Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Intralezyonel d vitamini enjeksiyonu

Durum
    Thatguye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Intralezyonel d vitamini enjeksiyonu

Merhaba arkadaslar. 9 aylik hpv maceramda bir gunu iyi bir gunu kotu gecirirken arada internette kendi capimda incelemeler yapiyorum. Doktor degilim ama ilginc sonuclar var. Daha once bu basliktaki konuyu duyan goren deneyen var midir aramizda?

Intralesional Vitamin D3 Injection in the Treatment of Recalcitrant Warts: A Novel Proposition. - PubMed - NCBI

Google da "Intralesional Vitamin D3 Injection" diye arama yaptiginizda birkaç bilimsel makale sonucu cikiyor. Ve bazilarinin yazarlari arasinda turk doktorlar da var.

Herkese gecmis olsun. Yilmak yok.

Durum
    Kültür Mantarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Intralezyonel d vitamini enjeksiyonu

Çok entresan bi makale getçekten.. tabiki google translate ne kadar doğru çevirmişse artık..
    D3 vitamini enjekte ederek yüzde 90 bi başarı elde edilmiş viral siğillerde. Fakat bu konu bilimsel olarak çalışılıyor üzerinde sanırım.
    Arkadaşlar ingilizcesi iyi olan tıptan anlayan arkadaşlar bi incelesin şu makaleyi de bize bi özet geçsin lütfen. @arya ve @cubar bu konuda iddialı bence..bizi aydınlatın please

Durum
    Banlı Üye

Bu arada makalede yer alan türk doktorunu tanıyorum. Kendisi yıllardır yaşadığım yerde hekimlik yapıyor cildiye uzmanı. Şimdi makalede görünce adını çok şaşırdım. Yarın ilk işim arayıp iletişime girip detaylı bilgi almak olacak. Umarım ulaşabilirim��

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

D3 vitamininin D vitaminin ta kendisi oldugunu dusunuyorum yanilmiyosam hatta ilacinin da adi oyle..
    D vitamini son yillarda yapilan calismalar neticesinde vucudumuzda yeteri kadar olmasi gereken en onemli vitaminlerden diye duymustum.eksikliginde bi cok hastalik meydana gelirmis. Sahsen ailemde doktor var 2 tane onlar da oyle soyluyor.Yetiskinlerin de basta 2 haftada bir ampul (kan degerlerindeki eksiklik derecesine gore) daha sonra ayda bir kullanimini oneriyolardi. Ozellikle kis aylarinda. Cunku d vitamini her ne kadar besinlerde bulunsa da en etkili yolu yazin gunes yoluyla almamizmis. Yaz aylarinda Her gun gunesin en yogun oldugu vakitlerde 20 dk kollari acik sekilde guneste duran bi insanin d vitamin depolari dolarmis. Fakat ulkemizde gerek calisma saatleri gerek basimiza gunes gecer korkusundan bunu yapmamiz pek mumkun olmuyor.. makaleye gelince direkt enjekte etme konusunu bilmiyorum. Ben suan her ay 1 ampul ekmege damlatip yemegi tercih ediyorum. D vit depolarinizi doldurun derim

Durum
    Banlı Üye

Dün gece biraz araştırdım. Doktorumuza da ulaşmaya çalıştım bugğn kendisi yurt dışındaymış. Yanlız habibullah aktaş’ın makalesinin hepsini okudum. D vitamini enjektesini ayak altındaki siğillere yapmış ve olumlu sonuç almış.makalede genital siğillerle ilgili hiç birşey yok.
    Ayrıca bu d vitamini güneş kombinini de çok ciddi bulmuyorum. Okuduğum bi kaç bilimsel yazıda norveç de yaşayan insanların d vitamini sorunu yaşamadıklarından bahsediyordu. Bence d vitamini eksikliği tamamen statüye göre değişiyor. Yoğun stres kötü beslenme emilim gücünü azalttıyor. En azından okuduklarımdan anladığım bu oldu

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dostum selamlar öncelikle estf. buradaki insanlara yardımcı olabiliyorsak inatçı ama basit ve güçsüz bir virüsle uğraştıklarını anlatabiliyorsak ne mutlu bize.

Şimdi siğillere vit d enjeksiyonu araştırılan, bilinen bir yöntem. Farklı yaklaşan hekimler de var. Mesela siğillere vücudun saldıracağı tanıdığı bir bakteri enjeksiyonu yaparak vücudun hpv’ye saldırması gibi. Ya da deri altına yapılan interferon gibi.

Ancak bu yöntemler ne fikir olarak ne pratik olarak bilimselliği kanıtlanmış yöntemler değil. Bir alternatif olarak düşün.

Siğil tedavisi için bilimsel olarak kabul edilmiş en başarılı yöntem koterizasyondur. Nüks oranı en düşük olan yöntem koterdir.

Saygılarımla

Alıntı Kültür Mantarı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok entresan bi makale getçekten.. tabiki google translate ne kadar doğru çevirmişse artık..
    D3 vitamini enjekte ederek yüzde 90 bi başarı elde edilmiş viral siğillerde. Fakat bu konu bilimsel olarak çalışılıyor üzerinde sanırım.
    Arkadaşlar ingilizcesi iyi olan tıptan anlayan arkadaşlar bi incelesin şu makaleyi de bize bi özet geçsin lütfen. @arya ve @cubar bu konuda iddialı bence..bizi aydınlatın please

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D3 vitamininin D vitaminin ta kendisi oldugunu dusunuyorum yanilmiyosam hatta ilacinin da adi oyle..
    D vitamini son yillarda yapilan calismalar neticesinde vucudumuzda yeteri kadar olmasi gereken en onemli vitaminlerden diye duymustum.eksikliginde bi cok hastalik meydana gelirmis. Sahsen ailemde doktor var 2 tane onlar da oyle soyluyor.Yetiskinlerin de basta 2 haftada bir ampul (kan degerlerindeki eksiklik derecesine gore) daha sonra ayda bir kullanimini oneriyolardi. Ozellikle kis aylarinda. Cunku d vitamini her ne kadar besinlerde bulunsa da en etkili yolu yazin gunes yoluyla almamizmis. Yaz aylarinda Her gun gunesin en yogun oldugu vakitlerde 20 dk kollari acik sekilde guneste duran bi insanin d vitamin depolari dolarmis. Fakat ulkemizde gerek calisma saatleri gerek basimiza gunes gecer korkusundan bunu yapmamiz pek mumkun olmuyor.. makaleye gelince direkt enjekte etme konusunu bilmiyorum. Ben suan her ay 1 ampul ekmege damlatip yemegi tercih ediyorum. D vit depolarinizi doldurun derim
    Bu deri kanseri muhabbetinden güneş ışığına cıkmaya pekte olumlu bakmıyorum sahsen..gecen yaz degil önceki yaz bol miktarda güneşin altında kalmıatım tatildeyken sonra vücudumda baya lekeler olusmaya basladı bende korktum tabikide ..yine senaryolar fln yazdım tabi .herkeste aynı olmayabilir tabi bi olay bende lekelenmeye yol acıyor

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

3 ay geriden geliyorum ama enjeksiyon olayına yeni rastladım internette. Dolayısıyla bu başlığı da şimdi okumuş oldum

Yanlış bilgiler verilmiş...

D vitamini ile D3 vitamini aynı değil. D3 vitaminin bir kısmı güneşten alınır ( tamamı alınamaz ne kadar güneşlenseniz de o sebeple Devit-3 gibi takviyeler var), D vitamini ise besinlerden alınır.

Ancak bu enjeksiyon olayı dikkatimi çekti. Biraz araştırılmalı, yaptırıp olumlu sonuç alabilen var mı cidden merak ediyorum şahsen...

D3 vitaminin bağışıklığa etkisi malum. Bilgi doğru olabilir.

Durum
    mstf-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Elimde bir adet yaklaşık 7 8 aylık bir lezyon var, genitalde dolu var, 3 gün önce elimdekinin içine d vitamini enjekte ettim, yanlız yaptığım hata şuydu insülin enjektörü kullandım, devit ayçiçek yağı içerdiği için yoğunluğu çok fazla ve ince uçlu şırıngaya çok zor çekiliyor ve zor enjekte ediliyor, enjeksiyonu yaparken iğneyi soktuğum yerden vitamin geri çıktı ve siğil şuan kızarmış durumda geçecek gibi, eğer geçmezse 1 ay sonra siyah uçlu enjektörle tekrar deneyip buraya yazacağım...

Durum
    mstf-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

6 Haziranda elime enjeksiyon yapmıştım, dün yani 24 haziranda enteresan bir şekilde enjeksiyon sonucu elimdeki siğil kendiliğinden düştü, hafif bir çukur kaldı tahminim 1 haftaya kadar tamamen kapanır...

Bu Konu için Etiketler