Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 567
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 64 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hadi herkes kimden hpv kaptığını anlatsın

Durum
    Karamsarbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hadi herkes kimden hpv kaptığını anlatsın

Alıntı sude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Attım resim. Değişik bisey insan kendisinden tiksiniyor
    Merbaba aradan uzun zaman geçmiş ama ağzınızdaki siğil ne oldu ne yaptınız kontrole filan gittiniz mi

Durum
    durupekpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Tinder.. Tip 16, 18, 33, 45. Sadece hpv olsa bir umut tamamen kurtulurum diye sevinirdim, bir de HSV 1-2 ve molluskum kontagiozum var. Tabi, Tip 16 ve 18 son sürüntümde negatif çıktı. Ben hep korundum. Ülkemizde kondomun herşeyden koruduğuna dair yanlış algılar var, sadece hamilelik ve HIV bulaşında etkili halbuki... Bence bu tarz uygulamalar yasaklanmalı yada en kötü sağlık sistemi ile entegre çalışmalı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı durupekpek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tinder.. Tip 16, 18, 33, 45. Sadece hpv olsa bir umut tamamen kurtulurum diye sevinirdim, bir de HSV 1-2 ve molluskum kontagiozum var. Tabi, Tip 16 ve 18 son sürüntümde negatif çıktı. Ben hep korundum. Ülkemizde kondomun herşeyden koruduğuna dair yanlış algılar var, sadece hamilelik ve HIV bulaşında etkili halbuki... Bence bu tarz uygulamalar yasaklanmalı yada en kötü sağlık sistemi ile entegre çalışmalı.
    Geçmiş olsun @durupekpek, kendine bir süre vermen gerekecek. Bu sürede de cinsellikten kaçınmak ve saglık anlamında kendine iyi bakıp, tedavi konusunda gerekenleri yaptırman gerekecek. Siğilleri düzenli yok ettirmeyi unutmamanı tavsiye ederim. Hsv kalıcı olabilir ömür boyu kaldığı ve nüks edebildiği söyleniyor ama hpv'yi er ya da geç atlatacaksın. Bu tamamen sana bağlı, ahcc kullanmayı düşünebilirsin çünkü ahcc sadece hpv negatif yapmak ile kalmıyor, hsv (genital herpes/uçuk) konusunda da başarılıymış. Nüks aralıklarını uzatıyormuş yani atıyorum 3 ayda bir nüks oluyorsa normalde o süre uzuyormuş 6 ay vs vs, detaylarını tam bilmemekle birlikte bildiklerimi aktardım. Tiplendirme testi yaptırman da iyi olmuş en azından kaç tip taşıdıgını biliyorsun.

Durum
    durupekpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cinsel aktif popülasyonun %80'lere kadar taşıyıcılığını yaptığı bir virüs ve piyangonun kime çıkacağı belli değil. İşler böyleyken kimsenin aşılanmaması ve durumdan birhaber olması da trajikomik. Çoğu batı ülkesinde zorunlu ve ücretsiz yapılıyor bu aşılar.
    Yaklaşık 2 yıldır AHCC kullanıyorum, sanırım yaşadığım müddetçe aralıklarla kullanmaya devam edeceğim. Dedikleriniz doğru, bağışıklığı güçlendiriyor, ben HSV'yi de şans eseri öğrendim, seropozitif(kanımda antikorları var) ama semptomum yok, bunu da AHCC'ye atfediyorum. Covid döneminde de bağışıklık güçlendirmek için eczaneler tavsiye ediyor, insanlar kullanmaya başladı.. Yine de yıkılmamak işten bile değil. Belki diğer tipleri de negatif olacak ama içimizde hep bir korkuyla yaşayacağız. Çok uzun zamandır yalnızım, hayat yaşanıyor bir şekilde. Ama tüm felaketler cahillikten doğuyor ve başımızdakilerin umrunda bile değil bu konular. Şu virüs insanlık tarihi kadar eski ve uzun zamandır aşısı var, ülkemizde adı anılmıyor. Ana akım medya da öyle bir hale geldi ki, HIV'ye bile öksürük muamelesi yapılıyor, ki işin aslı çok daha farklı.

Bu Konu için Etiketler