Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Konizasyon Leep sonrası cinsel ilişki

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Unhappy Konizasyon Leep sonrası cinsel ilişki

Evet arkadaşlar, uzun zamandır aklımı kurcalayan bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi ben 2 hafta önce konizasyon işlemi geçirdim. Hayatıma da sürekli birilerini alan biri değilim. Ancak kader bu ki neredeyse 1 buçuk 2 senedir yalnız kalmayı tercih eden ben tam da smearimdeki LSIL ye bir son verip ameliyat olmaya karar verdiğim dönemde bir de aşık oldum. Şaka gibi. Neyse bahsettiğim zat ile 2 buçuk aydır sürekli kahve içip yemek yemekten mide fesadı olduk. Bir de öpüştük allah affetsin. Olmadı bize geçeriz mekandan ehe ehe bugün hasta gibiyim sen mi gelsen kiii muhabbeti yapmadı ama yine de ben aramızdaki ilişkinin seviyesinin giderek samimileşmesinden biraz da tedirginim. Hem de bir çok açıdan. Öncelikle ben hpv taşıyorum ve bunu biliyorum ona bulaştıramam. Kaldı ki onun ne taşıdığını bilmiyorum bile (yazar burda iyice paranoyaklaşıyor). Daha önce bu konuyla ilgili başlıkta zart diye söylemek uygun bulunmuş sonuna kadar katılıyorum. Söyledikten sonra bu durumu olgunlukla karşılasa bile (kendisi bir avrupalı şırfıntı demeyeceğini düşünüyorum). Ameliyat sonrası nasıl oluyor bu işler arkadaşlar ? İki haftadır kanama, iltihap çok sıkıntıyla uğraşıyorum. Ameliyat sonrası 1 buçuk ay beklenir beklenmesine de uzunca bir süre cinsel perhiz öneren arkadaşlar da var. Ben bir yandan da tamamen iyileşmek istiyorum. Yol yakınken döneyim mi bu sevdadan ?

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Konizasyon Leep sonrası cinsel ilişki

Kesinlikle hayır bu forumda da defalarca yazdım hpv hayatınızın akışını etkileyecek, icabında sevgilinizden ayrılmanızı gerektirecek bir virüs değil.

Ben bu foruma üye olmadan önce inspire ve reddit’de yazıyordum, inanın bana hpv’yi bu kadar tehlikeli gören tek millet biziz. Hele allokin aşısının olduğu Slav ülkelerinde grip gibi bir durum.

Sana rahat olmanı söylemiyorum böyle birşey söyleyemem de ama bildiğim birşey var. İstatistikler diyor ki hpv’nin çok az türü 10.000 kişiden neredeyse 2 kişide ciddi tehlikeler yaratıyor ki bu forumdaki herkes özellikle kadınlar kontrolün önemini bildiği için aslında uğraşılan problem önce kozmetik kaynaklı ancak aslında psikolojik kaynaklı.

Tam da bu noktadadır ki insanoğlunun çalışmasının, sağlıklı olup güzel gözükmeye çalışmasının nihai amacı olan çiftleşme eğiliminden kaçmak acaba seni daha mı iyi yapar? Kesinlikle hayır. Emin ol psikolojik olarak daha kötü hale gelirsin.

Şimdi işin felsefi kısmından medikal kısmına geçelim doktorunun onayı olmadığı sürece cinsel ilişkiye girme, hpv yüzünden değil operasyon sonrası etkiler yüzünden.

Doktorun dışında da kimsenin cinsel ilişkiye girebilirsin sözünü dikkate alma zira forum üzerinden kimse sağlık durumunu göremiyor, ben hpv için yorum yapacağım.

Doktorun tamam artık iyisin dedikten sonra da neler hissettiğini emin ol çok iyi bilsem de karşındaki insana bunu doğru bir şekilde anlatarak boxer+kondom yöntemi ile birlikte olabilirsin.

Ben de senin geçtiğin yollardan geçtim. Aynı durumdu içtiğimiz bi akşam çekip karşıma herşeyi anlattım, 4 aydır birlikteyiz işte. 2 kere test yaptırdı sırf benim merakımdan hiçbir şeyi yok.

Son kez tekrarlamak istiyorum. Hpv maalesef bizim gibi ortada kalmış, psikolojik olarak kaos dolu ülkelerdeki yaygın kaygı bozukluğu yüzünden ülkemizde gerçekten olduğundan daha tehlikeli görülen bir virüs. Aslında o kadar ki hiçbir şey yapmayan insanların %90’ında bile maksimum 2 sene içerisinde negatif oluyor.

Şimdi sana bir soru soracağım belki de hayatını geçireceğin bir insandan bu kadar basit bir virüs için mi uzaklaşacaksın. Yaşadığın kaygıyı anlamakla birlikte dediklerimi dikkate almanı isterim.

Hpv gibi tırt bir virüsün ömrü 2 seneyken , hpv virüsünün yaşattığı kaygıya rağmen olunan aşkın süresi belki bir ömür boyudur?

Yaşadığın bütün kaygıyı anlıyorum çünkü değer verdiğin insana bu buhranı yaşatmak istemiyorsun ancak inan bu durumların aynısını ben de yaşadım, için rahat olsun hayatını yaşamanı engelleyecek bir virüs kesinlikle değil. Bu forumda da cinsel diyet yapmaya karar veren arkadaşların kendi tercihi ancak ben yanlış olduğunu hep söyledim.

seni sen yapan şeylerden asla vazgeçme ve herşeye olumlu yönüyle bak. Ben hpv ile tanışmadan önce önüne gelenle birlikte olan bi adamdım, kimseye değer vermeyen hatta kendini bile unutmuş biriydim.

Şu an dünyaya bakış açım o kadar değişti ki anlatamam. O yüzden bazen her kötü şeyin arka sayfasında tertemiz bir sayfa çıkıyor, içini ferah tut.

Güneş gibi parlamak için önce güneş gibi yanmak lazım. Parlamak için canının yanmasını kabul etmiyorsan asla güneş olamazsın. Güneş canım yanıyor diye pes etseydi hiçbir zaman kimsenin güneşi olamayacaktı, vazgeçmedi ve diğer gezegenlerden bir farkı oldu. Vazgeçme ve farkın olsun sana da bu yakışır.

Hpv nedir ki? Sigara içiyorsan 5 kat daha büyük tehdit altındasın.

Saygılarımla , içini ferah tut.

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, uzun zamandır aklımı kurcalayan bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi ben 2 hafta önce konizasyon işlemi geçirdim. Hayatıma da sürekli birilerini alan biri değilim. Ancak kader bu ki neredeyse 1 buçuk 2 senedir yalnız kalmayı tercih eden ben tam da smearimdeki LSIL ye bir son verip ameliyat olmaya karar verdiğim dönemde bir de aşık oldum. Şaka gibi. Neyse bahsettiğim zat ile 2 buçuk aydır sürekli kahve içip yemek yemekten mide fesadı olduk. Bir de öpüştük allah affetsin. Olmadı bize geçeriz mekandan ehe ehe bugün hasta gibiyim sen mi gelsen kiii muhabbeti yapmadı ama yine de ben aramızdaki ilişkinin seviyesinin giderek samimileşmesinden biraz da tedirginim. Hem de bir çok açıdan. Öncelikle ben hpv taşıyorum ve bunu biliyorum ona bulaştıramam. Kaldı ki onun ne taşıdığını bilmiyorum bile (yazar burda iyice paranoyaklaşıyor). Daha önce bu konuyla ilgili başlıkta zart diye söylemek uygun bulunmuş sonuna kadar katılıyorum. Söyledikten sonra bu durumu olgunlukla karşılasa bile (kendisi bir avrupalı şırfıntı demeyeceğini düşünüyorum). Ameliyat sonrası nasıl oluyor bu işler arkadaşlar ? İki haftadır kanama, iltihap çok sıkıntıyla uğraşıyorum. Ameliyat sonrası 1 buçuk ay beklenir beklenmesine de uzunca bir süre cinsel perhiz öneren arkadaşlar da var. Ben bir yandan da tamamen iyileşmek istiyorum. Yol yakınken döneyim mi bu sevdadan ?

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ben de aynı durumda sayılırım, flört edenden bile ışık hızıyla kaçıyorum, kaç kişiyi harcadım,kaç kişiye şans bile tanımadım... bende hpv var desem ışık hızıyla karçarlardı zaten... 3 ay daha bekleyeceğim, bakalım. ama sen aşık olmuşsun, bence bunu harcama sansa, en azından karşındaki bilsin kendini çekmenin nedenini, giderse o gitsin.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpv var diye kaçan zaten bırakın kaçsın, güzel bir ilişki turnusolü canınızı sıktığınıza değmez. Geçecek biraz daha sabır.

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de aynı durumda sayılırım, flört edenden bile ışık hızıyla kaçıyorum, kaç kişiyi harcadım,kaç kişiye şans bile tanımadım... bende hpv var desem ışık hızıyla karçarlardı zaten... 3 ay daha bekleyeceğim, bakalım. ama sen aşık olmuşsun, bence bunu harcama sansa, en azından karşındaki bilsin kendini çekmenin nedenini, giderse o gitsin.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Leep operasyonundan 1 ay sonra kontrole gidersen doktor iyilesip iyilesmedigini muaynede soyluyor. Ben 1 ay sonra gittigimde %95 i iyilesmis cok hafif bisey kalmis o da 1-2 haftaya gecer demisti. Herkesin iyilesme sureci de farklidir tabi. Genelde 4-6 hafta arasi cinsel iliski yasak diye bakiyolar.
    En guzel duygulardan birini yasamak istiyomussun. Bence buna engel oldukca daha cok uzulceksin ve stres uzuntu en buyuk hastalik...
    Bu konularda pek tavsiyelerde bulunamam ben de erkek arkadasimla cok kavgalar ettim. Bu konu erkekler acisindan dusununce direkt aaa cok kisiyle birlikte olmus kimle ne yapmis acaba diye bakilabiliyo..
    halbuki biri de bir bini de bir...

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle güzel cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım bu konuda aklında soru işareti olan diğer arkadaşlar da yazdıklarınızı okumuşlardır. Cubar soruna cevabım şöyle olabilir. Eğer gerçekten birşeyler hissetmediğim bir insan olsaydı girdiğim bu sıkıntı arasında bir de bunu sıkıştırmak istemezdim. Ya da karşımdaki insan fena kız değilsin takılırız arada kafasında olsaydı. Ama hem birşeyler hissedebilmek hem de insanın karşısına olgun biri çıkması her zaman olmuyor. Bunu bu forumdaki çoğu kişi bilir. ''Dur bakalım belki aramızda güzel birşey gelişir ya'' diyerek geldik çoğumuz buralara Bu arada herkesin yaşadığı ilişki tarzına saygım var. Sadece ben uzun zamandır karşıma olgun bir insan çıkmasını istiyordum. Gicik arkadaşımız da ''aaa çok kişiyle birlikte olmuştur bu'' düşüncesinden bahsetmiş. Bu durumla karşılaşırsanız sakın kendinizi eksik hissetmeyin. Sadece bu zihniyete gülün geçin hatta zaten karşınızdakiyle anlaşmak sizin için çok zor olacak bunun sinyalini de önceden aldığınız için sevinebilebilirsiniz. Oysa ki işte bunlar hep seks değildir. İnsan ilişkileri birer tecrübedir. Tecrübeler bizi olgunlaştırır ve ileriki yaşlarımızda saçma çocuksu hareketler sergilemememizi sağlar. Ki bu tecrübeleri karşılıklı gerek gülerek gerek üzülerek anlatabildiğimiz zaman güven hissederiz aslında. Neyse uzun lafın kısası ben kendimi strese sokmaktan vazgeçtim. Yazdıklarınızın da etkisi oldu bunda Hem de caresiz in dediği gibi olsaydı nasıl olurduk acaba pişmanlığını en azından ben yaşamayayım. Bir cesaret challenge başlatıyorum arkadaşlar. Ben işlerin oraya geldiği bir noktada söylemeyi düşünüyorum. Yoksa karşı taraftan böyle bir talep yokken konuyu açmanın biraz awkward olacağını düşünüyorum. Adama da sen de iyiden iyiye beni yatağa atmaya çalışıyon anlamadım değil gibi birşey demiş gibi olmak da istemiyorum konuyu nereden açsam nasıl açsam derken güzelim muhabbetin içine etmek de istemiyorum Amerika vizeyi kesmiş ne diyosun bu arada bende de hpv vardı falan Söyledikten sonra da neticeyi gelip buraya yazacağım.

Bu Konu için Etiketler