Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tipini öğrenmeden negatif olmak

Durum
    Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv tipini öğrenmeden negatif olmak

Arkadaşlar hepinize öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık 5 ay önce ilk siğillerim belirdi ve ben ilk anda doktora gitmedim daha sonra 3,5 ay önce kriyo oldum, o günden sonra nüks olmadı ve bu süreçte doktor kontrolünde kaldım ayda bir gittim. Tip testi yaptırmadım ama kız arkadaşıma bulaşmaması için aşı yaptırmaya karar verdik bu nedenle aşının etkili olup olmayacağını anlamak için tip testi yaptırmaya gittim ve yaptırdığımda sonuç negatif geldi. Doktorum sürenin çok kısa olduğunu ve testin yanlış olabilirceğini söyledi. Laboratuvar ile görüştüğümde tüm tip tiplere baktıklarını, testin yanılma payının çok çok düşük olduğunu belirttiler . Şimdi sizlere sorum arkadaşlar yeni bir test yaptırmalı mıyım ? Bu test de negatif gelirse de gene de aşı yoluna girmeli miyiz ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv tipini öğrenmeden negatif olmak

Bağışıklığın çok sağlamsa negatıf olmus olabilirsin, öbür türlü az sürüntü alınmıssa ihtimali var.

ben aşı olmadım, gardasil hakkında cıkan haberlerden de etkılendım denebilir, siz istiyorsanız ve onyargınız yoksa olabilirsiniz. aşıya inanıyorsanız her turlu olun, dıger tıplerden korunmus olursunuz hem.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Yeni bir test yaptırabilirsin .Aşı 4 tipe karşı koruyor. Tip testi negatıf gelse bile yapılabilir. ileride seni 4 tipe karşı korur.Zaten aşının esprisi hastalığa yakalanmadan koruması ... ama tabi senin tercihin
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Banlı Üye

Hocam aşıyı evlilik düşündüğümüz kız arkadaşım için yaptırmayı düşünüyoruz , ilerde bulaş olmaması için. (kız arkadaşım bakire hiç ilişkisi olmamış bizim de herhangi bir temasımız olmadı bu manada) ancak ben tip testi yaptırmadan kriyo yaptırdım sonra zaten nüks olmadı ve bende var olan hpv tipini öğrenip ona göre aşı yaptıracaktık ancak negatif olunca tipi öğrenemedik. Şimdi bir daha test yaptıracağım . Bu kez İstanbul’a gelip farklı bir laboratuvarda. Burada da negatif sonuç alırsam aşıya illa gerek var mı? Zaten bu saatten sonra ben de o da tek eşli olacağız.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

negatif sonuç alırsan illa aşıya gerek yok
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Banlı Üye

Çok teşekkür ederim hocam. İnşaallah negatif sonucu alıp bu konuyu hayatımdan çıkartırım.

Durum
    Banlı Üye

Cevabın için teşekkür ederim Arya. Pazartesi günü inşallah Yeni bir test yaptıracağım duruma göre hareket edeceğiz.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

rica ederim

www.leventturk.com.tr

Bu Konu için Etiketler