Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Her Grip Olduğumuzda Siğil Mi Çıkaracağız

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Unhappy Her Grip Olduğumuzda Siğil Mi Çıkaracağız

Malum kış aylarının gelmesiyle grip vakaları çoğalıyor ne kadar takviye alsak da birinden kapabiliyoruz. Grip olunca da bağışıklık sistemi çöküyor zaten. Siğiller de bağışıklık sistemi düşsün diye sinsi sinsi bekliyorlarmış gibi geliyor bana.

Peki her grip olduğumuzda siğiller tekrar mı çıkacak ben merak ediyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Her Grip Olduğumuzda Siğil Mi Çıkaracağız

Valla nova'cım ben ahcc kullanırken hiç grip olmadım o süreç içerisinde cunku bagısıklıgı yukseltti.

Ama size negatif oldugumu ve kanıtlı raporumu gösterdikten yaklasık 1 hafta sonra 1-2 gunluk yataklı grip oldum, ve iş sebebiyle de yogun tempo oldugu ıcın tam olarak gecmedı vs uzun surdu derken, yine de bir sey olmadı. Grip olunca sigil cıkacak dıye bır sey yok, hafif atlatırsın grıbı ya da vucudun kuvvetlenmıstır bagısıklık yener gribi vs vs. Öyle bir dusunceye girme

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

bugun personel taramasi kapsaminda iş yerine grip aşısı gelmiş ücretsiz ve anons geçince koşa koşa gittim normalde grip falan olmam Yada yıllık 1 kez falan olurum. Enfeksiyon hemşiresine sorduğumda aşıdan sonra grip olacaksın deyince vazgeçtim. Sonrasında daha önce olan birkaç kişiye sordum ve tüm kış boyunca hasta olmakla olmamak arasinda bi durumları olmuş hepsininde tamamen vazgeçtim. Aşı olmak isteyenler duyrulur😊

Durum
    Eskidendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ienfeksiyon hemşiresinin dediği en önemli şey bence; geçen yıl en çok gribe neden olan 3-4 mikrobu aşı yapiyorlar belki binlerce var ve her kış farklı mikrop tütüyormuş yani grip yapan mikroplar yeni olan aşının icindekilerden farkı dedi

Durum
    Sevgiesintisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Isyerinde bende olmadım korktum hasta olurum diye .

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Ne zaman grip asisi olsam ya hic hasta olmadim asidan sonra yada sonradan kis aylarinin ortasinda veya asidan hemen sonra cok hafif burun akintisi & halsizlikle atlattim.bilmiyorum asi olmamak bence yakalanilan gribi daha agir atlatmaya sebep oluyor. Mesela doktorlar yasli insanlara grip asisi olun diye soyleniyolar. Neden cunku bagisikliklari dusuk olasi bi grip virusunde bunu domuz gribine cevirebilcek sekilde gecirebiliyolar gribi. Yada solunum kalp yetmezliginden hastanelere dusuyolar. Ben olucam asimi her sene oldugu gibi

Bu Konu için Etiketler