Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yine yeniden LSIL

Durum
    glstn91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yine yeniden LSIL

Merhaba arkadaşlar size birşey sormak istiyorum. Artık yıldım tükendim daraldım 8 ay önce Lsıl +16 gelen smear sonucumdan sonra kolposkopi yapıldı ve Hsıl geldi bunu uzerine leep oldum sonuçlar iyiydi 6 ay sonra smeare gel dedi doktor. Eğitim ve arastırma hastanesinde bütün işlerimlerimi gerçeklestirdim. 1.bucuk ay önce smear aldıldırdım ve bugün sonuçlarımı aldım ve yıkıldım. Bu 7 aylık sürecte kimseyle cinsel ilişki yaşamadım vitamin ek takviyeler spor devam ettim ve sigarayıda yarıya indirdim. Ama sonuçlarım Lsıl ve bu sefer 18/45 pozitif 16 negatif geldi. Doktora kimseyle ilişki yasamadigimi ve 16 poztifiken simdi nasıl 18/45 pozitif olur diye sordugumda 16 ve 18 birbirine benzer o yuzden ya 16 yada 18 birinden biri pozitiftir diye sacma bir cumle kullandi ve 6 ay sonraya kolposkopi dedi neden 6 ay sonra dedigimde smearle uğraşmayız direk kolposkopi yaparız dedi. Söylenenler ve saçma sonuçlar çok canımı sıktı. Sizdende birşeyler duymak istiyorum artık çok sıkıldım bir ilişkiye başladım neyi nasıl açıklayacağimi bilmiyorum herşeye son vermek istiyorum artık.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Yine yeniden LSIL

Aynı korkulara sahibim Eylül’de leep oldum aralıkta kontrol smearı aldırıcam ve hücre bozukluğuna dair bi sonuç duymak görmek beni de senin gibi yıkacaktır Lsıl cın1 demek zaten leepin üstüne yine bunu görmek can sıkıcı olmuş ilave hpv de bonusu ama hsıl değilsin en azından biliyorsun cın1 %90 iyileşebilen bi hücre bozukluğu mücadeleyi bırakmayacaksın sigara bende içiyorum ve bu bizim en büyük düşmanımız kolposkopi seni korkutmasın Daha ileri ve daha güvenilir bi yöntem bence yerinde olsam smear takibi yerine onu yaptırırdım düşmanını biliyorsun ve savaşmayı şakın bırakma önemli olan sensin iyi olmak için uğraş ilişki konusunda bişey diyemem ben söylediğimde terk edildim fazlaca canım sıkılmıştı en acilinden şifalar diliyorum psikolojini bozmadan sıyrılırsın hepsinden inşallah

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Lutfen moralinizi bozmayin. Benimde 6 ay önce Lsil sonucum vardi. Simdi bi smear yapturdim ve sonuclarim temiz. Doktor bana bu surecte cok eşli olma sigara kesinlikle olmasin onun disinda ek bisey yapmana gerek yok dedi. Ben zaten hic sigara icmedim. Ve hpvden onceden kendime cok dikkat eden biriydim.
    Psikoloji cok onemli sizi de iyi anliyorum.. bakin bizler burda destek icin variz yanliz hissetmeyin. Bigun biticrk gecicek ve biz diger insanlardan daha sansliyiz cunku bedenimize cok iyi bakiyoruz

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Suan bu durum benim de cok canimi sikti.. ben de leep oldum ilk kontrolum ocakta ve tekrardan cin seviyelerini duymak dahi istemiyorum bu beni baya korkutuyor.. ama nasil olur da senin 16 gitmis hadi 18le birbirine benziyolar İkisinden biri gelir diyelim 45 nasil olur da eklenir. Ustelik cinsel iliski bile yokken.Bence laboratuardan test orneklerinizi alip baska bi lab da calismalarini isteyin. Sonucta onlari da inceleyen bi insan evladi. Farkli bi sonuc gelebilir diye dusunuyorum. Belki lsil bile gelmiceksiniz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Zaten sonuçları beklerken yaşadığın korku tarif edilemez. İlk smearimdede Lsıl gelmisti ama kolposkopi Hsildi sürekli farklı sonuçlar ve leepten sonra hücre değişikliği gelmesi gerçekten çok üzücü. Çok teşekkür ederim cevabın için inşallah hepimiz sıyrılırız bu hastalıktan.

Durum
    Tecrübeli Üye

Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama aynı sürece tekrar girmek insanı baya üzüyor. Siz leep operasyonu olmuşmuydunuz? Benimde sigarayi artik birakmam gerekiyor sanırım. Umarım biran önce biter gider hepimiz kurtuluruz tek temennim bu. Cevabiniz için çok tesekkur ederim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suan bu durum benim de cok canimi sikti.. ben de leep oldum ilk kontrolum ocakta ve tekrardan cin seviyelerini duymak dahi istemiyorum bu beni baya korkutuyor.. ama nasil olur da senin 16 gitmis hadi 18le birbirine benziyolar İkisinden biri gelir diyelim 45 nasil olur da eklenir. Ustelik cinsel iliski bile yokken.Bence laboratuardan test orneklerinizi alip baska bi lab da calismalarini isteyin. Sonucta onlari da inceleyen bi insan evladi. Farkli bi sonuc gelebilir diye dusunuyorum. Belki lsil bile gelmiceksiniz.
    Tamamen tutarsizlik boyle birsey gormedim. 18/45 pozitif şeklinde yazıyor sonuçta. Halbuki 16 pozitifti o negatif olmuş şimdi ve kimseyle birliktelik yaşamadım.Burası eğitim ve araştırma hastanesi hangisine güvenmem gerek bilemiyorum.Başka bir hastanede yeniden test yaptırmak istiyorum .Şimdi araştırıyorum. İlk smearda LSIL geldiğinde hemen kolposkopi ardından leep yaptılar. Şimdi neden 6 ay bekliyorum onu da anlamış değilim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama aynı sürece tekrar girmek insanı baya üzüyor. Siz leep operasyonu olmuşmuydunuz? Benimde sigarayi artik birakmam gerekiyor sanırım. Umarım biran önce biter gider hepimiz kurtuluruz tek temennim bu. Cevabiniz için çok tesekkur ederim.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı glstn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben de leep oldum agustos ayinda. Cin3 tum. Sigara kullaniyorum. Ustelik erkek arkadasimla aktif cinsel hayatimiz da var. Durumunuz benim de canimi cok sikti. Normalde doktorum ocakta smear alalim demisti ama ben yarin baska bi hastaneye smear vermeye gidicem 3 ay gecmis oldu leepin ustunden.
    Sigara konusunda cok haklisiniz bence de vucuda en buyuk kotulugu saglayan sey o. Ben suan en hafifini iciyorum gorenler bunu icmesen de olur diyolar ama el aliskanligi iste kurtulamadim. Yine de moralinizi bozmayin bnce de baska biyere daha gidin smear aldirin. Benim kolposkopide cin3 gelmeden once butun smearlerim temizdi.gittigim bi doktor kolposkopi yapalim yine de diye onerdi onun lafiyla kolposkopi oldum Yani ben smearlere de guvenmiyorum acikcasi yuksek tipliysek hersey kolposkopide cikiyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Canım ''sınırlarda pozitif'' miydi? yoksa leep ile tumden temızlendıkten sonra tekrar baska etmenler olmadıgı surece smear'in bozulması, hatta bu kadar cabuk bozulması cok olagan bır sey degil. belki de sınırlarda pozitifti?

Bu Konu için Etiketler