış Olma İhtimali Var mı?

Mantari cogumuz yasiyoruz. Bir cok sey etki edebiliyor antibiyotuk kullanimindan dar kot giyilmesi yada pamuklu ic camasir giyilmemesi gunlu ped veya normal pedler.. Fakat bi doktor muaynesinden gecsin sizinde iciniz rahat eder. Dediginiz sekilde bulasma riski olsa bile cok cok cok dusuktir ben sanmiyorumm yinede gorunmesinde fayda var.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

tuvaletten bulaşma olasılığı yok denilebilecek kadar azdır. eğer öyle olsaydı dünya üzerinde hpv ile enfekte olmamış tek bi insan bile kalmazdı.
    şöyle düşünün hpv'li biri ile ilişkiye girdiğinizde bile tek ilişkide kapma olasılığınız yüzde yüz değil iken klozetten hpv kapmak biraz ekstrem bi durum olur ki bildiğim kadarıyla kayıtlarda böyle de bir vaka kaydı yok.

mantar rahatsızlığı tek başına da olabiliyor maalesef. antibiyotik kullanımı, kötü beslenme alışkanlıkları vb. şeylerden dolayı bile olabilir. bence hemen hpv ye bağlamayın zira çok ama çok düşük bi ihtimal. düşünün artık o ihtimali bile bizim gibi hpv yi takıntı haline getirmiş insanlar veriyor. sadece bi kadın doğum uzmanına gidip durumu belirtip muayene olmasında fayda var. şimdiden çok geçmiş olsun güzel haberlerinizi bekliyoruz. saygılar.

Durum
    Hastaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim geçen hafta antibiyotik kullandığı için oluşmuş büyük ihtimalle yine de doktora götüreceğim iyi ki bu forum var yoksa çok yalnızız

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Kendinizi yanlız hissetmenize gerek yok bu psikolojiye girmeyiniz,çünkü bir sürü insan var sizin gibi bilmiyorlar belkide bilinçli degiller siz şanslısınız durumun farkında oldugunuz için bu forum bilinçlenmek için var zaten ama internette cok bilgi kirliliği var bunuda bilin..beslenmenize dikkat edin saglıklı beslenmeye özen gösterin,, tuvaletten bulasmaz ama aynı pantolonu giymek riskli bence ..bende düşünüyordum bunu pek cok ürün deniyordum o ürünleri herkes deniyor sonucta hiç hijyenik degil yani

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merak etmeyın pantolon riskli degil wc de oyle

Bu Konu için Etiketler