Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir kaç sorum olacak

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bir kaç sorum olacak

Arkadaşlar herkese merhaba gün geçtikçe dahada sakinleşiyorum olacak oluyor zaten. Sorum şöyle ;
    1-) 2 haftadır spor yapiyorum düzenli ağırlık kaldırıyorum esneme ter atma baabında bu hastalık için bahsettikleri spor nasıl olmalı? 2-) dün yabancı formlarda gezinirken ter yoluyla sigillerin yayılabileceğinden bahsediyorlardı yani şöyle benim penis ve testislerde siğiller sporda heryer terliyor makat sirt göbek ne varsa ıslanıyor bu virüs ter yoluyla makat bölgesinide enfekte ederde yayılır mı (3-4 gündür kaşıntı var ama baktığımda sigile benzer bir şey göremiyorum )
    3-) yaklaşık 3 aydır sigilliyim bu kadar süreden sonra yayılır mı ve sizlerde böyle yayılma durumu oldu mu ?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Bir kaç sorum olacak

Alıntı Eskidendi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba gün geçtikçe dahada sakinleşiyorum olacak oluyor zaten. Sorum şöyle ;
    1-) 2 haftadır spor yapiyorum düzenli ağırlık kaldırıyorum esneme ter atma baabında bu hastalık için bahsettikleri spor nasıl olmalı? 2-) dün yabancı formlarda gezinirken ter yoluyla sigillerin yayılabileceğinden bahsediyorlardı yani şöyle benim penis ve testislerde siğiller sporda heryer terliyor makat sirt göbek ne varsa ıslanıyor bu virüs ter yoluyla makat bölgesinide enfekte ederde yayılır mı (3-4 gündür kaşıntı var ama baktığımda sigile benzer bir şey göremiyorum )
    3-) yaklaşık 3 aydır sigilliyim bu kadar süreden sonra yayılır mı ve sizlerde böyle yayılma durumu oldu mu ?
    Aynısını bende düşünmüştüm kadınız sonucta regl döneminde birde pedle spor yapmıstım ter o biçim yani ,,sonra siğilleri farkettiğimde hiç hoş bi durum olmamıstı.bence oda etkilemiştir.cok spor yapan biri degilimdir .benim 4 ay sürmüştü siğille ugrasmam

Durum
    Tecrübeli Üye

Senin sigiller anüs bölgesinede yayılmışmıydı yani hepeve doğru mu anladım

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Senin sigiller anüs bölgesinede yayılmışmıydı yani hepeve doğru mu anladım
    Yok hayır anüs degil

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Bende 3 haftadir duzenli spor yapiyorum cok da terliyorum. Gercekten bu beni de dusunduruyor. Sonucta nemli bi ortam sigillerin en sevdigi seyi ellerimizle onlara sunmus oluyoruz. Ama spor yapmadan da olmuyo. Toksinler atilmali vucuttan. Sigil olusumu nasil olur bilemedim 😕

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Aaaah aaaah...

Korkunu çok iyi anlıyorum ancak spor yapmaya başlayarak vücudun için en güzel şeylerden birine karar vermişsin kendini bu kadar sıkmasan çok daha güzel olmaz mı?

Lütfen bu safsataları unutun ve mevzuya şöyle bakın. Eğer ter ile geçseydi spor dışında yaşadığın terlemeler ile birlikte nerdeyse kimsenin geçmezdi siğil durumu mevzuya böyle bak. Geçen bir sürü insan var bu forumda bile ve onlar da terliyor.

Spor konusuna gelirsek insan vücudu fiziksel strese odaklanır. Yani vücudunu optimum düzeyde zorladığın her sporda beynin kendi sorunları yerine önceliği olan “fiziksel” strese odaklanacak ve zihnin rahatlayacak.

Eğer kadınsan vitesi yüksek bir ayardayken yapacağın bisiklet antrenmanını öneririm. Ancak bunu stabil hızda değil HİİT denilen metodla yap. Bu da şu oluyor yapabildiğin kadar çok hızlı çevirip 15 saniye dinlenip tekrar hızlı çevirmek. Bu ani değişimlerde vücudun çok daha etkili çalışıyor.

Bunun dışında ise ağırlık antrenmanlarında bölgesel programlar yerine tüm vücut antrenmanları yap. Yani örnek vermek gerekirse 1 bacak 1 göğüs 1 omuz 1 kanat 1 kol gibi. Bu şekilde vücudun fiziksel stresi en sağlam şekilde hissedecektir.

Siğillerin konusunda da merak etme yayılmayacak. Yayılsa bile yaktıracaksın geçecek. Daha önce de yazdım tekrar yazayım. Çok büyük bir çoğunluğumuz için sadece kozmetik bir problem olarak kalacak.

Siğiller seni öldürmez ama stres ve paranoya öldürür hadiiiii deli gibi terlemeye devam et ve bırak bu tırt virüs senden korksun, bak o zaman nasıl yeniyorsun

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler Cubar kardeşim yorumların için . Bende aynen öyle yapıyorum kulağımda müzik dakiklarca koşup yağmur da ıslanir gibi terliyorum ve diyorum ki icimden 'seni yenecem hpv'
    Yalnız eksiden çalıştığım programları yapiyorum benim spor salonu kültürüm biraz uzun o yüzden bdyy ayarında çalışıyorum bastıkça basıyorum böyle giderse 1 senede hastalıktan kurtulana kadar bayağı bir fit olucam 😊

Bu Konu için Etiketler