Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARYA MALTAYA GİDİYOR! (Dil egitimi)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

ARYA MALTAYA GİDİYOR! (Dil egitimi)

Arkadaşlar merhaba,

Bu baslıgı acmamın asıl sebebi aranızda dil egitimi (ingilizce) icin yurtdışına çıkan var mıdır? Ben yurtdısı egitim merkezimle malta uzerıne konustum ve kısmetse 6 ay ocak ile haziran arasında ülkede olmayacağım. Ama tabii ki foruma gireceğim ve mesajlarınızı vs göreceğim, forumu takip edeceğim şüpheniz olmasın.

Aranızda gidenler varsa, bavul hazırlarken yanımıza kesin almamız gerekenler, orada karşılaşabilme ihtimalimin olduğu şeyler, dikkat etmem gereken bir şeyler varsa bunlar neler? egitim süreci ve sizce en önemli asamalar, tavsiyeleriniz vs neler, ya da yakın cevrenizde giden tanıdıklarınız vs varsa bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: ARYA MALTAYA GİDİYOR! (Dil egitimi)

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Bu baslıgı acmamın asıl sebebi aranızda dil egitimi (ingilizce) icin yurtdışına çıkan var mıdır? Ben yurtdısı egitim merkezimle malta uzerıne konustum ve kısmetse 6 ay ocak ile haziran arasında ülkede olmayacağım. Ama tabii ki foruma gireceğim ve mesajlarınızı vs göreceğim, forumu takip edeceğim şüpheniz olmasın.

Aranızda gidenler varsa, bavul hazırlarken yanımıza kesin almamız gerekenler, orada karşılaşabilme ihtimalimin olduğu şeyler, dikkat etmem gereken bir şeyler varsa bunlar neler? egitim süreci ve sizce en önemli asamalar, tavsiyeleriniz vs neler, ya da yakın cevrenizde giden tanıdıklarınız vs varsa bu konuda bilgi verebilir misiniz?
    Eft fuarina katilmistim unide okurken. Maltaya dil egitimi icin gitmek istiyodum. Cok turk oldugunu ve mumkunse turklerle arkadas olmamami soylemislerdi hem dil ogrenmek adina hem de sosyal anlamda huzursuz olmamam adina. Bunun hakkinda tavsiye verebilirim

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

hevesini kırmak istemem ama dil okulları çok yalan geliyor bana, malta da bu iş için insanların ilk tercihi. bence salla dil okulunu, o parayla gezebildiğin kadar gez avrupa'yı, inan daha fazla yararı olur.

Durum
    Admin

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eft fuarina katilmistim unide okurken. Maltaya dil egitimi icin gitmek istiyodum. Cok turk oldugunu ve mumkunse turklerle arkadas olmamami soylemislerdi hem dil ogrenmek adina hem de sosyal anlamda huzursuz olmamam adina. Bunun hakkinda tavsiye verebilirim
    Ben kış ayında gidiyorum canım , çok türk oldugu sezona denk gelmiycem hahaha

Durum
    Admin

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hevesini kırmak istemem ama dil okulları çok yalan geliyor bana, malta da bu iş için insanların ilk tercihi. bence salla dil okulunu, o parayla gezebildiğin kadar gez avrupa'yı, inan daha fazla yararı olur.
    Ya senin dedigin daha çok ''intermediate ya da upper intermediate'' seviyesindekiler icin faydalı olur. Cunku kelıme bılgısı ve gramerı de gelişmiştir. Ama benım oturtmam gereken gramer kısımları vs vs var. Yani avrupayı gezmek tabii ki mantıklı ama ne kadar gezeceksin? 1 ay mı 2 ay mı?
    o kadar anca işte... Yani 1-2 ayda da dil olayı ilerlemez. Avrupayı gezerken insanlarla konusuyorsun tamam da, maltada 5 kişi aynı evde kalıyorsun sence hangisi pratik acısından daha iyi ?

Durum
    Rammcho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar,

Ben yurtdışında 2 sene yüksek lisans sebebiyle bulundum. Malta'ya sadece kısa bir tatil için gitmiştim. Dil okulları için değil ama yurtdışı hakkında farklı soruların olursa cevaplamaya çalışabilirim.

Durum
    yorgundemokrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Maltada maltalıdan çok italyan, ispanyol ve türk bulunur. Zaten çok küçük bir ada ülkesi olmasından dolayı eğlence hayatı kısmı bir sokakta geçer. Dil okulu içinse tercih edilmesi gerekilen en son yerlerin arasında yer alın ancak gerek maddiyat gerek mesafe açısından Türk insanına en erişilebilir gelmektedir. Ancak doğa olarak malta harika bir ülke. Ve unutma TÜrklerle arkadaşlık edersen türkçeni geliştirip gelirsin

Durum
    Admin

Alıntı Rammcho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ben yurtdışında 2 sene yüksek lisans sebebiyle bulundum. Malta'ya sadece kısa bir tatil için gitmiştim. Dil okulları için değil ama yurtdışı hakkında farklı soruların olursa cevaplamaya çalışabilirim.
    Maltada yaşam maliyeti konusunda bilgin var mıdır acaba? Turkıyeyle hemen hemen aynı sadece 1 tık daha pahalı deniyor.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya öncelikle geçmiş olsun, atlatmışsın.
    Ben de Malta’ya dil okuluna gittim. Malum cinsel hastalıkların çok ama çok yaygın olduğu biryer. Erasmus ülkesi diye geçer ahaha. Dikkat et aman diyim, eğlenceli bir yere gidiyorsun. ☺

Malta dil öğrenimi konusunda mükemmel bir yer çünkü karşılıklı iletişim çok. Mesela İngiltere’ye gitseydin bir İngiliz duvarıyla karşılaşır bir süre sonra ortamlarına giremediğin gibi konuşmaya bile çekinirdin ama Malta bu konuda bir cennet bu yüzden çok insan gidiyor ve neredeyse kimsenin ana dili olmadığı için çekinmeden pratik yaparsın. Bence çok doğru tercih. Dipnot: hpv malta’da aşırı yaygın. Çünkü genelde eğlenmek, sevişmek ve aileden kaçmak için tercih edilen biryer ve bu da doğal olarak riski arttırıyor 😂

Durum
    Admin

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya öncelikle geçmiş olsun, atlatmışsın.
    Ben de Malta’ya dil okuluna gittim. Malum cinsel hastalıkların çok ama çok yaygın olduğu biryer. Erasmus ülkesi diye geçer ahaha. Dikkat et aman diyim, eğlenceli bir yere gidiyorsun. ☺

Malta dil öğrenimi konusunda mükemmel bir yer çünkü karşılıklı iletişim çok. Mesela İngiltere’ye gitseydin bir İngiliz duvarıyla karşılaşır bir süre sonra ortamlarına giremediğin gibi konuşmaya bile çekinirdin ama Malta bu konuda bir cennet bu yüzden çok insan gidiyor ve neredeyse kimsenin ana dili olmadığı için çekinmeden pratik yaparsın. Bence çok doğru tercih. Dipnot: hpv malta’da aşırı yaygın. Çünkü genelde eğlenmek, sevişmek ve aileden kaçmak için tercih edilen biryer ve bu da doğal olarak riski arttırıyor ��
    Merhaba,

Cok teşekkür ederim evet dogrudur olabilir ancak ben yabancı birileriyle ilişkiye girmeyecegım, cunku burda sevgılım var ve bayagı sevıyorum yani O yuzden sıkıntı yok, tuvalet konusuna da ekstra dıkkat edıcem artık.

Bu Konu için Etiketler