Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ağizda bogazda hpv

Durum
    Bbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ağizda bogazda hpv

Bende aci yok ama yutkunurken hissediyorum acayip rahatsizim moral sifir

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ağız temizliğine çok önem vermek gerekiyor, bugün kötü ağız hijyeninin pankreas kanserine bile neden olabildiği kanıtlanmış durumda. önce prpopolisli suyla gargara yapmanı, sonra dişlerini doğru şekilde güzelce fırçalamanı sonra da diş ipi ile diş aralarını iyice temizlemeni öneririm. her sabah da kahvaltı bile etmeden hindiztan cevizi yağıyla oil-pulling yapman yararına olacaktır. hem sağlıklı ve bembeyaz dişlerin olur hem de virüs ve bakterilerle savaşmış olursun.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı meme95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sigilse ağrı, acı, sızlama vb. durumlar olmaz. Sizin hafif bir yanma olması sigil olmadığını gösteriyor. gönlünüzü ferah tutmalısınız.
    Ağız ile ilgili ben de kötü düşüncelere sahibim, son günlerde diş etlerimde sadece dilimle fark edebildiğim 2 tane noktacık dikkatimi çekti, ağrı, acı yok. Böyle deri döküntüsü gibi hissettim. Moralimi asıl bozan sigil olması değilde HPV virüsünün 10 yıl gibi bir sürede baş ve boyun kanserlerine sebebiyet vermesi. Günlerdir yabancı kaynakları araştırıyorum. Alttaki virüsü 2 senede negatife çevircez de üstteki virüsü napacağız =( bu konuda yeterli kaynak ve uzman da yok.
    benim de merak ettiğim şeylerden biri de bu hpv hakkında. genital bölgede negatif oldu diyelim boğazımızda ağzımızda varsa onu nasıl öğrenicez?

genital bölge negatiflenmişse vücudun her yerinden mi atılmış oluyor ?

bende araştırdım ama hiç bi yerde bulamadım. gittiğim doktorlara kız arkadaşımın tip 16 taşıdığını söylememe rağmen "sigara içmiyosan salla gitsin" demeleri üzerine 10 sene bekleyip görecez demekten başka çaremin olmadığını anlamış oldum ki boğazımda dilimde orda burda bişeyler çıkıp duruyor zaten. valla "atılır, atılmaz, tekrarlar, yok olur, wc den bulaşır, banyodan zıplar, seks dışında bulaşmaz..." falan filan bu sürü cevap aldıktan sonra bu boğazda negatif olup olmama konusunda net bi cevap alabileceğimi zannetmiyorum, umarım yanılırım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Doktorlar bilgisiz ve ilgisiz kac doktor dolastim sigil diyorum senmi bileceksin diyorlar ben biktim usandim ne yapacagimida bilmiyorum caresiz kaldim ankarada bu konuda bilgi sahibi bir dr bulamadimda

Durum
    Özel Üye

bugün gittiğim kbb doktoru boğazdaki hpv eğer siğil yaparsa alıyoruz siğil yapmayan baş boyun karsinomlarından sorumlu olan tiplerinse (bendeki tip 16 gibi) 10-15 yıl sonra hücre bozulmalarına sebep olabileceklerini söyledi. tabi sigara alkol alımı risk faktörünü çok arttırıyor dedi. eğer ki çok endişe ediyorsan(çünkü bu illet dışında büyük problemlerim var) 6 ayda bir ilaçlı baş boyun mr ı çektirerek kitle varsa tespit ettirebilirsin dedi. belki bende de var bilemiyoruz maalesef çok yaygın dedi ve ağızda boğazda çıksa da operasyonla almak dışında başka bi seçeneğimiz yani tedaviye yönelik bi seçeneğimiz yok sigara alkol almayacaksın sağlıklı yaşayıp riski en az seviyeye indireceksin dedi. umarım bu bilgiler yardımcı olabilir(!) tekrar geçmiş olsun arkadaşlar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Agizda hpv mi çok yayginmiş ben cok endiselenmeye başladim dün kbb randevum vardi gidemedim bile korkumdan sende varmiymis peki ne dedi dr

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Yaygın olan şey hpv ,,,yani cinsel yolla bulasan bir hastalık oldugu için yaygın zaten..agızda yaygınmı bilinmiyor yaygın olsaydı genitalde oldugu gibi agızda da var diye bu sikayetleride buraya yazardık..yaygın olması cinsel hayatı olan cogu kişide hpv vardır demek oluyor

Durum
    Özel Üye

Alıntı Bbur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agizda hpv mi çok yayginmiş ben cok endiselenmeye başladim dün kbb randevum vardi gidemedim bile korkumdan sende varmiymis peki ne dedi dr
    bende siğil yok görünen bi yerde, öyle diyorlar. fakat bende tip 16 var (kız arkadaşımda tespit edildi) o da siğil yapmıyor fakat kanserojen olarak çok agresif bi tip. test edilme imkanı da yok zaten devlet hastanelerinde ki benim gittiğim araştırma hastanesi ama "du bakalım bi sürüntü testi yapalım" diyen olmuyo, burada insan hayatı çok ucuz maalesef. benim bağırsağım yıllardır bozuk ve dolayısıyla bağışıklık problemlerim var. bi ton takviye kullanmama rağmen virüsle savaşabilecek natural killer hücrelerim yok denilebilecek kadar az (immünoloji prof. teşhisi). bu nedenle geldiğimi söylememe ve açıklamam yapmama rağmen test yapalım demiyorlar. onun yerine neden bu kadar korkuyorsun diye beni paylar gibi konuşup çocuk tembihler gibi sigara alkol alma (ki onlar yok mecburen) deyip yolluyolar. yani kanser ol öyle gel demenin diğer yolu bana göre.neyse zaten yapılabilecek pekte bişey yok benim durumla ilgili artık.

senin duruma gelince korkudan gitmemeni anlayamıyorum kusura bakma bu da benim idrak kıtlığım olsun. şimdi böyle bi durum var mı, oldu mu? oldu. ee bu saatten sonra yapılması gereken ne? bi uzmana gidip teşhis alıp (eğer siğilse) operasyonla onu bulunduğu bölgeden temizletmek. sen ne yapıyorsun? korkularınla yüzleşmek yerine evde oturup kendini yiyorsun. bende çok evhamlı ve bu durumdan çok korkan biriyimdir ama kalkar giderim çünkü düşünceyle yok edilebilecek bişey değil ancak lazer, koter, kriyo, asidik tedavi veya cerrahi yöntem ile kurtulabilirsin ki eğer varsa.

yanlış anlama ama yapacağın şey bu biz burdan bu kadar yardımcı olabiliriz sana. gerisi senin cesaretini toplayıp kalkıp gitmen. sigara kullanıyosan acilen bırakman lazım ki bana göre bütün hpv enfektelilerin acilen ilk yapmaları gereken şey bu bana göre zira başta c vitamini olmak üzere neredeyse bütün vitaminleri tüketen ve vücuda giren oksijenin kalitesini azaltan bi illet. kendini yemen stres yapman bazılarına göre siğil çıkarmana sebep oluyormuş onu da diyeyim bana göre öyle bişey yokta sadece canını çok sıkmış olursun gerek yok.

cesaretini topla ve lütfen en kısa zamanda kalk git. araştırma ve üniversite hastaneleri bi nebze olsun daha faydalı olabilir senin için. şansın bol olsun umarım düşündüğün gibi siğil değildir ve en kısa zamanda bu dertten kurtulursun, kurtuluruz. güzel haberlerini bekliyoruz kalsağlıcakla.

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende siğil yok görünen bi yerde, öyle diyorlar. fakat bende tip 16 var (kız arkadaşımda tespit edildi) o da siğil yapmıyor fakat kanserojen olarak çok agresif bi tip. test edilme imkanı da yok zaten devlet hastanelerinde ki benim gittiğim araştırma hastanesi ama "du bakalım bi sürüntü testi yapalım" diyen olmuyo, burada insan hayatı çok ucuz maalesef. benim bağırsağım yıllardır bozuk ve dolayısıyla bağışıklık problemlerim var. bi ton takviye kullanmama rağmen virüsle savaşabilecek natural killer hücrelerim yok denilebilecek kadar az (immünoloji prof. teşhisi). bu nedenle geldiğimi söylememe ve açıklamam yapmama rağmen test yapalım demiyorlar. onun yerine neden bu kadar korkuyorsun diye beni paylar gibi konuşup çocuk tembihler gibi sigara alkol alma (ki onlar yok mecburen) deyip yolluyolar. yani kanser ol öyle gel demenin diğer yolu bana göre.neyse zaten yapılabilecek pekte bişey yok benim durumla ilgili artık.

senin duruma gelince korkudan gitmemeni anlayamıyorum kusura bakma bu da benim idrak kıtlığım olsun. şimdi böyle bi durum var mı, oldu mu? oldu. ee bu saatten sonra yapılması gereken ne? bi uzmana gidip teşhis alıp (eğer siğilse) operasyonla onu bulunduğu bölgeden temizletmek. sen ne yapıyorsun? korkularınla yüzleşmek yerine evde oturup kendini yiyorsun. bende çok evhamlı ve bu durumdan çok korkan biriyimdir ama kalkar giderim çünkü düşünceyle yok edilebilecek bişey değil ancak lazer, koter, kriyo, asidik tedavi veya cerrahi yöntem ile kurtulabilirsin ki eğer varsa.

yanlış anlama ama yapacağın şey bu biz burdan bu kadar yardımcı olabiliriz sana. gerisi senin cesaretini toplayıp kalkıp gitmen. sigara kullanıyosan acilen bırakman lazım ki bana göre bütün hpv enfektelilerin acilen ilk yapmaları gereken şey bu bana göre zira başta c vitamini olmak üzere neredeyse bütün vitaminleri tüketen ve vücuda giren oksijenin kalitesini azaltan bi illet. kendini yemen stres yapman bazılarına göre siğil çıkarmana sebep oluyormuş onu da diyeyim bana göre öyle bişey yokta sadece canını çok sıkmış olursun gerek yok.

cesaretini topla ve lütfen en kısa zamanda kalk git. araştırma ve üniversite hastaneleri bi nebze olsun daha faydalı olabilir senin için. şansın bol olsun umarım düşündüğün gibi siğil değildir ve en kısa zamanda bu dertten kurtulursun, kurtuluruz. güzel haberlerini bekliyoruz kalsağlıcakla.
    seni çok iyi anlıyorum dagon, benim hpv enfekte olmamın nedeni de bağırsak problemlerimdi. ciddi bir candida-leaky gut snydrome problemim vardı, bu da bağışıklık sisteminin neredeyse yüzde seksen oranında çökmüş olması demek. yapman gereken şekeri, hazır gıdayı, alkolü ve tahılları hayatından çıkarmak, hemen her gün kemik suyuna çorba içmeye çalışmak olmalı. propolis candidaya da iyi geliyor bu arada ve kefiri evinden eksik etmemen lazım.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni çok iyi anlıyorum dagon, benim hpv enfekte olmamın nedeni de bağırsak problemlerimdi. ciddi bir candida-leaky gut snydrome problemim vardı, bu da bağışıklık sisteminin neredeyse yüzde seksen oranında çökmüş olması demek. yapman gereken şekeri, hazır gıdayı, alkolü ve tahılları hayatından çıkarmak, hemen her gün kemik suyuna çorba içmeye çalışmak olmalı. propolis candidaya da iyi geliyor bu arada ve kefiri evinden eksik etmemen lazım.
    Bu candida olayını cok duymaya basladım bende .alakasız bi konu olarak algılanabilir ama ben konusmak isterim mesaj atarsanız nasıl sikayetleriniz var yada nasıl ortaya cıkarıldı bu konu ?? Bakıldıgında vücuttaki herşeyi etkiliyor bagısıklık sinidirim vs diye okumustum

Bu Konu için Etiketler