Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Koter olalı 2 ay oldu

Durum
    Busit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Koter olalı 2 ay oldu

Ara ara doktoruma kontrole gidiyordum 1 ay sonra bugün yine gittim bir şey var mı diye kızarıklık var 1 ay sonra yine gel kontrol edelim dedi nedenini sordum tekrar çıkıp çıkmayacağı belli olurmuş.Bu arada ben özel bir hastaneye gidiyorum Ve bu doktor sürekli kontrol için çağırıyor.Siğil çıkıp çıkmayacağını anlaması gerekmez mi 1 ay sonra yine neden çağırıyor? Sizce başka doktora gitmeli miyim bu doktor muayene ücreti için mi yapıyor bunu yoksa ben mi kötü düşünüyorum? Bu arada dün tüy dökücü yaptım kızarıklık ondan da olabilir açıkçası kafam karıştı sizi doktorunuz sürekli çağırdı mı koterden sonra?

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Koter olalı 2 ay oldu

Bu arada koter olduktan sonra da 2 hafta aralıklarla hep gittim Zaten

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Gayet normal bir prosedür. Bu süreç uzun süre böyle devam edebilir siğil çıkmadığı sürece 1 ay arayla 5-6 ay kadar. Siğil çıkıyorsa 2 haftada bir idealdir.

Ben tüy dökücüyü kesinlikle önermiyorum, özellikle erkekler için. Kaş makası veya en ideal yöntem olan derine asla müdahele etmeyecek şekilde dizayn edilmiş body groom diye geçen sıfır alan traş makinalarını öneririm.

Tüy dökücü de bir kimyasal ve o bölgeye ciddi zararlar verebileceği gibi siğilleri de arttırabilir.

İçin rahat olsun doktorun doğru bir yol izliyor, dolandırılma gibi bir durum yok.

1 ay sonra gel demesinin sebebi tüy dökücünün yarattığı tahribattan dolayı o bölgede siğil çıkıp çıkmayacağını beklemesidir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Anladım çok teşekkür ederim ben de kadınım o yüzden tüy dökücüden başka çare bulamadım.Erkek arkadaşım var koterden sonra ilişki yaşamadık artık yaşayabilir miyiz dedim şu kızarıklık durumuna bakalım 1 ay sonra öyle dedi.Siz de öyle mi düşünüyorsunuz

Durum
    Kıdemli Üye

Boxer+Kondom ile birlikte olabilirsiniz ancak koter yaralarınızın durumunu bilemiyorum doktorunuz yaraların durumunu görmeden yaşamayın derim. Öyle net bir tarihi yok kimisi 2 haftada geçer kimisi 1 ay.

Tüy dökücü yerine sıfır alan traş makinalarına bakabilirsiniz.

Alıntı Busit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım çok teşekkür ederim ben de kadınım o yüzden tüy dökücüden başka çare bulamadım.Erkek arkadaşım var koterden sonra ilişki yaşamadık artık yaşayabilir miyiz dedim şu kızarıklık durumuna bakalım 1 ay sonra öyle dedi.Siz de öyle mi düşünüyorsunuz

Durum
    Tecrübeli Üye

Tamamdır çok teşekkür ederim

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Ben de 1 ay sonra kontrole çağırıyorum hastalarımı. lezyonlar tam olarak iyileştikten sonra bir kez daha bakmak gerekiyor. benim kişisel pratiğimde tüy dökücü krem ve traş makınesi nükslere (siğil tekrarlaması) neden olabiliyor. O nedenle ilk 3 ay sadece makas öneriyorum.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Kıdemli Üye

Makasla ilgili en büyük sorun da siğillerin görülemiyor olması sanırım, makasla kısaltılabilecek uzunluk belli sonuçta..

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 1 ay sonra kontrole çağırıyorum hastalarımı. lezyonlar tam olarak iyileştikten sonra bir kez daha bakmak gerekiyor. benim kişisel pratiğimde tüy dökücü krem ve traş makınesi nükslere (siğil tekrarlaması) neden olabiliyor. O nedenle ilk 3 ay sadece makas öneriyorum.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

evet mükemmel bir çözüm değil.Ama eldeki en iyi çözüm bu bence.O bölgenin cildini tahriş etmemek mümkünse normal sabun değil de ph 5.5 sabunla yıkamak oraya fazla dokunmamak kaşımamak önemli diye düşünüyorum
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Tecrübeli Üye

Tüh ya bir daha tüy dökücü yapmayacağım keşke sorsaydım

Bu Konu için Etiketler