Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çiftlerde Ortak HPV

Durum
    Rammcho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Çiftlerde Ortak HPV

Merhaba herkese,

26 yaşında erkek bireyim. Kız arkadaşım ve bende HPV 6, 16 var. Şuan tedavi sürecindeyiz. Bu süreç zarfında ilişkiye girmemiz, ilişkiye girmenin iyileşme sürecine etkisi ve birimiz negatife döndükten sonra diğerini tekrar infekte edebilir mi konularında yorumlarınızı bekliyorum. Eminim bir çoğumuzun aklında bu sorular vardır, daha önce tecrübe etmiş veya bu konu bilgi sahibi olan kişiler görüşlerini paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Çiftlerde Ortak HPV

Merhaba, Rammcho şimdi ben bu sorduğun soruyu doktoruma sordum. Çiftlerde tekrar enfekte etmek gibi bir durum olmuyor. Yani her ikinizde de 6 ve 16 zaten varken birbirinize ekstra birşey bulaştıramazsınız. İkinizden biri negatife dönerse yine o cins hpv kendisine tekrar bulaşamaz çünkü artık o tipe karşı bağışıklık geliştirmiş olursun. Yani aşı olmakla o hastalığı yenmek bir nevi aynı şeydir anlatabilmişimdir umarım. Prezervatifle korunmak çok zorunlu bir durum değil sevgilinle senin için. Tabi bu sırada başkasıyla birlikte olmayacağını veya eş değiştirmeyeceğini varsayarak konuştum. Başka biriyle ilişkide hem bulaştırır hem de başka bir virüsle enfekte olabilirsin. Bu durumda kesinlikle korunmanı öneririm. Konuyla bağımsız hpv 16 yüksek riskli bir tip kız arkadaşının ileride rahim ağzı kanseri olma tehlikesi var. Pap smear kontrollerini eksik etmesin. İnşallah kısa zamanda iyileşirsiniz.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Ben ve erkek arkadasimda da hpv 16 var. Baslarda sigiller cok aktifken korunuyoduk. zamanla azaldilar. Bende 4.5 aydir cikmiyo onda eskilerden kalma tek tuk minikler arada bas gosteriyo tabi hemen koter yaptiriyo. Bu sirada birlikte olmuyoruz. Onun haricinde agustos ayinda leep oldum. Hpv 16 sinsi bisey malesef cin3 oldugumu ogrendim. Kiz arkadasinin smearleri temiz gelse de bi kolposkopiye girmesini oneririm. Benim de smearlerim temizdi burdan yola cikabilirsiniz.
    Leepten sonra 1,5 ay iliskiye girmedik. Simdi de korunmadan giriyoruz. Bazen bu beni de dusunduruyo ne olur ne biter diye. Ama bu ikimizde de mevcut olan bisey. Onemli olan bagisikligi guclu tutup sigil cikarmayip virus yukunu azaltmak degil mi? Oyleyse biz birbirimizden baskasiyla da birlikte olmuyosak zamanla sigiller de bizi terk edicektir. zaten ikimizin de ödü kopuyo baska birinden baska hastalik gelcek diye..

Durum
    Yeni Üye

Ben de doktorun bana söylediğini aktardım ama bende siğil yok bunu unutmuşum. Belki siğil olan enfeksiyonlarda korunma gereklidir onu düzelteyim.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de doktorun bana söylediğini aktardım ama bende siğil yok bunu unutmuşum. Belki siğil olan enfeksiyonlarda korunma gereklidir onu düzelteyim.
    Evet nerdeyse ayni seyleri soylemisiz. Bakalim ben suan tamamen temizim. Ocakta smear vericem. Eger hucresel degisim cikarsa korunmasiz cinsel iliskiden olabilmesi muhtemeldir diye dusunurum. Zira hastaligin yarattigi stresle pek bas edemesem de kendime dikkat ediyorum.saglikli besleniyorum vitaminler kullaniyorum (ahcc haric) spor yapiyorum vs.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet nerdeyse ayni seyleri soylemisiz. Bakalim ben suan tamamen temizim. Ocakta smear vericem. Eger hucresel degisim cikarsa korunmasiz cinsel iliskiden olabilmesi muhtemeldir diye dusunurum. Zira hastaligin yarattigi stresle pek bas edemesem de kendime dikkat ediyorum.saglikli besleniyorum vitaminler kullaniyorum (ahcc haric) spor yapiyorum vs.
    Korunmasız cinsel ilişkiyle hücresel değişim arasında bir alaka olduğunu sanmıyorum canım. Bu arada leep işleminden sonra tekrarlama çooook nadir görülen birşey diye biliyorum. İnternetten aratabilirsin bu konuyu hatta bu forumda da bununla ilgili bir başlık vardı orda Arya yazmıştı istatistikleri. Ama ben de senin gibi çok korkuyorum tabi ya tekrarlarsa gibi şeylerden. Sorunlarımız birbiriyle çok benzer eğer istersen bana özelden yazabilirsin de belki hastalığın yarattığı stresle bas etmende yardımcı olabilirim

Durum
    Bu son olsun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Rammcho şimdi ben bu sorduğun soruyu doktoruma sordum. Çiftlerde tekrar enfekte etmek gibi bir durum olmuyor. Yani her ikinizde de 6 ve 16 zaten varken birbirinize ekstra birşey bulaştıramazsınız. İkinizden biri negatife dönerse yine o cins hpv kendisine tekrar bulaşamaz çünkü artık o tipe karşı bağışıklık geliştirmiş olursun. Yani aşı olmakla o hastalığı yenmek bir nevi aynı şeydir anlatabilmişimdir umarım. Prezervatifle korunmak çok zorunlu bir durum değil sevgilinle senin için. Tabi bu sırada başkasıyla birlikte olmayacağını veya eş değiştirmeyeceğini varsayarak konuştum. Başka biriyle ilişkide hem bulaştırır hem de başka bir virüsle enfekte olabilirsin. Bu durumda kesinlikle korunmanı öneririm. Konuyla bağımsız hpv 16 yüksek riskli bir tip kız arkadaşının ileride rahim ağzı kanseri olma tehlikesi var. Pap smear kontrollerini eksik etmesin. İnşallah kısa zamanda iyileşirsiniz.
    Bu mesaji okumak beni cok rahatlatti.tesekkurler.Nişanlimla bende sadece tip 6 var.bu durumda siğil olmadigi sürece korunmasiz iliskiye girebiliriz yani.Evlenip çocuk yapmayi dusunuyoruz.Hayat boyu nasil korunacağız.Siğil yoksa sknti yok tabi smear kontrolü daim olmali.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Bu son olsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesaji okumak beni cok rahatlatti.tesekkurler.Nişanlimla bende sadece tip 6 var.bu durumda siğil olmadigi sürece korunmasiz iliskiye girebiliriz yani.Evlenip çocuk yapmayi dusunuyoruz.Hayat boyu nasil korunacağız.Siğil yoksa sknti yok tabi smear kontrolü daim olmali.
    Bizim de onumuzde bi evlilik sureci var.. biz de cok dusunuyoruz korunmadan cinsel iliskiyi. Hatta o kadar bunaldim ki yasim 25 evleniyim hemen cocuk yapcam diye dusunur oldum. Hic de bu kadar erken cocuk istemedigim halde. Ama surekli bi sorun cikarcak gibi hissediyorum bu hpv. Ozellikle rahim ve rahim agzi olarak.. yoksa bi kac sigilmis cikarmis yakilir gecermis cok gozumde degil. Yeter ki bulastirmayalim birbirimize..

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

aklima bisey takildi. Cin surecine nasil geliyoruz peki biz kadinlar? Yani sigil varken korunmasiz iliskiden mi, ictigimiz sigaradan mi bagisikligimizin iyi olmayisindan mi stresten mi yoksa hepsinden mi. Yani asil sebebi ne ki bu cin evrelerini yasayisimizin?

Durum
    Yeni Üye

Arkadaşlar kesinlikle bu hastalık sürecini uzun düşünmeyin. Bu sizin evlenip çocuk sahibi olmanıza asla engel değil. Hayatınız Boyunca hpvli kalmayacaksiniz. Zaten İnsanların %80 i Kendiliğinden 2 , 2 buçuk sene içinde virüsü vücutlarından atıyormuş. Velhasıl atamayanların atabilmesi için de immun sistemlerini güçlendirmeleri gerekiyor. Bu forumda bununla ilgili bir çok faydalı bilgi var. Onları uygulayabilirsiniz. Ukrayna Rusya gibi slav ülkelerinde yapılan bir aşı ve Ahcc en hızlı çözüm. Onlara ulaşamıyorsan yeşil çay,immutor,probolis... Yani çözüm bol. Aids gibi bağışıklık sistemini zayıflatan bir durum olmadıkça bu sadece grip gibi yenmen gereken bir virüs. Sadece ceremesi daha çok. Sigara, içki, uyuşturucu bunların çok ve düzenli kullanımı da bağışıklık sistemine çok zarar verir bunu da unutmayalım.

Bu Konu için Etiketler