Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktordan ciktm arkadaslar. Sükür sigil degilmis. Smear aldi. Hpv burda yapilmiyor . Aile hekimliginde de yasa takilirsin dedi.ozele git istersen dedi. Eski smear sonucumu gosterdim Lsil yaziyordu, düsük dereceli olmasi uzun süre kalacagini gosteriyor dedi moralim cok bozuldu. Lsil olup hpv negatif olan var mi ? Ayrica alpha ignesinide sordum cok yan etkileri var falan dedi korkuttu. Evlenmeyi dusundugum biri var. Bende hpv oldugunu biliyor ona bulasmamasi icin negatif olmasi gerek. Ne yapicam bilmiyorum. O sorun yapmiyor atlatacaksin diyip destek oluyor fakat doktorun oyle demesi beni kotu yapti. Baska birine daha mi gorunsem. Offf
    Öncelikle lütfen telaşlanma, hastalığının bir tedavisi olduğunu unutma hatta hpvyi vücuttan atmanın bile yolu var bu forumda birçok kişi kurtulmuş. Başka birine mi görünsem demişsin bu soruna cevabım kesinlikle evet. İç dudak şişmesinden bahsetmişsin bu durumu ben de yaşadım. Hatta Hpv den çok önce yaşadım. Giydiğin iç çamaşırının sentetik olmasından olmuş olabilir sürtünmeden tahriş olmuş olabilir ya da mantar enfeksiyonu gibi bir enfeksiyondan dolayı kaşıyıp sen tahriş etmiş olabilirsin benimki böyle birşeydi tabi sen doktoruna sormayı ihmal etme. Şimdi HPV ye gelecek olursak benim tahminim sen 2015 tarihinden önce hpv ile enfekte olmuşsun. Çünkü hpv vücuda girmeden anormal smear çok nadir görülür ciddi hormonal değişiklik gerekir bunun için bu bir hastalık, menepoz, tüp bebek tedavisi vs. sebebiyle olabilir. Okuduğum kadarıyla sağlıklı insanların %80 i hpv yi iki buçuk yıl gibi bir sürede vücutlarından atıyorlarmış. Senin hpv cinsin hem zamanında siğile hem de lsıl yani hücre anomalisine sebep olmuş. Bu Aryanın tipi gibi tip 56 olabilir mesela. Artık siğil çıkarmadığına göre belki de vücudun virüsü baskılamıştır ? Emin değilim. Ancak yeni gelecek olan smear sonucunu dikkate al hücre anomalisine hpv sebep olur ancak bu durumun ilerlemesi gerilemesi tamamen senin vücudunla alakalı. Yani hpv n negatif olduysa bile smear sonucun halen önemli. Evlenmeyi düşündüğün kişi de çıkacak olan hpv tipine göre aşı olabilir.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yenimahalle egitim arastirmaya gidin
    Ben orda ogrendim. Yasim 25
    Çok teşekkür ederim kesinlikle gidicem.

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ne kadar guzel aciklamissinizm ne desem az kalir iyi ki iyiki varsiniz. Evet sisme icin mantar dedi doktor ilac kullaniyorum. Tek sorun bende 1 kez cikti oda isleme gerek kalmadan kendiliginden gitti ve aslinda yaklasik 2 bucuk yildir sigil falan yok. Insallah smear sonucum temiz gelir ve onun guveni hpv de yaptiracagim. Sonucumu elime alinca baska doktora gidecegim.

Durum
    Yeni Üye

Sizin adınıza çok sevindim demek ki güçlü bir bağışıklık sisteminiz var baksanıza hem lsıl yi geriletmiş hem siğilleri baskılamış umarım hpv de negatif de çıkarsınız. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmaya devam edin. Sigara, alkol,uyuşturucudan olabildiğince kaçın. Yeşil çay, soğan, sarımsak, kefir yiyin için. Smear sonucunuz ne olursa olsun bunları yapmaya devam edip diğer durumları başarılı bir doktorun basiretine bırakın ve bu konuda kafanızı yormayın. Ki ben söylediklerinizden temiz geleceğine çok yüksek ihtimal veriyorum. Ancak son olarak ben sizin yerinizde olsam smearim temiz çıkarsa bir de üzerine kolposkopi isterdim 5 dklık acısız bir işlemle rahim ağzına büyüteç gibi birşeyle bakıyorlar yani hiçbirşey kaçamıyor gözden. Temkinden zarar gelmez

Durum
    Tecrübeli Üye

Temmuz ayinda kolposkopi yapildi. Fakat parca alip biopsiye gonderme geregi duymadi doktor. Hafif servikal diplazi dedi. 1 yil sonra smear yapalim dedi fakat biz fazla efhamli yapiya sahibiz ya ben gecen hafta gidip smear yaptirdim. Sonucumu alip bi tip fakultesine gidecegim ve hpv isteyecegim. Dun aile hekimine gittim ama ne yazikki yasa takiliyorum orda.. guzel dusunceleriniz icin cok cok tesekkurler. Rabbim insallah temizi temiz ve emin kilsin bu virusten.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Temmuz ayinda kolposkopi yapildi. Fakat parca alip biopsiye gonderme geregi duymadi doktor. Hafif servikal diplazi dedi. 1 yil sonra smear yapalim dedi fakat biz fazla efhamli yapiya sahibiz ya ben gecen hafta gidip smear yaptirdim. Sonucumu alip bi tip fakultesine gidecegim ve hpv isteyecegim. Dun aile hekimine gittim ama ne yazikki yasa takiliyorum orda.. guzel dusunceleriniz icin cok cok tesekkurler. Rabbim insallah temizi temiz ve emin kilsin bu virusten.
    AYnı arkadasımın olayı smeardan sonra bir yıl sonra kontrole gel demiş sadece ,gecenlerde smear aldırdı ascus cıkmıs kolkoskopi gerekir demiş ama devlette yapamıyor yaşa takıldığı için

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben devlette yaptirdim okmeydani egitim ve arastirmada. Kadin dogum jinekolojik onkolojiue yonlendirdi 1 hafta sonra girdim. Yaa simdi benimde icime kurt düştu. Off umarim temiz cikar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Ben devlette yaptirdim okmeydani egitim ve arastirmada. Kadin dogum jinekolojik onkolojiue yonlendirdi 1 hafta sonra girdim. Yaa simdi benimde icime kurt düştu. Off umarim temiz cikar
    Kurt düşmesin sakin ol o bir seneye yakın yaptırmış smearı tekrardan ama belitrttim zaten

Durum
    Tecrübeli Üye

Ahh ahh sakin olmak ne mumkun tek sevindigim nokta 1 kez sigilim cikmis olmasi onuda isleme gerek kalmadan 3 ay icinde kendiliginden yok olmasi oluyor. Kendi kendimi bu yonde telkin ediyorum benim cok guclu bi yapim var olacak yenecegim diye.

Bu Konu için Etiketler