Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Yaklasik 3 yildir hpv ile ugrasiyorum.
    Bnde ilk 2015yilinda vulva girisinde karnibahar seklindeydi. Doktor sadece smear yapti ve lsil cikti. Yasimi sordu 30dan buyuk olsaydi bi test var demisti. Benim sorun ozelde yapiliyor mu hpv testi ? 8 kasimda yeniden doktora gidecegim cnku ic dudaklarda pütürlükler var. Cok korkuyorum.
    Detay olarak benim hic bi isleme gerek kalmadan 3 ay icinde o karnibaharimsi sigil yok oldu. Yani sadece moralimi yuksek tutup saglikli beslendim.
    Ayrica temmuzda kolposkopiye girdiginde doktor parca almaya gerek yok dedi. Hatta enfeksiyon bile gorunmuyor dedi. Tek sorum ozelde hpv testi yapiliyor mu

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklasik 3 yildir hpv ile ugrasiyorum.
    Bnde ilk 2015yilinda vulva girisinde karnibahar seklindeydi. Doktor sadece smear yapti ve lsil cikti. Yasimi sordu 30dan buyuk olsaydi bi test var demisti. Benim sorun ozelde yapiliyor mu hpv testi ? 8 kasimda yeniden doktora gidecegim cnku ic dudaklarda pütürlükler var. Cok korkuyorum.
    Detay olarak benim hic bi isleme gerek kalmadan 3 ay icinde o karnibaharimsi sigil yok oldu. Yani sadece moralimi yuksek tutup saglikli beslendim.
    Ayrica temmuzda kolposkopiye girdiginde doktor parca almaya gerek yok dedi. Hatta enfeksiyon bile gorunmuyor dedi. Tek sorum ozelde hpv testi yapiliyor mu
    30 yas altiyim. Egitim arastirma hastanesinde tipime baktirmistim. Sadece yuksek risklilere bakiliyo ama olsun. Ozelde hpv testi cok fahis rakamlara yapiliyor. 500tl ye yapani duydum.

Durum
    Tecrübeli Üye

Oyle mi cok tesekkur ederim. Haftaya gidecegim yer egitim hastanesi degil ama onun icin baska yerden randevu alirim .

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Her Eğitim ve araştırma hastanesinde bakılıyor mu acaba bu hpv genotiplemeye ? Ben Ankara da ikamet ediyorum. KETEM yani Kanser Erken Tarama Merkezine gittim ve 30 yaşın altına bakmıyorlardı.

Durum
    hpvend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu konuyla ilgili ben de eşim de hiç özele gitmedik hep devlet ve fakülte de ücretsiz yaptırdık.devlet hastanelerinin kadın Doğum bölümünden randevu alın hpv ki smear testi isteyin doktor 30yaş altısın gerek yok derse siğil var deyin hala Yok derse önceden smear de hpv çıktı 6 ayda bir kontrol ettirmem lazım deyin bazı doktorlar cins oluyor

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

O kadar saçma ki bu 30 yaş altına bakmıyoruz muhabbeti. Yani 30 yaşın altında hpv kapılamıyor mu. Benim özellikle internette araştırıp okuduğum yabancı makalelerde hpv virüsünün en çok sıklıkla 20-30 yaş arası görüldüğü yazıyor. 30 yaşın altındaki insanın kanser öncüsü bir durum yaşaması için çok erken diye bir düşünce de aşırı genelleme. Ya yaşarsa yine de bakmayacak mısın kardeşim? bakmıyor valla.. Cins demek az bile. Ben iyice bir araştırıcam sorup soruşturucam Ankara'da çok sorun yaratmadan bakan yer. Gelip buraya yazarım arkadaşlar öğrenince

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende onu anlamiyorum. Kaldi ki ulkemiz erken yas evliliklerle dolu iken!! Nedir bu yaş sorunu.
    Saglik her seyin basinda ne yasi ne medeni durumu bunun önüne gecemez.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar saçma ki bu 30 yaş altına bakmıyoruz muhabbeti. Yani 30 yaşın altında hpv kapılamıyor mu. Benim özellikle internette araştırıp okuduğum yabancı makalelerde hpv virüsünün en çok sıklıkla 20-30 yaş arası görüldüğü yazıyor. 30 yaşın altındaki insanın kanser öncüsü bir durum yaşaması için çok erken diye bir düşünce de aşırı genelleme. Ya yaşarsa yine de bakmayacak mısın kardeşim? bakmıyor valla.. Cins demek az bile. Ben iyice bir araştırıcam sorup soruşturucam Ankara'da çok sorun yaratmadan bakan yer. Gelip buraya yazarım arkadaşlar öğrenince
    Zaten o yas sınırında bakılmadıgı için rahim agzı kanseri 30-40 yas arası populasyonda görülüyor sıklıkla bizim ülkemizde böyle daha dogrusu .gercekten sacma bir durum

Durum
    kalinda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bildiğim kadarıyla haydarpaşa numune hastanesinde smear yaptırdığınızda hpv'ye de bakılıyor. Ayrıca aile hekiminde de hpv testi var.
    Numunedeki 16,18,45 gibi yüksek risklilerde tiplendirme yapıyor. Diğerlerinde sadece negatif pozitif bilgisi veriyor.
    Aile hekimlerinde de sadece negatif pozitiflik bilgisi veriliyor.
    Bildiğim kadarıyla 30 yaş altına da işlem yapılıyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

P.tesi eyup devlet hastanesine gidecegim. Enfeksiyon kapmisim sanirim cunku asiri derece kizariklik var ve ic dudagin tek tarafida sis. Enfeksiyin oldugunda yapar mi bilmem ama smear ve hpv testi isteyecegin olmazsa aile hekiminede giderim. Tesekkurler arkadaslar

Bu Konu için Etiketler