Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil mi değil mi anlayamıyorum

Durum
    tamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil mi değil mi anlayamıyorum

Selamlar.

Bende tip 16 var ve 16’nın agresif ve dirençli olduğunu biliyorum. Çıktıkça yaktırdım. İlk çıktığında gayet belirgin çıkıyorlardı. Zaman geçtikçe iyice deriye yakın olarak, sanki ufak sivilce kabarığı gibi çıkmaya başlamışlardı.

Son 1 senenin yaklaşık 9 ayında ahcc kullandım ve sanırım bunun etkisiyle olsa gerek, siğiller gücünü kaybetmeye başladı. ilk zamanlarda sık çıkmalarına rağmen zamanla azalmaya başladılar ve dediğim gibi hiç de öyle ilk zamanlardaki gibi güçlü şekilde çıkmadılar. Gittikçe belirgin hallerini kaybettiler ve bu durum benim siğilleri bulmamı da zorlaştırdı. Bi yerde jiletin kötü etki edebileceğini okuduğum için makine ile alıyordum o bölgeyi ama artık belki bir siğil kaçırıyorumdur diye jiletle almaya başladım son zamanlarda. Ve geçtiğimiz hafta penis köküne yakın bir yerde ufak bir morumsu, kahverengimsi bir kabarıklık gördüm diyeceğim ama kabarık olduğu bile söylenemez. Deriyi gerdiğim zaman belli oluyor orası ve bunu doktoruma gösterdiğimde kendisi bunun siğilden sayılmadığını ama anca böyle biraz daha irileşirse yakabileceğini söyledi. Ki haklı hakikten çünkü yakabileceği bir siğil ucu yok. Direkt deriyi yakmak zorunda olacaktı "tamam" deseydi.

Benim ne yapmam lazım bu durumda? Çünkü cidden kararsızım. O bölgede renk değişikliği olduğu kesin ama bunun önceden kalma bir yakma izi olup olmadığını anlayamıyorum. O hafif kabarıklığın olduğu bölgede -dediğim gibi kabarıklık bile diyemem- elimi gezdirdiğimde hiç hissetmiyorum bile orayı.

Yaklaşık 1.5 aydır orası öyle duruyor ve büyümedi. Başka yerlerde de bir ize rastlamadım. Bu durumu görmeseydim en uzun siğilsiz dönemimi yaşıyor olacaktım ama şu an kafam çok karışık bu konuda.

Durum
    Busit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğil mi değil mi anlayamıyorum

Merhaba bende de tip 16 var 3 ay önce koter oldum ahcc kullanamıyorum bende de senin ki gibi doktora siğilim çıktı mı çıkmadı mı diye göstermeye gidiyorum 2 doktorda anlayamadı siğil mi değil mi biraz bekleyelim diyorlar hep ve ayni şekilde duruyor napacağımı şaşırdım

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Dermatolog büyüteçli ışıklı bi aletle baktimi görür aslında siğil mi değil mi siğil değil diyolarsada değildir fazla takılma derim. Sirke basabilirsiniz ama , beyazlasıyorsa vardır birşey gerçi sadece siğil beyazlamıyor akne kıl kökü iltihabı vs. Onlarıda beyazlatiyo biraz. Iyi ayırtetmek lazım

Durum
    Yeni Üye

Sirke kullanmak nasıl oluyor? Yani herhalde o bölge üstünde pamukla sirkede bekletmek gerekiyor diyorsunuz ama bunu yapmak gerekir biraz detaylandırır mısınız?

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı tamas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirke kullanmak nasıl oluyor? Yani herhalde o bölge üstünde pamukla sirkede bekletmek gerekiyor diyorsunuz ama bunu yapmak gerekir biraz detaylandırır mısınız?
    sirke tahriş edebilir yalnız, çünkü sirkeli pamuğu tüm akşam siğilli bölgenin üzerinde tutman gerekiyor. siğil çıkarken kaşıntı yapar aslında, bende öyle oluyor, böyle hafif hafif, tatlı bir kaşıntı. zerdeçal sürmeyi de deneyebilirsin ya da hindistan ceviziyle seyrelttiğin çay ağacı yağını, duoderm damlatanlar da var.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

arkadaşım bence iyi bi dermatoloğa git hpv olduğundan bahsetme teşhis koymadan git bakalım ne diyecek. biz burdan görmeden kısıtlı bilgimizle anca öneri sunup durucaz. bende de tip 16 var bi ton siğil de çıktı kimi diyor ki tip 16 siğil yapmıyor kimi diyor yapabilir. kısıtlı bilgiyle birbirimize verdiğimiz akılla olcak iş değil yani. işinin ehli bi dermatolog bulman lazım biliyorum milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanmak kadar düşük bi olasılık bu dediğim ama bizim burda teşhis koyma çabalarımızdan daha mantıklı bi çaba olacaktır. umarım kötü bişey değildir. iyi haberlerini bekliyorum. çok geçmiş olsun. umarım en kısa zamanda atlatırsın, atlatırız. kalsağlıcakla.

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Evet pamukla bas @caresiz ben 15-20 dk. Beklettigimde siğiller beyazliyordu tüm akşam bekletmeye gerek yok ama sadece siğilleri beyazlatmıyor onuda ayırt etmek mesele. @dagon kardeşim çok haklısın iyi bir doktor baktimi görmesi lazım . Geçmiş olsun herkese

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selamlar.

Bende tip 16 var ve 16’nın agresif ve dirençli olduğunu biliyorum. Çıktıkça yaktırdım. İlk çıktığında gayet belirgin çıkıyorlardı. Zaman geçtikçe iyice deriye yakın olarak, sanki ufak sivilce kabarığı gibi çıkmaya başlamışlardı.

Son 1 senenin yaklaşık 9 ayında ahcc kullandım ve sanırım bunun etkisiyle olsa gerek, siğiller gücünü kaybetmeye başladı. ilk zamanlarda sık çıkmalarına rağmen zamanla azalmaya başladılar ve dediğim gibi hiç de öyle ilk zamanlardaki gibi güçlü şekilde çıkmadılar. Gittikçe belirgin hallerini kaybettiler ve bu durum benim siğilleri bulmamı da zorlaştırdı. Bi yerde jiletin kötü etki edebileceğini okuduğum için makine ile alıyordum o bölgeyi ama artık belki bir siğil kaçırıyorumdur diye jiletle almaya başladım son zamanlarda. Ve geçtiğimiz hafta penis köküne yakın bir yerde ufak bir morumsu, kahverengimsi bir kabarıklık gördüm diyeceğim ama kabarık olduğu bile söylenemez. Deriyi gerdiğim zaman belli oluyor orası ve bunu doktoruma gösterdiğimde kendisi bunun siğilden sayılmadığını ama anca böyle biraz daha irileşirse yakabileceğini söyledi. Ki haklı hakikten çünkü yakabileceği bir siğil ucu yok. Direkt deriyi yakmak zorunda olacaktı "tamam" deseydi.

Benim ne yapmam lazım bu durumda? Çünkü cidden kararsızım. O bölgede renk değişikliği olduğu kesin ama bunun önceden kalma bir yakma izi olup olmadığını anlayamıyorum. O hafif kabarıklığın olduğu bölgede -dediğim gibi kabarıklık bile diyemem- elimi gezdirdiğimde hiç hissetmiyorum bile orayı.

Yaklaşık 1.5 aydır orası öyle duruyor ve büyümedi. Başka yerlerde de bir ize rastlamadım. Bu durumu görmeseydim en uzun siğilsiz dönemimi yaşıyor olacaktım ama şu an kafam çok karışık bu konuda.
    9 aydır ahcc kullanıyorsunuz ve hala kurtulamadınız mı? ahcc kullanan birisi olarak bu beni korkuttu gerçekten

Durum
    Yeni Üye

teşekkür ederim cevaplarınız için.

@menfis, tip 16 direnci yüksek bir tür. ahcc'nin tam olarak giderebileceğinden şüpheliydim zaten. sigara içmiyorum, alkol konusunda sosyal içiciyim ama son zamanlarda içmiyorum sayılır. spor yapıyorum düzenli olmasa da.

kişiden kişiye göre de değişir ahcc'nin etkisi. bahsettiğim kabarık olmayan kabarıklık eğer bir siğile dönüşmeyecekse, 4 aydır siğil çıkmamış olacak bende.

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

teşekkür ederim cevaplarınız için.

@menfis, tip 16 direnci yüksek bir tür. ahcc'nin tam olarak giderebileceğinden şüpheliydim zaten. sigara içmiyorum, alkol konusunda sosyal içiciyim ama son zamanlarda içmiyorum sayılır. spor yapıyorum düzenli olmasa da.

kişiden kişiye göre de değişir ahcc'nin etkisi. bahsettiğim kabarık olmayan kabarıklık eğer bir siğile dönüşmeyecekse, 4 aydır siğil çıkmamış olacak bende.
    neden test yaptırmıyorsunuz ? garanti çözüm değil mi öğrenmek için merak ettim neden yaptırmadığınızı belkide (umarım) bu illetten kurtulmuşsunuzdur çoktan. ben sizin yeriniz de olsam (9 aydır ahcc kullansam) kesinlikle meraktan çatlar gider test yaptırırdım

Bu Konu için Etiketler