Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil Varken HPV Negatif Çıkmak

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Question Siğil Varken HPV Negatif Çıkmak

Merhaba arkadaşlar,

Kafamda hep HPV = rahim ağzı kanseri ihtimali olarak yer aldığı için düzenli smear aldırmaya karar vermiştim. ilkini Nisan ayında aldırdım ancak sadece bir anormali var mı diye bakıldı hpv testi yapılmadı.

Yaklaşık 1,5 ay önce bir eğitim araştırma hastanesinde smear aldırdım. o dönemde siğillerim vardı. Bu siğiller ilk önce makat bölgesinde çıktı sonrasında dudak dışına yayıldı. Her neyse bugün smear sonucumu aldım, HPV testi negatif çıkmış bir anormali de yok, sonuç temiz.

HPV yüzeyde kalmış olabilir diye tahmin ediyorum. (umuyorum)

(bir ihtimal daha var o da düşük riskli mi dersin?)

Ya da düşük riskli olduğu için smear testinde çıkmadı. Çünkü bendeki tip 6.

Sizce durum ne? Neler oluyor?

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Siğil Varken HPV Negatif Çıkmak

tatlım tip 6 zaten rahim ağzına yerleşmez bildiğim kadarıyla. yani smear'inin normal çıkması, hpv testinin negatif olması çok normal. dış bölgeden sürüntü alınsaydı yine tip 6 çıkardı belki ama senin zaten rahim ağzında sıkıntı yokmuş

Durum
    hpvend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Devlet Hastanesi düşük tiplere bakmıyorlar bildiğim kadarıyla sadece yüksek risklere bakıyorlar

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

evet doğru cevap sanırım ikisi de. hem düşük riskli hem rahime yerleşmiyor.

olsun "negatif" yazısını görmek bile mutlu ediciydi )

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Nova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet doğru cevap sanırım ikisi de. hem düşük riskli hem rahime yerleşmiyor.

olsun "negatif" yazısını görmek bile mutlu ediciydi )
    lezyon kısmı da geçecek zaten, en azından bi de rahim ağzında ne olay dönüyor diye endişelenmene gerek yok ekstradan

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Nova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Kafamda hep HPV = rahim ağzı kanseri ihtimali olarak yer aldığı için düzenli smear aldırmaya karar vermiştim. ilkini Nisan ayında aldırdım ancak sadece bir anormali var mı diye bakıldı hpv testi yapılmadı.

Yaklaşık 1,5 ay önce bir eğitim araştırma hastanesinde smear aldırdım. o dönemde siğillerim vardı. Bu siğiller ilk önce makat bölgesinde çıktı sonrasında dudak dışına yayıldı. Her neyse bugün smear sonucumu aldım, HPV testi negatif çıkmış bir anormali de yok, sonuç temiz.

HPV yüzeyde kalmış olabilir diye tahmin ediyorum. (umuyorum)

(bir ihtimal daha var o da düşük riskli mi dersin?)

Ya da düşük riskli olduğu için smear testinde çıkmadı. Çünkü bendeki tip 6.

Sizce durum ne? Neler oluyor?
    Hangi tiplere bakıldıgını biliyorsan yani (yüksek riskliler içinde ) atıyorum 20tip içinden tip 6 cıktıysa sıkıntı yoktur düşük risk çıkmışsın sadece

Durum
    Debudk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba ben de de 1 bucuk yildir sigil var vajina girisinde. Evlendikten sonra cikti. Bu süre icinde 7 8 dr a gittim bir kismi dermatog bir kismi Jinekolog ve yine dr larin bir kismi bunlar hpv derken (ve hic bi test biyopsi falan yapmadilar israrlarima ragmen) bir kisim dr ise bunlar hpv değil genital bölgenin kendi normal dokusu dedi. Jinekolog larda 4 ayri hpv testi yaptirdim smear şeklinde alinan ve sonuclar hep negatif cikti. Ama sigiller orada duruyor dr lara yakmalri icin yalvardim diyebilirim ve burada yakilacak bisey yok yanitini aldim cok defa . Kendi kendime hayal kurup yazmiyorum gercekten et beni uzantisi seklinde vajina girisinde sigiller mevcut burada sigillerini yaktiranlara hpv tipini ogrenebilenlere ozeniyorum ya ben neden bu cevabi aliyorum her dr cikisinda dr icin cahil demeden geçemiyorum ankara icin özel olmayan dr onerebilirseniz ozellikle hpv tedavisi oldugunuz yada ucuk ucretli olmayan bi özel cok sevinirim. Kendimi tedavi olamamaya mahkum edilmiş gibi hissediyorum 😭

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Debudk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de de 1 bucuk yildir sigil var vajina girisinde. Evlendikten sonra cikti. Bu süre icinde 7 8 dr a gittim bir kismi dermatog bir kismi Jinekolog ve yine dr larin bir kismi bunlar hpv derken (ve hic bi test biyopsi falan yapmadilar israrlarima ragmen) bir kisim dr ise bunlar hpv değil genital bölgenin kendi normal dokusu dedi. Jinekolog larda 4 ayri hpv testi yaptirdim smear şeklinde alinan ve sonuclar hep negatif cikti. Ama sigiller orada duruyor dr lara yakmalri icin yalvardim diyebilirim ve burada yakilacak bisey yok yanitini aldim cok defa . Kendi kendime hayal kurup yazmiyorum gercekten et beni uzantisi seklinde vajina girisinde sigiller mevcut burada sigillerini yaktiranlara hpv tipini ogrenebilenlere ozeniyorum ya ben neden bu cevabi aliyorum her dr cikisinda dr icin cahil demeden geçemiyorum ankara icin özel olmayan dr onerebilirseniz ozellikle hpv tedavisi oldugunuz yada ucuk ucretli olmayan bi özel cok sevinirim. Kendimi tedavi olamamaya mahkum edilmiş gibi hissediyorum 😭
    Ozkaya tip merkezine giden arkadaslarimiz vardi tipine 130-150 tl gibi biseye baktirmislar.ayrica kriyo da olmuslar. Bende yenimahalle egitim arastirma hastanesine gittim orda ogrendim. Ama devlette sadece yuksek risklilere bakiliyor. Belki sizde dusuk tip oldugu icin sonuclariniz negatif cikiyodur. Gideceginiz yere yuksek ve dusuk risklilere de bakiliyo dimi falan derseniz soylerler

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Siğil varsa virüsde vardır. Ya örnekleme eksik alınmıştır, ya da test kitinde belirtilen hpv dna suşu yoktur.

Durum
    Debudk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yaptirdigim testlerde cok fazla tur hpv bakilmisti sayilarini yazamayacagim kadar fazla hemde bu test farkli kurumlarca yapildi hepsi negatif. Simdi hacettepe ye gidicem randevu aldim ordan da bi yanit alamazsam adam akilli , önerdiginiz yerlere gidecegim mutlaka cok tesekkur ederim cevapladiginiz icin hepimize gecmis olsun 😕

Bu Konu için Etiketler