Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 16 var smear temiz çıktı ama

Durum
    Busit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tip 16 var smear temiz çıktı ama

Genelde tip 16larda hücre değişikliği oluyormuş 23 yaşındayım ve bu virüsü 9 ay önce aldım doktor yeni olduğu için hücre değişikliği olmaz dedi yine de biyopsi yaptırsam mı?

Durum
    Zavallibenhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Tip 16 var smear temiz çıktı ama

Bakire isen rahme atlamaz değilsen başka doktora git

Durum
    Sevgiesintisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benimde hpv16 geçen aralıkta öğrendim smear temiz çıkıyo fakat genede aralıkta kolposkopi biyopsi yapıldı temiz çıktı bu ay gene gittim gene smear temiz ama hpv 16 + oyüzden kolposkopi biyopsi gene yapıldı kasim1 de sonuçları ogrencez doktor soylemedimi kolposkopi biyopsi diye sana ??valla iyimi oluyo kötümü bilmiyorum her parça alındığında bize zarar verirmi bilmiyorum doktorlar ufak diyo ama etkisi ne olur ?? Ama doktor çok önemli bu ay alınan parçayı asistanina aldirtti acemi olunca hem kanama fazla oldu hem beni çileden cikarttilar bi nevi kobay oldum bidaha asla onların masasında olmam , insan üzülüyor ama kaderin önüne gecemiyoruz her sonuçta yüreğimiz ağzımızda çaresizlik zor herşeyden medet umuyoruz bakalım yıllar bize ne göstercek Allah bu süreçte yardımcımız olsun sen daha gençsin bunu yenersin korkma beslenmeye dikkat et sigara kullaniyosan kesinlikle bırak doktorların bana söylediği bu bunu harici doktorlar bırak ilacı vitamin bile vermiyorlar kanser olmamı mı bekliyorlar anlamadım ama sonuçlar çıksın özel bir doktor bulucamm

Durum
    Tecrübeli Üye

Malesef söylemedi sadece daha yeni kapmışsın bu virüsü kanser riski Yok dedi.Neyse gidince konuşucam tekrardan sorucam.Gerçekten doktor çok önemli siz de bir an önce özel doktora gidin.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Sigara zaten kullanmıyorum umarım hepimiz atlatırız.

Durum
    Yeni Üye

Banada kanser değilsin korkma deyip 2 dir parça alıyorlar tedbir amaçlı sanırım araştırma hastanesi ondan olsa gerek

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

arkadaşlar smearde hpv tipi çıkar mı? yoksa ayrıca tipleme testi de yaptırmak gerekiyor mu?

Durum
    Yeni Üye

Smearda tip yok enfeksiyon ve hücre değişikliği bakılıyor tipleme testi ayrı patolojiye gönderiliyor

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Sevgiesintisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Smearda tip yok enfeksiyon ve hücre değişikliği bakılıyor tipleme testi ayrı patolojiye gönderiliyor
    bu kadın bana tipleme testi yaptırmadı. yaptırsam mı yoksa beklesem mi acaba? siğil olmadan da tipleme testi oluyor mu ve ne kadara mal oluyor? bir de yakıldıktan sonra ortalama ne kadar zamanda siğiller tekrar nüksedebiliyor? çok soru sordum kusura bakmayın

Durum
    Tecrübeli Üye

Sevgiesintisi sen kaç yaşındasın yaşı küçük olanlarda az bir ihtimal diyorlar çünkü

Durum
    Yeni Üye

Ben 34 yaşındayım ; çaresiz biz hpv 16 yiz ama sigil yok ama en yüksek riskliyiz ilginç demi o yüzden kanser taramasina gir tipleme yaptır sağlık ocakları bile yapıyor diye duydum

Bu Konu için Etiketler