Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni üyeyim , Nasıl bir süreç beni bekliyor?

Durum
    zeusunkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni üyeyim , Nasıl bir süreç beni bekliyor?

Merhaba arkadaşlar, yeni uyeyim ve birçok sorum var. Bi kac gündür daha sık okumaya başladım ve sonunda size katilmaya karar verdim.
    Temmuz ayinda lezyonlari fark edip doktora gittim biyopsi yapildi ve kondilom tanısı koyuldu yaklaşık bir ay kadar once de koterizasyon yaptirdim. Operasyon sonrasi erkek arkadasimin suphelendigi iki lezyon daha vardi fakat açık yaralarim olduğu için emin olmak icin bekledik ve bugün doktora gittigimde iki lezyon oldugunu soyledi ve tekrar koter icin gun aldım. Daha önce smear testi yapilmamisti bugün smear alindi. Hpv testi yapilamadi yasim 30dan kucuk oldugu icin devlet karsilamadigi icin boyle problemlerle karsilastim. Ayin 5inde smear sonucum cikacak bu cuma da koter yapilacak. Okurken hersey birbirine girdi. hpv testi nedir ? Smear sonucu temiz cikarsa hpv testine gerek kalmaz mi? bu konularda hic bir fikrim yok. İlk operasyonda yaralarim cok gec iyilesti ve sancili bir dönemden geçtim. Koter sonrasi hızlı iyileşme icin neler yapmaliyim ?

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Yeni üyeyim , Nasıl bir süreç beni bekliyor?

Öncelikle aramıza hoşgeldin gördüğün gibi yanlız değilsin hpv nin 80 çeşidi var benim bildiğim sadece tip6 ve 11 siğil yapıyor ama yüksek riskli tiplere sahip olup siğil çıkaranlarda olmuş okuduğum kadarıyla bu 6ve11 kardeşler siğil çıkartmakla görevlli diğer tipler Rahim ağzına yerleşip orda hücre bozukluğu yapıyor bunlarında Çıın1 cın2 cın3 gibi seviyeleri var ama bu seviye biyopsi alındığında görülebiliyor smearda hücre bozukluğu varlığı yada yokluğu çıkar hpv DNA testi dediğiniz testte hpv nin hangi çeşidine sahip olduğun ortaya çıkıyor düşmanının adı konuluyor yani çünkü bunların bazıları yüksek bazıları düşük riskli sana tavsiyem özel bi laboratuvarda tipleme yaptır sende siğil çıktığına göre 6ve 11 den biri zaten var Diğerlerinden yüksek risklinin varlığını mutlaka tespit etmelisin bence ihtimale bırakma smear TTemiz çıksa da tipleme yaptır koterizasyon deneyimim olmadı ama hızlı yara iyileşmesi için bağışıklığını yüksek tutarsan daha çabuk iyileşirsin bence

Durum
    Yeni Üye

smear temiz ciksa da boyle bir risk mevcut yani anladim cok teşekkür ederim ilgin için.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı zeusunkizi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    smear temiz ciksa da boyle bir risk mevcut yani anladim cok teşekkür ederim ilgin için.
    TIP fakültesinde yaptırabilirsin smearla birlikte yapılıyor peki bende sana soru sorayım neden koter? Cok agrılı acılı olmuyormu dikişler yaralar vs ,kriyo yu da denemelisin

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Smear temiz çıksada yüksek risk taşımadığın anlamına gelmez ihtimaldir soru işareti hep kalır kafanda şahsi fikrim bu tabi

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TIP fakültesinde yaptırabilirsin smearla birlikte yapılıyor peki bende sana soru sorayım neden koter? Cok agrılı acılı olmuyormu dikişler yaralar vs ,kriyo yu da denemelisin

koter ilk yapıldığında spinal anestezi aldim , o
    yüzden mudahale edilirken agrim olmadi ama sonra anestezi gectikten sonra gercekten sıkıntılar yaşadım ilk yapildiginda koterle yaygindi dikişlik bi isim olmadi biyopsi dışında simdi o bolgeler temiz görünüyo bu yüzden ama Kriyoyu da dusunmedim degil hatta daha akla yatkin geldi ama kriyo da yapan devlet hastanesi var mi bilemedigim için kaldi oylece

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

koter ilk yapıldığında spinal anestezi aldim , o
    yüzden mudahale edilirken agrim olmadi ama sonra anestezi gectikten sonra gercekten sıkıntılar yaşadım ilk yapildiginda koterle yaygindi dikişlik bi isim olmadi biyopsi dışında simdi o bolgeler temiz görünüyo bu yüzden ama Kriyoyu da dusunmedim degil hatta daha akla yatkin geldi ama kriyo da yapan devlet hastanesi var mi bilemedigim için kaldi oylece
    var ben de arastırma hastanesinde yaptırmıstım ama devlette de oluyor. sen devlette mi koter oldun peki?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    var ben de arastırma hastanesinde yaptırmıstım ama devlette de oluyor. sen devlette mi koter oldun peki?
    evet devlette etlik zübeyde hanimda (ankara) oldum. Kriyo icin daha kolay deniyor ilk basta yaygindi koterden sonra simdi iki lezyon var ama koter müdahale odasi çalışmadığı icin tekrar anestezi alacağım bundan sonraki surecte cikarsa en azindan ayakta tedavi ile kriyoyu yaptirayim diye düşünüyorum ama bulamadim henüz.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

evet devlette etlik zübeyde hanimda (ankara) oldum. Kriyo icin daha kolay deniyor ilk basta yaygindi koterden sonra simdi iki lezyon var ama koter müdahale odasi çalışmadığı icin tekrar anestezi alacağım bundan sonraki surecte cikarsa en azindan ayakta tedavi ile kriyoyu yaptirayim diye düşünüyorum ama bulamadim henüz.
    Ataturk egitim arastirma , yenimahalle egitim arastirma da dermatoloji bolumleri de kriyo yapiyo

Durum
    Yeni Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ataturk egitim arastirma , yenimahalle egitim arastirma da dermatoloji bolumleri de kriyo yapiyo
    aa tamam Ataturke daha once gitmiştim cok teşekkür ederim. Kriyoda nasil bir surec izliyo yayginlik olmadigi süreçte iyilesme durumu ne kadar surede gerçekleşti?

Bu Konu için Etiketler