Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğiller zaman duracak?

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğiller zaman duracak?

Arkadaşlar Ağustos ayında ilk siğillerim çıktı bi travma sonucu. Ilk kriyomu( yaklaşık 15 kadarlardi) eylül ayının başında oldum bir hafta sonra aynı yerlerde 10 kadar nüksler oldu ve 1 hafta sonra tekrar kriyo oldum. Birkaç yerde (2-3) nüks ve farklı yerlerde ( 2-3) yenilrri çıktı onlarıda dondurttum . Son kriyomu 1 hafta önce oldum ve yine birkaç kadar yenileri çıkmış moralim düşüyor zaman zaman. 2 aydır yeterli dengeli besleniyorum yeşil çaylar , Bol sebze yemekleri ve yeşillikler yiyorum, uyku düzenimde gayet iyi, spor yapiyorum (düzenli ağırlık kaldırıyorum) Olumsuztek şeyim sigarama dokunamadım hala devam. Sizlere sormak istediğim bu siğiller ne zaman duracak azalma var ama bitmediler sizin ne kadar sürdü ne kadar mucadele ettiniz ??

Durum
    Kültür Mantarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Siğiller zaman duracak?

Doktorun bana söylediği 1-8.aylar arası atak zamanı. Hızlı nüksederler dedi. Orayı bi tarla gibi düşün tohum ekilmiş. Hepsi zamanı gelince çıkıyo. Ama sana tavsiyem kesinlikle traş bıçağı ağda yada tüy dökücü kullanma.. ya makasla kes yada traş makinası kullan
    Bende ilk koterimi bi ay önce oldum.30-40 adet vardı. Şuan vajinanın içi dahil 100 e yakın var. Yarın lazerle alınacak. Elimizden birşey gelmiyor. İllaki biyerde azalacak duracak.sigara bende kullanıyorum. Bilimsel olarakta kanıtlanmış malesef tedaviyi geciktiriyor. İraden güçlüyse bırak ben şuan beceremedim

Durum
    Tecrübeli Üye

Her kriyodan sonra tamam bu kez bitti diyorum ama yenileri geliyor. Birde testislere yayilmadan anüs bölgesine yayilir mı ? o çok korkutuyo beni. 4 aydır sigilliyim 4 ay mı kaldı diyosun @Lokumcu

Durum
    Tecrübeli Üye

Sigarayı birakamadim maalesef o kadar gereksiz ki yıllardır el alışkanlığı sanırım. Bir ara çok azaltmistim 1 paketi 3-4 gün de içiyodum şuan günde 1 pakete çıkarttım yine. Ama bırakacağım inşallah 3678. Bırakma denemelerim sürüyor 🤐☺

Durum
    Kültür Mantarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

4 ay kaldı diyemem tabi ki .. sadece atak araların daha azalır bence. İnşallah tamamen geçer. Benimde anüs girişine kadar yayılmış. Ama ben koterden sonra dayanamayıp bazı yerlere ağda yaptım. Daha tövbe yaparsam ne olayım. Ağda jilet üst deriyi deforme edip hem bulaş sağlıyormuş hemde derinin en altına kadar virüsü ekiyormuş..
    Bende doktorun söylediklerini ve buradan okuduklarımı söylüyorum. Bu forum bulunmaz bi nimet bence. Emeği geçenlerden allah razı olsun

Durum
    Sssssshpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bugn aynı depresifligi bende yasıyorum agustos bası görünen 4 tane lazer ile yakıldı bugn aylar sonra birtane daha belirdi tam kurtuldum derken dünya basıma yıkıldı gene sil bastan başladık gibi hissediyorum ben propolis kullanıyordum 4 gündür içmemiştim nüksetti gene deliricem bitsin su lanet

Durum
    Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hayatimiz zindan oldu nasil kurtulacagimizi bilemiyorum parasi önemli degil emin olun maddi olarak herturlu hazirim lutfen bir bilgisi olan varsa yardimci olurmu

Durum
    Ragnar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Dostum hpv nüksleri tamamen virüsün tipiyle , virüs yüküyle ve sizin bağışıklık sisteminizle alakalıdır. Bu nedenle bazı kişilerde nüks olmaz ya da az olurken bazı kişilerde nüks çok sık görülür. Ben ilk ve tek kriyomu 3 ay önce oldum ve sigara da kullanıyorum , beslenmeme de pek dikkat etmem ama nüks olmadı. Benim tek yaptığım kafama takıp olayı çok abartmamak, nüks sık olsa da yapılacak iş moral bozmadan ve kafaya takmadan düzenli kriyo veya koter yaptırmak, zamanla azalıp Yok olacaktır. Sadece buna inanın. Ha diyelim bundan kurtulduk seks hayatımıza eskisi gibi geri döndük yeniden başka bir tip kapabiliriz. O yüzden sakin kalın ve tedaviyi aksatmayın.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

evet aynen koter ya da krıyoyu bıkmadan yaptırın. yaralar iyileşince aldara sürebilirsiniz nüksü azaltsın diye.yeşil çayı unutmayın
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    hpvend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hocam atlatılan bir tipe bağışıklık kazanılır mı. Ben hpv 39 idim negatif oldum bir daha bu virüsü vücut tanır ve yener mi otomatik yoksa tekrar bulaşma riski var mı

Bu Konu için Etiketler