Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yine yeniden LSIL

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Yine yeniden LSIL

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım ''sınırlarda pozitif'' miydi? yoksa leep ile tumden temızlendıkten sonra tekrar baska etmenler olmadıgı surece smear'in bozulması, hatta bu kadar cabuk bozulması cok olagan bır sey degil. belki de sınırlarda pozitifti?
    Evet ya bunu sonradan ben de dusundum. Belki doktorun gozunden kacmistir yada leepte alinan biyopsiyi inceleyen laborantin. Bi sekilde tekrarladigini dusundurmustur.

Durum
    glstn91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım ''sınırlarda pozitif'' miydi? yoksa leep ile tumden temızlendıkten sonra tekrar baska etmenler olmadıgı surece smear'in bozulması, hatta bu kadar cabuk bozulması cok olagan bır sey degil. belki de sınırlarda pozitifti?
    Arya Leep sonucum da Transformasyon zonu veya skuamokumnar bileşke örneklenmemiştir ve metaryelin büyük kısmı ektoservikten oluşmaktadır yazıyordu. Doktora örneklenmemesi sınırlarda olması demek dediğim de hayır sorun yok demişti ve bunu Acıbadem Hastanesinden iyi bir doktorda böyle söyledi.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Buradan hpv psikolojinizi okadar bozmasın diyenlere kendimde dahil selam olsun suan ben bile cok üzüldüm ..nasıl 16 pozitifken simdi baska tipler de pozitif gelir anlamıyorum ve gerçekten bu yıkıcı bir durum, belkide pozitifti ama test yanlıstı diyebilirim ,,bukadar fark olması cok sacma ya ..yapma imkanın varsa bir test daha yaptır ..gercekten kadınlar için bu kadar yıkıcı olan bir virüs olduguna lanet ediyorum.cok gecmiş olun glsn91

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ya bunu sonradan ben de dusundum. Belki doktorun gozunden kacmistir yada leepte alinan biyopsiyi inceleyen laborantin. Bi sekilde tekrarladigini dusundurmustur.
    Beni de korkutan bu kadar süre içinde tekrarlaması ya da aynı durumda kalması oldu. Ve 6 ay sonra kolposkopi istemesi normalde hemen yapması gerekiyordu sanki. Bizde doktorların söylediklerine göre hareket ediyoruz ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buradan hpv psikolojinizi okadar bozmasın diyenlere kendimde dahil selam olsun suan ben bile cok üzüldüm ..nasıl 16 pozitifken simdi baska tipler de pozitif gelir anlamıyorum ve gerçekten bu yıkıcı bir durum, belkide pozitifti ama test yanlıstı diyebilirim ,,bukadar fark olması cok sacma ya ..yapma imkanın varsa bir test daha yaptır ..gercekten kadınlar için bu kadar yıkıcı olan bir virüs olduguna lanet ediyorum.cok gecmiş olun glsn91
    Teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun. Kimseyle bir ilişkiye girmeme rağmen pozitif çıkması da değişik. Hadi diyelim 16,18,45 hepsi vardı ben 16 ya bağışıklık sağladım da 18,45 mi kaldı. Ya da onlar yok muydu ? Anlayacağın bende yıkılmış durumdayım.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı glstn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni de korkutan bu kadar süre içinde tekrarlaması ya da aynı durumda kalması oldu. Ve 6 ay sonra kolposkopi istemesi normalde hemen yapması gerekiyordu sanki. Bizde doktorların söylediklerine göre hareket ediyoruz ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
    Bence hemen kolposkopi yapmayarak şans tanımak istiyor Lsıl-cın1 seviyesi bi çok kadında gözüken ama smear takibine bırakılan bi süreç sen bunu dışarıdan herhangi birine söylesen teşhisin bu diye biz kadar takılmaz biz bu süreci bi kez yaşadığımız için tekrarlar fikri bizi fazlaca geriyor sonuçlar yanlış olabilir laboratuvar hataları olabilir bu kadar takılma 16-18dn biri kesin var zaten 45te önceki tahlili yaptırdığında yeni bulaşmıştı o yüzden çıkmadı belki de bunda çıkmıştır sigarayı kesinlikle bırakmalıyız ya bana da çok zor geliyo vedalaşmak ama diğer insanlardan daha fazla dikkat etmeliyiz kendimize

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Okuyorum ustune 1 sigara yakiyorum...
    gercekten cok uzuldum baya moralim bozuldu. Bence leep sonrasi sinirlar pozitifti tek mantikli aciklamasi bu.
    Diger tiplere gelince de muhtemelen laborant hatasi.
    Leep , kolposkopi gibi operasyonlari onkolog jinekoloji alaninda bi doktora yaptirmak en iyisi.
    Ben ilk kolposkopi sonucumda 2 farkli yerden hsil geldigim halde inanamadilar. tekrar kolposkopi yaptilar biyopsi aldilar onda da hsil geldim. O sonucu hastanedeki doktora gosterdigimde biseyin yok temizsin deyip beni yollamisti. Hsil ken nasil temiz olabilirdim bunu ben bile biliyodum. (Bu sonucu soyleyen egitim arastirma hastanesidir) kosarak ordan uzaklastim ve kendime onkoloji alaninda uzman bi doktor buldum leep olmami soyledi ki bunu ben de biliyodum.
    İlk olarak hsil geldigim biyopsilerimi hastaneden istedim ve baska bi egitim arastirma hastanesine incelemek icin ellerimle goturdum. Ordaki sonucumda degismedi yine hsil buldular. Sonrasinda yapmam gereken tek sey doktorumu secmek ve guvenmek oldu. Leepimi yapti.bu surede ben baya bi doktor gezdim tabi ozel & devlet olarak.
    O yuzden burdaki kadin arkadaslara da tavsiyem eger yuksek tipli hpv niz varsa googledan gideceginiz doktorun gerekirse butun kariyer gecmisini arastirin nelerde uzman ne gibi yorumlar almis vs diye ve ona gore gidin.. boyle salak cevaplar ve akil almayan islerle moralinizi bozmamis olursunuz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuyorum ustune 1 sigara yakiyorum...
    gercekten cok uzuldum baya moralim bozuldu. Bence leep sonrasi sinirlar pozitifti tek mantikli aciklamasi bu.
    Diger tiplere gelince de muhtemelen laborant hatasi.
    Leep , kolposkopi gibi operasyonlari onkolog jinekoloji alaninda bi doktora yaptirmak en iyisi.
    Ben ilk kolposkopi sonucumda 2 farkli yerden hsil geldigim halde inanamadilar. tekrar kolposkopi yaptilar biyopsi aldilar onda da hsil geldim. O sonucu hastanedeki doktora gosterdigimde biseyin yok temizsin deyip beni yollamisti. Hsil ken nasil temiz olabilirdim bunu ben bile biliyodum. (Bu sonucu soyleyen egitim arastirma hastanesidir) kosarak ordan uzaklastim ve kendime onkoloji alaninda uzman bi doktor buldum leep olmami soyledi ki bunu ben de biliyodum.
    İlk olarak hsil geldigim biyopsilerimi hastaneden istedim ve baska bi egitim arastirma hastanesine incelemek icin ellerimle goturdum. Ordaki sonucumda degismedi yine hsil buldular. Sonrasinda yapmam gereken tek sey doktorumu secmek ve guvenmek oldu. Leepimi yapti.bu surede ben baya bi doktor gezdim tabi ozel & devlet olarak.
    O yuzden burdaki kadin arkadaslara da tavsiyem eger yuksek tipli hpv niz varsa googledan gideceginiz doktorun gerekirse butun kariyer gecmisini arastirin nelerde uzman ne gibi yorumlar almis vs diye ve ona gore gidin.. boyle salak cevaplar ve akil almayan islerle moralinizi bozmamis olursunuz
    Sanırım pozitifti başka bir açıklama yapamıyorum. Baya dikkatli,kendime bakarak yaşadım çünkü.(spor,yemekler,vitaminler herşeye dikkat ettim) Cinsel perhiz de yaptım sonuçları etkiler diye ama hepsi boşuna çıktı. Ben de iyi bir doktor bulmaya çalışıyorum şuan . 6 Ay için de gerileme yapar mı acaba .Komple aldırıp kurtulmak istiyorum yıldım artık.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ahh sevgili gıcık bende okudukça bi sigara yakıyorum allah hepimizi doğru insanlarla doktorla karşılaştırsın internetten bi araştırsan hsıl in cin2ye tekabül ettiğini öğrenebilirsin nasıl olurda sana bişeyin yok diyebilirler benim ilk smarım hsıl,2. Smearım Lsıl geldi kolposkopi önerildi hemen hsıl gelince leep oldum akabinde aynı şeyleri yaşıyoruz aslında senden bi ay sonra bende smear baktırıcam glstn91 in yaşadıkları çıkarsa karşımıza bize Ukrayna yolları gözükecek sanırım

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı glstn91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım pozitifti başka bir açıklama yapamıyorum. Baya dikkatli,kendime bakarak yaşadım çünkü.(spor,yemekler,vitaminler herşeye dikkat ettim) Cinsel perhiz de yaptım sonuçları etkiler diye ama hepsi boşuna çıktı. Ben de iyi bir doktor bulmaya çalışıyorum şuan . 6 Ay için de gerileme yapar mı acaba .Komple aldırıp kurtulmak istiyorum yıldım artık.
    Gereken herşeyi yapmışsın aslında ama bünyen virüslere karşı dayanıksız sanırım ben gibi bence doğru doktoru bulup sil baştan tedavine başlaman lazım gerileme oranın yüksek tabiki moral olarak sağlam dur yeneceğiz bunları düşmanımızı tanıyoruz AHCC kullanmışmıydın

Bu Konu için Etiketler