Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: rahim ağzı kanseri

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

rahim ağzı kanseri

arkadaşlar ciddi bir pelvik ağrı-acı sorunum ve akıntım var. bir yılda kansere çevirmiş olabilir mi? pazartesi pap smear yaptırıcam ama çok sinirim bozuldu... kanser mi oldum acaba?..

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: rahim ağzı kanseri

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ciddi bir pelvik ağrı-acı sorunum ve akıntım var. bir yılda kansere çevirmiş olabilir mi? pazartesi pap smear yaptırıcam ama çok sinirim bozuldu... kanser mi oldum acaba?..
    En son ne zaman smear aldirdiniz? Hic sanmiyorum oyle biseyi akliniza getirmeyin lutfen. 1,5 yilin sonunda cin3 oldugumu ogrendim.leep operasyonu oldum. Karsilastirma yapabilirsiniz kendinizle. (Bende tip16 var)

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son ne zaman smear aldirdiniz? Hic sanmiyorum oyle biseyi akliniza getirmeyin lutfen. 1,5 yilin sonunda cin3 oldugumu ogrendim.leep operasyonu oldum. Karsilastirma yapabilirsiniz kendinizle. (Bende tip16 var)
    nerden baksan bir yıl oluyor, o kadar sinirlerim bozuldu ki sabahtan beri ağlıyorum... umarım kötü bir sonuç çıkmaz, en büyük korkum rahmimi kaybetmek... cevap için teşekkürler..

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kanser o kadar hızlı gelişmez 15-20 yıl gibi bir süre diyorlar araştırma görevlileri ve her hpv li de olmuyormuş %5 gibi bir kısım. Sakin ol bir şey çıkmaz inşallah

Durum
    byasar6983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv 16 dan cin 3 e 1 2 yilda donebiliyor illa 15 20 yıl olmasi gerekmiyor.

Durum
    byasar6983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aşı yaptır propolis ye

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

psikolojik olduğunu düşünüyorum, sakin ol. smear aldırcaksın zaten, tiplendirme yaptır. zaten gerisini doktorlar halledecektir.

Durum
    ployd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

rahimle alakalı problemlerin illa hpv-kanser iliskisiyle alakalı olması gerekmiyor ki, hpv dışında, kist olabilir, mantar olabilir, vajinit olur veya baska enfeksiyon olur, olur da olur yani, süphen varsa doktora görün kendini bu kadar bunaltma lutfen. psikolojin cok onemli.

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimalle üşütmüşsündür. ayaklarını sıcak tut, üşütünce ağrı ve akıntı normaldir. akıntın kokusuz ve renksizse sorun olduğunu sanmam. akıntın hafifleyince gidip smear aldır, için rahatlasın.

Durum
    Kıdemli Üye

hepinize cevaplarınız ve desteğiniz için ayrı ayrı çooook teşekkür ederim... bugün gittim smear verdim ama canım çok acıdı ve kanamam oldu. sonucu ancak cumartesi alabileceğim, umarım temiz çıkar.. bir de nurtopu gibi yeni bir siğilim olduğunu öğrendim, doktorum şimdilik bekleyelim dedi olmadı sonra yaktırırız. akıntı problemim bir yıldır var, umarım tüm bunları atlatırım çünkü çok yoruldum. ama mücadeleden başka çaremiz de yok tabii ki. kanser bile olsam bir şekilde onunla da mücadele edip yeneceğim...

Bu Konu için Etiketler