Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ahcc bulamayanlara alternatif çözümler

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

ahcc bulamayanlara alternatif çözümler

merhaba arkadaşlar, ahcc temin edemiyorsanız shitake, maitake, reishi mantar ekstraktlarından her gün aç karnına en az 3 gr tüketmeyi deneyebilirsiniz. bunu beta glucan ve de propolisle de desteklerseniz epey yardımı olacağını düşünüyorum.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: ahcc bulamayanlara alternatif çözümler

Çok daha pahalıya gelse de coriolus’da bir alternatiftir ancak maalesef hiçbiri ahcc değil..

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok daha pahalıya gelse de coriolus’da bir alternatiftir ancak maalesef hiçbiri ahcc değil..
    Sence ahccden sonra en iyisi ne cubar ?

Durum
    Kıdemli Üye

AHCC açıkçası bir bağışıklık güçlendirici olarak gözükmemeli. Çünkü hpv gibi birçok virüsü bitiren killer cell dediğimiz hücrelerin sayısını arttırdığı için alanında rakipsiz. Ancak coriolus da kullanabilir istenen mg’lara gelmek için çok ciddi paralar ödenir orası ayrı.

Sorunun cevabını böyle açıkladım çünkü geriye kalan tüm ürünler bağışıklık güçlendirme üzerine bu yüzden ben ahcc kullanamayanların kombinasyon yapmasını doğru buluyorum ki ahcc etkisi yakalansın.

Alerjisi olmayanlar için ilk sırada kesinlikle alkol bazlı propolis geliyor. Pahalı bir ürün olduğu için sahtesi çok bulunuyor dikkatli olmak lazım. Propolis’in yanına özellikle kadınlar için folik asit çok önemli (400mcg) . C vitamini , yeşil çay kapsülü ve çok pahalı olsa da nt biotic isimli probiyotik benim sıralamam olur. Diğer probiyotikler boş açıkçası. 😊

Ve son olarak çok stres yapanlar için bağışıklığın en önemli yapı taşı olan stres kontrolü için sarı kantaron-kedi otu çayı olur herhalde benim tercihlerim.

Saygılar.

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sence ahccden sonra en iyisi ne cubar ?

Durum
    Kıdemli Üye

indole-3-carbinol ve DIM'in de hpv'ye iyi geldiği kanıtlanmış durumda ama tabii ki türkiye'de satılmıyor. bu yüzden bol bol beyaz lahana, brokoli, brüksel lahanası, kale, kara lahana tüketin. beta karoten de natural killer cellleri aktive ediyor bu yüzden havuç, bal kabağı, cennet hurması vs. yemeye özen gösterin. ayhan ercan'ın sattığı super foodslara bir göz atın derim, özellikle camu camu tozu ve maca kökü tozu çok ama çok faydalı.

Durum
    Kıdemli Üye

Kesinlikle doğru söylüyor ancak indol kapsül halinde alınmadığı zaman besinlerden istenen miktarda almak çok zor açıkçası. DIM yurtdışıda özellikle Amerika kıtasında çok popüler çünkü ahcc pahalı geliyor adamlara çok takmadıkları için hpv’yi almıyorlar ve indole ve dim’e yöneliyorlar..

Ayrıca indol bileşenine ulaşmak için besinleri kaynatmanız gerekiyor, suyunda da bulunur kaynattığınız suyu da içebilirsiniz ancak dediğim gibi verimliliği ne seviyede tartışılır.

Bahsettiklerinin hepsi doğru olsa da “mutlaka” kullanılacaklar listesinden ziyade mükemmel destekleyicilerdir. 😊

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indole-3-carbinol ve DIM'in de hpv'ye iyi geldiği kanıtlanmış durumda ama tabii ki türkiye'de satılmıyor. bu yüzden bol bol beyaz lahana, brokoli, brüksel lahanası, kale, kara lahana tüketin. beta karoten de natural killer cellleri aktive ediyor bu yüzden havuç, bal kabağı, cennet hurması vs. yemeye özen gösterin. ayhan ercan'ın sattığı super foodslara bir göz atın derim, özellikle camu camu tozu ve maca kökü tozu çok ama çok faydalı.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHCC açıkçası bir bağışıklık güçlendirici olarak gözükmemeli. Çünkü hpv gibi birçok virüsü bitiren killer cell dediğimiz hücrelerin sayısını arttırdığı için alanında rakipsiz. Ancak coriolus da kullanabilir istenen mg’lara gelmek için çok ciddi paralar ödenir orası ayrı.

Sorunun cevabını böyle açıkladım çünkü geriye kalan tüm ürünler bağışıklık güçlendirme üzerine bu yüzden ben ahcc kullanamayanların kombinasyon yapmasını doğru buluyorum ki ahcc etkisi yakalansın.

Alerjisi olmayanlar için ilk sırada kesinlikle alkol bazlı propolis geliyor. Pahalı bir ürün olduğu için sahtesi çok bulunuyor dikkatli olmak lazım. Propolis’in yanına özellikle kadınlar için folik asit çok önemli (400mcg) . C vitamini ( 2-3 mg) , yeşil çay kapsülü ve çok pahalı olsa da nt biotic isimli probiyotik benim sıralamam olur. Diğer probiyotikler boş açıkçası. ��

Ve son olarak çok stres yapanlar için bağışıklığın en önemli yapı taşı olan stres kontrolü için sarı kantaron-kedi otu çayı olur herhalde benim tercihlerim.

Saygılar.
    6aydır multivitaminin içiyorum içinde 400mgr folik asit var ve geçen hafta yaptırdığım kan tahlilinde folik asitim normal değerin fazlaca üstündeydi fazlası da zarar olduğu için günaşırı içmeye başladım C vit günlük dozu 200mcgr diye biliyorum 2-3gr çok yüksek bi miktar değil mi iyi olalım derken kendimizi zehirlemeyelim miktar ve doz olarak çok takviye bizi iyileştirecek diye bişey yok var olan sistemi desteklemek lazım ama çokta yormayın karaciğerinizi bence

Durum
    Kıdemli Üye

Ben 3 aydır redexon kullanıyorum 1gr c vitamini var 2 tane alıyorum. Piyasadaki çoğu c vitaminin aralığı da bu zaten yetişkin insanlar için ama yinede kan değerlerine baktırıp kullansınlar. Normalde 1 gr kullanılıyor ancak ben 2 tercih ettim.

Alıntı Melekkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6aydır multivitaminin içiyorum içinde 400mgr folik asit var ve geçen hafta yaptırdığım kan tahlilinde folik asitim normal değerin fazlaca üstündeydi fazlası da zarar olduğu için günaşırı içmeye başladım C vit günlük dozu 200mcgr diye biliyorum 2-3gr çok yüksek bi miktar değil mi iyi olalım derken kendimizi zehirlemeyelim miktar ve doz olarak çok takviye bizi iyileştirecek diye bişey yok var olan sistemi desteklemek lazım ama çokta yormayın karaciğerinizi bence

Durum
    Kıdemli Üye

ben yeşil çayı matcha çayı olarak içmeyi tercih ediyorum onun yerine zeytin yaprağını ekstrakt hap olarak alıyorum, hem antioksidan hem candidaya karşı etkili. c vitamini takviyesi alsam mı bilemedim, doğal ürünlerden karşılamaya çalışıyorum ama yeterli gelir mi bilmem, her gün iki greyfurt bir narı sıkıp suyunu taze taze içiyorum. probiyotik için de kefir tüketiyorum şimdi de pancar ve havuçtan kvass yapmayı deneyeceğim, düzenli olarak sabah kvass akşam kefir içmeyi düşünüyorum.

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, ahcc temin edemiyorsanız shitake, maitake, reishi mantar ekstraktlarından her gün aç karnına en az 3 gr tüketmeyi deneyebilirsiniz. bunu beta glucan ve de propolisle de desteklerseniz epey yardımı olacağını düşünüyorum.
    evet bu mantar ekstratını ben de denemeyi düşünüyorum. ahcc'de alfa glukan vardı. onu da türiye'deki hiçbir vitamin içeriğinde bulamamıştım ben.

Bu Konu için Etiketler