Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evliliðe giden bir iliþkide HPV Sorulmalý mý? Söylenmeli mi?

Durum
    Ares16 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evliliðe giden bir iliþkide HPV Sorulmalý mý? Söylenmeli mi?

Merhaba, iki konuda fikrinizi merak ediyorum.
    1.) Evlilik yolunda ciddi ilerleyen bir iliþkiniz var. Her þey güzel giderken önceki yaþadýðýnýz iliþkiden dolayý kendinizde hpv olduðunu fark ettiniz. Tedavi süreci uzun ama iliþkide bir yandan da evlilik noktasýna adým adým ilerliyor. Bu durumu karþý tarafýn ayrýlacaðýný bilsenizde anlatýr mýsýnýz? Negatif oluncaya kdr karþý tarafý oyalar mýsýnýz? Nasýl bir yol izlersiniz

2.)Diðer bir durum, önceden hpv atlattýnýz diyelim, cinsel hayatý olanlarýn HPV ile %80 oranýnda karþýlaþma ihtimalini uzmanlar söylüyor ve bu yüzden tkrr bulaþ olma ihtimaline karþýn tedirginsiniz ve temkinli yaklaþýyorsunuz. Eþ adayýnýz hastalýktan bihaber olabilir, hpv taþýyýcýsý da olabilir. Bunu merak ediyorsunuz. nasýl sorarsýnýz,

Durum
    ercüment - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Evliliðe giden bir iliþkide HPV Sorulmalý mý? Söylenmeli mi?

þahsen ben bu durumu çok düþünüyorum bu aralar.Hayatýmda kimse yook ama þans bu olursa ne yaparým diye düþünüyorum...eðer karþýmdaki insan evlenebileceðim kadar ciddi biriyse ve beni anlayabilecek seviyede biriyse ben söylerdiim þuan hpv olduðumu veya hpv geçirdiðimi.Çünkü biriyle bir gelecek kurmak ona tamamen kendini açarsan saðlýklý olur. sýrlar bazen ters tepebiliyor

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Evliliðe giden bir iliþkide HPV Sorulmalý mý? Söylenmeli mi?

Alýntý Ares16 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba, iki konuda fikrinizi merak ediyorum.
    1.) Evlilik yolunda ciddi ilerleyen bir iliþkiniz var. Her þey güzel giderken önceki yaþadýðýnýz iliþkiden dolayý kendinizde hpv olduðunu fark ettiniz. Tedavi süreci uzun ama iliþkide bir yandan da evlilik noktasýna adým adým ilerliyor. Bu durumu karþý tarafýn ayrýlacaðýný bilsenizde anlatýr mýsýnýz? Negatif oluncaya kdr karþý tarafý oyalar mýsýnýz? Nasýl bir yol izlersiniz

2.)Diðer bir durum, önceden hpv atlattýnýz diyelim, cinsel hayatý olanlarýn HPV ile %80 oranýnda karþýlaþma ihtimalini uzmanlar söylüyor ve bu yüzden tkrr bulaþ olma ihtimaline karþýn tedirginsiniz ve temkinli yaklaþýyorsunuz. Eþ adayýnýz hastalýktan bihaber olabilir, hpv taþýyýcýsý da olabilir. Bunu merak ediyorsunuz. nasýl sorarsýnýz,
    Ares,

1) 1'e cevap vereyim. Ben evlilik noktasýna gelmeden de söylerdim. Bence siz de öyle yapýn. Güzelce anlatýn bu hastalýgý, sonucta negatif olunabiliyor. Ömrümüzün sonuna kadar hpv ile yaþamýyoruz, öyle olsaydý tüm dünyada hpv olmayan insan kalmazdý yetiþkin ve cinsel hayatý olan.. Kesinlikle oyalamam veya yalan atmam, sana güvenini sarsarsýn, hem de evleneceksen birde...

2) 2.soru için: Direkt sorarým hpv ile ilgili bilgin var mý diye. Nerden biliyorsun falan derse, bir arkadaþýmýn hpv olduðunu ve ordan bilgi sahibi olduðumu, farkýndalýk için de araþtýrdýðýmý söylerdim ama bunu geçmiþte hpv olduðumu hiç söylememeye karar vermiþsem yaparým.