Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hadi herkes kimden hpv kaptığını anlatsın

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hadi herkes kimden hpv kaptığıni anlatsın

Tip39 sahibi olarak siğil sıkıntısı yaşamadım ama smear hücre bozukluğu gelince biyopsi oldum o da cın2 geldi leep oldum ve tabiki erkek arkadaşımdan kapmış olmaktan başka bi seçenek gelmiyor aklıma siğil yapan tipler temasla daha hızlı bulaşıyor anladığım kadarıyla

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı NedenBen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok merak ediyorum. Neden ben :-) yani eşimi aldatsam ulan hakketim diyeceğim kendime . Hani evlilikten önce de hiçbir şey olmadı. Demek ki bu gerizekalılıktan da bulaşıyor )
    EŞinizde smear ve test yaptırmali bu durumda nasıl bulaştıgı sizin için cok önemli degil kendinizi biliyorsunuz çünkü tek eşlisiniz .

Durum
    Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Bu başlık çok önemli bence. çünkü nerede HPV ile ilgili bir yazı okusam orada çok bilmiş insanların sürekli "tek eşli olun kapmazsınız" yazdığını görüyorum. Ancak HPV tek eşli kişilere de çok rahatlıkla bulaşır. Hatta şu başlık altında ben de dahil olmak üzere pek çok kişi tek eşliyken kaptı. Bu yüzden nasıl olsa tek eşliyim diyerek partnerinize güvenmeyin. O da tek eşli bile olsa daha önceki ilişkisinden kapmış olabilir. Sonrasında benim gibi "bir tanecik ilişkim oldu ondan da hpv kaptım" demek istemiyorsanız, korunun, partnerinizle konuşun, sorun, sorgulayın ondan sonra ne yaşayacaksanız yaşayın.

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Nova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu başlık çok önemli bence. çünkü nerede HPV ile ilgili bir yazı okusam orada çok bilmiş insanların sürekli "tek eşli olun kapmazsınız" yazdığını görüyorum. Ancak HPV tek eşli kişilere de çok rahatlıkla bulaşır. Hatta şu başlık altında ben de dahil olmak üzere pek çok kişi tek eşliyken kaptı. Bu yüzden nasıl olsa tek eşliyim diyerek partnerinize güvenmeyin. O da tek eşli bile olsa daha önceki ilişkisinden kapmış olabilir. Sonrasında benim gibi "bir tanecik ilişkim oldu ondan da hpv kaptım" demek istemiyorsanız, korunun, partnerinizle konuşun, sorun, sorgulayın ondan sonra ne yaşayacaksanız yaşayın.
    kesinlikle, 30'dan fazla adamla birlikte olan kız tanıyorum, ne hpv kaptı ne bir şey. şans biraz da ve korunmak önemli tabii ama bu meret sürtünmeyle de bulaşıyor. bakire olup da hpv kapan var. ilişkiden önce test istemek lazım ama millet de deli muamelesi yapıyor o zaman. offf ki ne offf.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı NedenBen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben (erkeğim bu arada) evlenmenden önce cinsel ilişikiye girmedim. Evlendikten sonra da eşimden başkasıyla birlikte olmadım. Eşimde sıkıntı yok. Çok düşündüm galiba gerizekalılığımdan kaptım. İşyerinde bizim duş alma yerlerimiz var. Bir gün duş jelim bitmiş baktım kenarda kullanılmayan bir sabun var sürekli görüyordum aylarca orda duruyordu. Ben aldım yıkadım sonra kullandım. Yani sabun sonuçta üstündeki eski tabaka gittikten sonra geriye kalan kısmı temiz olur diye düşündüm. Üşengeçlikten o sabunu bir iki hafta kullandım. Aklıma bundan başka birşey gelmiyor.
    Sabundan filan bulasmaz arkadaslar delirmeyin sabun denilen sey antibakteriyel bır sey zaten. Havludan da havuzdan da bulasmaz.

Durum
    Banu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Hadi herkes kimden hpv kaptığını anlatsın

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle, 30'dan fazla adamla birlikte olan kız tanıyorum, ne hpv kaptı ne bir şey. şans biraz da ve korunmak önemli tabii ama bu meret sürtünmeyle de bulaşıyor. bakire olup da hpv kapan var. ilişkiden önce test istemek lazım ama millet de deli muamelesi yapıyor o zaman. offf ki ne offf.
    30u geç, benim bir arkadaşım var abartmıyorum birlikte olduğu kişi sayısından 4 futbol takımı kurulur ve hepsi korunmasız ama gel gör ki kızda ne hpv var ne de baska bir şey. Düşündükçe nasıl olur diye çıldırıyorum şans önemli bir faktör

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Kimden kaptiysam allah belasini versin oncelikle. Nasil sorumsuz olur da bunu bana bulastirir. Ben simdiki erkek arkadasimdan kapmadim bence. Ben ona bulastirdim. Ama bilmiyodum bilseydim yapmazdim. Benimki tamamen cahillik. Ustelik bu sene cin3 geldim. Yani dusunuyorum cin3 bianda olmaz bunun icin benim hpv kapma surecimle beraber bi 3 yil oncem vardir herhalde. Simdiki erkek arkadasimla da 2. Yilimizi bitirdiysek. Of bilmiyorum. Kendisi de erkek sonucta benden dha cok cinsel hayati oldugu da asikar. Ustelik yurtdisinda okumus.benim de oyle fazla aktif cinsel hayatimda yoktur. Genelde biriyle 1 yildan az konusup gorusup etmezdim. Takildim mi uzun sure bagli kalirdim. Bana gore 1 yilda bi insani az cok anlamam icin yeterli bi sure.Goreceli tabi belki size gore azdir 1 yil. Her neyse bunlar kisiye gore tartisilabilir seyler sonuc olarak

Durum
    Moderatör

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimden kaptiysam allah belasini versin oncelikle. Nasil sorumsuz olur da bunu bana bulastirir. Ben simdiki erkek arkadasimdan kapmadim bence. Ben ona bulastirdim. Ama bilmiyodum bilseydim yapmazdim. Benimki tamamen cahillik. Ustelik bu sene cin3 geldim. Yani dusunuyorum cin3 bianda olmaz bunun icin benim hpv kapma surecimle beraber bi 3 yil oncem vardir herhalde. Simdiki erkek arkadasimla da 2. Yilimizi bitirdiysek. Of bilmiyorum. Kendisi de erkek sonucta benden dha cok cinsel hayati oldugu da asikar. Ustelik yurtdisinda okumus.benim de oyle fazla aktif cinsel hayatimda yoktur. Genelde biriyle 1 yildan az konusup gorusup etmezdim. Takildim mi uzun sure bagli kalirdim. Bana gore 1 yilda bi insani az cok anlamam icin yeterli bi sure.Goreceli tabi belki size gore azdir 1 yil. Her neyse bunlar kisiye gore tartisilabilir seyler sonuc olarak
    Ahahahaha al benden de okadar gıcık 😀

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mesele tek eşlilik yada çok eşlilik değil mesele vücudumuzun bu virüsle mücadele edemeyip bizi hasta etmesi ya siğil olarak yada hücre bozukluğu olarak Türk toplumunun %80inin hpv ile 1 kez bile olsa karşılaştığı tespit edilmiş etrafınızdaki insanlara sorun bir çoğunda duyacaksınız benimde yaram vardı yaktırdım diye hiçbir belirti yaşamadan geçirenler en şanslılarımız bence.Bende ilk öğrendiğimde çok zoruma gitmişti bu bende nasıl olur kafası yaşamıştım ama onunla mücadele etmekten başka şansınız YOK bağışıklığınızı yükselterek yaşamınıza devam edeceksiniz doktorum beden olarak iyileşeceksin ama bozulan psikolojin iyileşmeyecek bu kadar kafana takarak bundan kurtulman mümkün değil demişti nerden geldi neden geldi kim yüzünden geldi gibi sorularla kendimizi çökerteceğimize nasıl iyi oluruz ne yapsak daha çok işe yarar bunu konuşalım kader arkadaşlarım

Durum
    Moderatör

Alıntı Banu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30u geç, benim bir arkadaşım var abartmıyorum birlikte olduğu kişi sayısından 4 futbol takımı kurulur ve hepsi korunmasız ama gel gör ki kızda ne hpv var ne de baska bir şey. Düşündükçe nasıl olur diye çıldırıyorum şans önemli bir faktör
    düşündükçe cıldıracakmıssın gibi aynen ama birgüb herkes ettiğini bulacak buluyorda arkadaslar resmen kadınlar kulubü lafı ettim burda ahshhsjd bu saatten sonra kendinize nasıl daha iyi bakarsınız bunu düşünün bir rutininiz olsun hergün uygulayacagınız.herkese bol sans ve saglıklı günler diliyorum

Bu Konu için Etiketler