Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çiftlerde Ortak HPV

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Çiftlerde Ortak HPV

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklima bisey takildi. Cin surecine nasil geliyoruz peki biz kadinlar? Yani sigil varken korunmasiz iliskiden mi, ictigimiz sigaradan mi bagisikligimizin iyi olmayisindan mi stresten mi yoksa hepsinden mi. Yani asil sebebi ne ki bu cin evrelerini yasayisimizin?
    Gicik bu konuyla ilgili Hpv ve Cerrahi İşlem konusu altında P16 ve Ki-67 başlığı altında vücuttaki gelişimini açıkladım. Bağışıklık sistemini zayıflatan herşey + Kalıtsal yatkınlığın + yüksek riskli hpv = Cin durumu diye özetleyebiliriz sanırım. Siğil varken korunmasız ilişkiden olabilir olmayabilir. Siğilin sebebi yüksek riskli hpv dense evet değilse hayır olur cevabım.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gicik bu konuyla ilgili Hpv ve Cerrahi İşlem konusu altında P16 ve Ki-67 başlığı altında vücuttaki gelişimini açıkladım. Bağışıklık sistemini zayıflatan herşey + Kalıtsal yatkınlığın + yüksek riskli hpv = Cin durumu diye özetleyebiliriz sanırım. Siğil varken korunmasız ilişkiden olabilir olmayabilir. Siğilin sebebi yüksek riskli hpv dense evet değilse hayır olur cevabım.
    Yani yine sonuc bagisiklik sistemiyle alakali... anladim tesekkur ederim😕

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aklima bisey takildi. Cin surecine nasil geliyoruz peki biz kadinlar? Yani sigil varken korunmasiz iliskiden mi, ictigimiz sigaradan mi bagisikligimizin iyi olmayisindan mi stresten mi yoksa hepsinden mi. Yani asil sebebi ne ki bu cin evrelerini yasayisimizin?
    Bu konuyla ilgili Hpv ve Cerrahi İşlem konusunun altında P16 ve Ki-67 diye bir başlık açmıştım. Hpv virüsünün hücrelerde meydana getirdiği nükleer kimyasal değişiklikle ilgili. Ona bakabilirsin. Siğil varken korunmasız ilişki demişsin. Şimdi Bu sorunun cevabı ne evet ne hayır. Şöyle anlatayım. Hpv nin ilk ilişkide bulaştığını varsayarsak. Siğili olan bir insanla korunmasız birlikte olmak evet Cin e sebep olabilir ama eğer yüksek riskli hpv çeşitleri arasından hem siğil yapan hem Cin yapan hpv bulaştıysa. Ama düşük riskli ise bulaşan cevap hayır bu virüs sizde sadece siğile sebep olacaktır. Şöyle de bir durum var ki siğili olmayan bir insanla korunmasız cinsel ilişkinin de sonu Cin olabilir çünkü yüksek riskli hpv lerin büyük bir çoğunluğu siğile sebep olmaz. Yani sonuç olarak hem siğilli hem siğilsiz bireylerde hpv olabilir. Şimdi korunmasız ilişkiden sonrası için konuşucam ; korunmasız ilişkiden sonra hpv vücudunuza girer ve daha sonra o insanla sürekli korunsanız bile Cin vücudunuzda sinsice ilerleyip sizi kanser edebilir. Ama bir yandan siğili olan bireylerde viral açıdan siğilli bölgenin yoğun olması sebebiyle yaktırılmayan siğilin hemen yanında yenilerini çıkardığını duymuştum. Bu mantıkla siğilli çiftler siğilleriyle korunmasız birlikte oldukça birbirlerinde daha çok siğil çıkmasına sebep olacaklardır. Bu durumunda Cin le pek alakası yok. Ama yine de önerilecek birşey değil korunmamak. Kotermiş bilmem neymiş daha sık yaptırmak yerine korunup daha az acı çekmek daha mantıklı. Yani en kısa açıklamasıyla: Düşük bağışıklık sistemi + Kalıtsal yatkınlık + Yüksek riskli hpv = cin

Bu Konu için Etiketler