Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Penis ucu siğil

Durum
    Karavana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul, Kadıköy

Penis ucu siğil

Herkese merhaba
    Uzunca süredir hpv taşiyicisiyim ama artık yeni ufaklıklarımla.bir aile gibi yaşamaya başladım. İlk siğili devlet hastanesi zührevi hastalıklar bölümündeki doktorun verdiği kalemle anında yok ettim. İkincisi ise tam penis başının altı sünnet derisinde çikardım. Kalem bi işe yaramadı ve 3 hafta önce yaktirdim. 700 lira verdim özele. Yarası çok zor kapandı. Böyle geçti gececek diye.beklerken 3. Ufaklık tam idrar çıkışının yanında belirdi. Kriz çıkarttım. Kalem yine işe.yaramadı. 700liralik özel hastane doktoruna yazdım. Hemen gel yakalim dedi.
    Soru şu bu hassas bölgede krio uygulamasi yaptıran var mı? Sonrasında bir his kaybı veya şekil bozukluğu oluyor mu? Ve dahası.yara kapanmakta zorlanıyor mu?
    Bunun dışında ocağıma incir ağacı dikecek. Kim nerede ve kaça yaptırıyor bu işi. Deneyimleriniz.benim için çok önemli. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Penis ucu siğil

Karavan hosgeldin o kadar cok istedin ki bir tek senin icin actım bu üyeliği biliyorsun, su an hala uyelıgımız kapalı ve acılmayacak da.

Genellikle kriyo da koter de pahalıdır, kriyo daha az yıpratıcı ve daha az acıtır, lokal anestezı vs de gerektirmez. his kaybı vs olusmuyor, biraz iz oluyor zamanla azalıyor iz, koterdeki iz kolay kolay gitmez.

ben 3-4 sigili 200 tl ye dondurtmustum.
    7-8 tane için de 400-500 arası vermiştim zamanında. gittiğim hastaneler en pahalı hastaneler degillerdi, biri iyi, öbürü orta sevıyeydı.
    tavsiyem cerrahi tıp merkezlerine gitmen, özelde.

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul, Kadıköy

Arya teşekkürler. Yukarida yanliş yazmışım. Düzeltemedim. Koter yerine krio demeliydim. Neyse doktor yarın yakmak için randevu vermişti. Anladığım kadarıyla dondrma yani krio daha iyi diyorsun. Peki doktorlar neye göre karar vermeliler. Yani hangi siğil yakilmalı veya dondurulmalıdır. Yoksa doktorun elindeki alete veya isteği ile uzmanliğina mı tabiyiz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Karavana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya teşekkürler. Yukarida yanliş yazmışım. Düzeltemedim. Koter yerine krio demeliydim. Neyse doktor yarın yakmak için randevu vermişti. Anladığım kadarıyla dondrma yani krio daha iyi diyorsun. Peki doktorlar neye göre karar vermeliler. Yani hangi siğil yakilmalı veya dondurulmalıdır. Yoksa doktorun elindeki alete veya isteği ile uzmanliğina mı tabiyiz?
    Hayır sigilin boyutuna ve çokluğuna göre karar veriyorlar. bide jinekologlar koter yapar, dermatologlsr hem koter hem kriyoterapi bilgin olsun.

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

neden devlette yaptırtmıyorsun özele para veriyorsun?

Durum
    Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul, Kadıköy

Gittim bir iki kere. Birseyler diyip geri gönderdiler. Biri mesela.bir kalem verdi. Endwarts. Bulamadım doğru yolu. Kadıköy yakası önerdiğin departman ve doktor var mı

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Karavana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittim bir iki kere. Birseyler diyip geri gönderdiler. Biri mesela.bir kalem verdi. Endwarts. Bulamadım doğru yolu. Kadıköy yakası önerdiğin departman ve doktor var mı
    ben istanbul da yaşamıyorum maalesef

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hocam çok para vermişsiniz yazık günah ben 40-50 siğili dondurttum 5-6 tekrarla toplamda. 100 tl vermemişimdir. Bendede glans peniste 2 tane vardı krio yapıldı 1 hafta kadar ödem oluyor sonra geciyor yavaş yavaş ilk 3 gün antibiyotikli krem (bepantol-fuciidin- furocin vs) sürülünce enfeksiyonda olmuyo guzelce kuruyup düşüyor. His kaybını bilmiyorum tabi aylardır tık yok . His kaybı olacaksada geciktirici etkinliğinden faydalanılır herhalde

Durum
    hpvend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lütfen özel hastanelere şu paraları vermeyin devletten randevu alın bir doktorun davranışını beğenmediyseniz 184 e şikayet edip yeni randevu alın onlarca cildiyeci var devlette.kriyo ile 2 dakkada hallediyorlar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Doktorun tavrına göremi doktora gideceksiniz , eger bu düşüncedeyseniz biraz zor gibi görünüyor cünkü hepsinin tavrı aynı hovye karsı hemen hemen dondur geç diyende var yok degil ama siğil gördüklerinde kısa süreli tramva yasadıkları gercek

Bu Konu için Etiketler