Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil Varken HPV Negatif Çıkmak

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Siğil Varken HPV Negatif Çıkmak

Alıntı Debudk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptirdigim testlerde cok fazla tur hpv bakilmisti sayilarini yazamayacagim kadar fazla hemde bu test farkli kurumlarca yapildi hepsi negatif. Simdi hacettepe ye gidicem randevu aldim ordan da bi yanit alamazsam adam akilli , önerdiginiz yerlere gidecegim mutlaka cok tesekkur ederim cevapladiginiz icin hepimize gecmis olsun 😕
    Jpeg paylaşamıyomusunuz diger arkadaslar gibi ?bizde görmüş olurduk hangi tiplera bakılıyor ona göre yaptıran olur diye

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ya arkadaşlar devlet hastanelerinde yapılan testlerde tip 6 ve 11 de bakılmıyor mu

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Eskidendi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar devlet hastanelerinde yapılan testlerde tip 6 ve 11 de bakılmıyor mu
    hayır, düşük risklilere bakılmıyor.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Siğilden örnek alınıp tipine bakılabilir.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL 0505 600 40 10 – 0212 586 81 80 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

benim bildiğim devlette düşük risklilere bakılmıyor. benim doktorum vajina içindeki 4 siğili yakarken ikisini kesip patolojiye yolladı tipleme için, belki birden fazla tip olabilir diye ve yaklaşık 500 lira tutuyor tüm tiplere bakılan test. bu hastalık sayesinde mali olarak göçtüm zaten, koter-lazer-pap smear-testler-tipleme-muayene-ahcc-supplementler derken milyarlar harcadım, umarım atlatırım sonunda da buna değer.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatlım tip 6 zaten rahim ağzına yerleşmez bildiğim kadarıyla. yani smear'inin normal çıkması, hpv testinin negatif olması çok normal. dış bölgeden sürüntü alınsaydı yine tip 6 çıkardı belki ama senin zaten rahim ağzında sıkıntı yokmuş
    Bu konuda bir bilgisi olan var mı ? Tip 6 rahim ağzına yerleşmez mi ? Böyle bir genellemeden söz edebilir miyiz ?

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda bir bilgisi olan var mı ? Tip 6 rahim ağzına yerleşmez mi ? Böyle bir genellemeden söz edebilir miyiz ?
    Bazıları mukozal bölgeyi seviyor oraya yerleşiyor bazı tipler ise kuru bölgelerde oluyor sadece. Bencede tipten tipe fark ediyor.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazıları mukozal bölgeyi seviyor oraya yerleşiyor bazı tipler ise kuru bölgelerde oluyor sadece. Bencede tipten tipe fark ediyor.
    Deryacım çok teşekkürler hep sorularıma yardımcı olmaya çalışıyosun. Oral geçmişim var fakat ikimizde de ağızda lezyon yok mesela, doktor vajina için kamerayla bakmış yok demiş. Fakat dermatologa gidince klitoris ve yanaklarda 5 adet tespit etmiş. Vajina içinde olma ihtimali elbet var biliyorum. Ama olmama ihtimali sevindirdi ben jinekolog görmemiştir diyodum. Bu arada aşılıydı partnerim

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deryacım çok teşekkürler hep sorularıma yardımcı olmaya çalışıyosun. Oral geçmişim var fakat ikimizde de ağızda lezyon yok mesela, doktor vajina için kamerayla bakmış yok demiş. Fakat dermatologa gidince klitoris ve yanaklarda 5 adet tespit etmiş. Vajina içinde olma ihtimali elbet var biliyorum. Ama olmama ihtimali sevindirdi ben jinekolog görmemiştir diyodum. Bu arada aşılıydı partnerim
    Rica ederim ne demek. Bende ağzımdan şüpheleniyorum siğil yok ama test yaptırmak gerekiyor siğilsiz tip tasıyor olabiliriz. Tip testi yaptırdı mu acaba eşiniz. Hangi tipe sahip olduğunu bilirsek daha kolay yorumlanır. Bende hangi tipe sahip olduğumu bilmiyorum ama bende hep kuru yerlerde siğil cıkıyor mesela. Kuru yerde cıkanlar düşük tipli oluyor genelde bir sürü makale okudum yabancı kaynaklardan. Vajina içinde olmayabilir dediğiniz gibi iyi bi jinekolog bakarsa içinizin rahat etmesi acısından daha iyi olur tek 1 tane siğil kalsa bile yapılan herşey çöp oluyor çünkü. Aşıyı bende direk oldum ve nüks sayısını azalttı kendi tecrübelerime göre. Umarım atlatcaz bu hastalıgı acil şifalar diliyorum. Dua ediyorum her zaman buradaki arkadaslara kimin duası kabul olur bilinmez. Umarım biran önce saglıgımıza kavusuruz Ahmet Bey.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ne demek. Bende ağzımdan şüpheleniyorum siğil yok ama test yaptırmak gerekiyor siğilsiz tip tasıyor olabiliriz. Tip testi yaptırdı mu acaba eşiniz. Hangi tipe sahip olduğunu bilirsek daha kolay yorumlanır. Bende hangi tipe sahip olduğumu bilmiyorum ama bende hep kuru yerlerde siğil cıkıyor mesela. Kuru yerde cıkanlar düşük tipli oluyor genelde bir sürü makale okudum yabancı kaynaklardan. Vajina içinde olmayabilir dediğiniz gibi iyi bi jinekolog bakarsa içinizin rahat etmesi acısından daha iyi olur tek 1 tane siğil kalsa bile yapılan herşey çöp oluyor çünkü. Aşıyı bende direk oldum ve nüks sayısını azalttı kendi tecrübelerime göre. Umarım atlatcaz bu hastalıgı acil şifalar diliyorum. Dua ediyorum her zaman buradaki arkadaslara kimin duası kabul olur bilinmez. Umarım biran önce saglıgımıza kavusuruz Ahmet Bey.
    Testinde hpv tip 6 olan birinden kaptım, kız arkadaşımla birlikte olmadan durumu bahsettim gardasil aşısı vuruldu sonra 3 yıl birlikteligimiz oldu ve 3 yıl sonunda 5 lezyon tespit edildi. Bu süreçte jilet ağda kullandı aşısı olmasa 5 lezyon değil 50 tane çıkardı heralde o kadar jilet ve ağdaya. Aşı olmasına rağmen tip 6 bulasmıs olabilir çünkü ilk dozdan sonra birlikte olduk. Ben aşısızım ben de aşı yaptırıcam nüksü azaltması için, tamam her şeyin en kötüsünü düşünerek önlem alalım ama psikolojimizi de düşünelim. Şimdi ağzımda mutlaka vardır diye düşünmenin de psikolojiye zararı var. Sonuçta varsa da yöntemler aynı bence lezyon çıkmadığı sürece bağışıklık yüksek tutarak yenmeye çalışmak en mantıklısı. Lezyon çıkarsa bakarsın çaresine. Bilmenin bi amacı yok çünkü yapılacak tek şey bağışıklık yükseltmek. Yani 3 yıl içinde onlarca kez oral geçmişim olmasına rağmen ağızda bir şey yok çıkardı diye düşünüyorum şu ana kadar. Ben de ve partnerimde sadece kasıkta var benim penisim de lezyon yok kasıklarda sadece, onun sadece klitoriste ve yanaklarda görüldü bir kaç adet. Teşekkür ederim atlatıcaz işte forum sayesinde daha kolay atlatıyorum Derya hanım sevgiler

Bu Konu için Etiketler