Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Devlette hpv testi 30 yas altina yapilir mi ?

Alıntı Sansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her Eğitim ve araştırma hastanesinde bakılıyor mu acaba bu hpv genotiplemeye ? Ben Ankara da ikamet ediyorum. KETEM yani Kanser Erken Tarama Merkezine gittim ve 30 yaşın altına bakmıyorlardı.
    Yenimahalle egitim arastirmaya gidin
    Ben orda ogrendim. Yasim 25

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

3 yıl sonra çıkan siğil mi emin misin? Sigilse eger nüks mü yeniden bulaş mı

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Nüksetmis olabilir cunku hayatimin cok zor bi doneminden geciyorum. Ne beslenme nede psikoloji olarak iyi durumda sayilmam.
    Emin degilim sigil olup olmadigindan onceki vulvada beyaz renkliydi. Bu ic dudak ustunde ve tenimin renginde. Emin olmak icin yarin gidecegim. Insallah degildir. Cunku daha onceki kendiliginden yokolmustu isleme gerek kalmadan. Korkuyorumda acikcasi

Durum
    Tecrübeli Üye

Doktordan ciktm arkadaslar. Sükür sigil degilmis. Smear aldi. Hpv burda yapilmiyor . Aile hekimliginde de yasa takilirsin dedi.ozele git istersen dedi. Eski smear sonucumu gosterdim Lsil yaziyordu, düsük dereceli olmasi uzun süre kalacagini gosteriyor dedi moralim cok bozuldu. Lsil olup hpv negatif olan var mi ? Ayrica alpha ignesinide sordum cok yan etkileri var falan dedi korkuttu. Evlenmeyi dusundugum biri var. Bende hpv oldugunu biliyor ona bulasmamasi icin negatif olmasi gerek. Ne yapicam bilmiyorum. O sorun yapmiyor atlatacaksin diyip destek oluyor fakat doktorun oyle demesi beni kotu yapti. Baska birine daha mi gorunsem. Offf

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktordan ciktm arkadaslar. Sükür sigil degilmis. Smear aldi. Hpv burda yapilmiyor . Aile hekimliginde de yasa takilirsin dedi.ozele git istersen dedi. Eski smear sonucumu gosterdim Lsil yaziyordu, düsük dereceli olmasi uzun süre kalacagini gosteriyor dedi moralim cok bozuldu. Lsil olup hpv negatif olan var mi ? Ayrica alpha ignesinide sordum cok yan etkileri var falan dedi korkuttu. Evlenmeyi dusundugum biri var. Bende hpv oldugunu biliyor ona bulasmamasi icin negatif olmasi gerek. Ne yapicam bilmiyorum. O sorun yapmiyor atlatacaksin diyip destek oluyor fakat doktorun oyle demesi beni kotu yapti. Baska birine daha mi gorunsem. Offf
    Düşük dereceli olması uzun süre kalacagını gösteriyor ne demek ya?bana sacma geldi biraz

Durum
    Tecrübeli Üye

Inanin bende anlamadim. Moralim bozuldu. Sinirden midem bulaniyor o derece. Ne kadar rahat konusuyor bide soylerken.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Sigil degilmis diyo ama nasil uzun sure lsil kalabilirsiniz demis ben de anlamadim.biraz celiskili. Bence bu konuda daha uzman bi jinekologa gidin

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Inanin bende anlamadim. Moralim bozuldu. Sinirden midem bulaniyor o derece. Ne kadar rahat konusuyor bide soylerken.
    Bu sacma dialog yüzünden moralinizi bozmayın lütfen .baska bir doktora daha gözükün lsil pek önemli degil diye biliyorum ben diger arkadaslar da yorum yaparlar diye düşünüyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Moraliniz icin sagolun arkadaslar. Bende baska bi doktora daha gidecegim. Smear sonucum ciktiktan sonra

Durum
    Sansa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı kalinda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla haydarpaşa numune hastanesinde smear yaptırdığınızda hpv'ye de bakılıyor. Ayrıca aile hekiminde de hpv testi var.
    Numunedeki 16,18,45 gibi yüksek risklilerde tiplendirme yapıyor. Diğerlerinde sadece negatif pozitif bilgisi veriyor.
    Aile hekimlerinde de sadece negatif pozitiflik bilgisi veriliyor.
    Bildiğim kadarıyla 30 yaş altına da işlem yapılıyor.
    Bilgi için çok teşekkürler kalinda ancak Ankara Numune Hastanesinde bakmıyorlar. Ben ilk Numune Hastanesine gittim smearimde hücre anomali çıkınca sen git bir KETEM de hpv tipine baktır denildi bana. KETEMde de daha önce belirttiğim gibi 30 yaş altı olduğum için geri çevrildim. Biraz Kemal Sunal filmine döndü anlayacağın. Ankaralı arkadaşlar bunu dikkate alsınlar.

Bu Konu için Etiketler