Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv-hsv

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: hpv-hsv

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de ben vajinamı çok kurcalayan biri değilim, siğili bile geç fark ettim. ama bünyem siğil çıkaracak kadar zayıf düştüyse uçuk da çıkarırdı herhalde, kadın da görürdü. ışık altında şeyimi yakan oydu yani. inan hastanelerden de doktorlardan da, ilaç sektöründen de gına geldi bana. her şey ticaret olmuş, şeytan diyor bu saatten sonra gir tıp oku, milletin derdine derman ol. adeta bir vajina savaşçısı gibi ahahahaha. off yarabbim, akıl sağlığım zaten iyi değildi hepten gitti.
    Bir de bunu düşünmene gerek yok bence cünkü o simdiye kadar coktan cıkardı bir kuluçka süresi var onunda

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HSV2 virüsü uçuk virüsüdür. Ağız bölgesinde çıkan tipi HSV1, genital bölgede çıkan ise HSV2 dir. Bunun için gidip ekstra test yaptırmanıza gerek yok bence çünkü uçuk yani çıkarsa vardır çıkmazsa zaten endişelenmenize gerek yok. Vücuda alındıktan (2-12 gün arasında lezyon gösterir) Eğer varsa bile endişelenmenize gerek yok herhangi bir kanser vs riski yoktur çeşitli ilaçlarla çıktığı zaman hafifletilebilir sadece rahatsızlık hissi verecektir. dudağınızda çıkan uçuğun genitalde olduğunu düşünün. Herpes simplex kan-beyin bariyerini geçerek sinir hücrelerine yerleşir vücuttan tamamen atılma gibi bir olasılığı maalesef yoktur.

Ayrıca HSV1, HSV2ye dönüşebilir yani dudağınızdan genital bölgeye deri yoluyla bulaş olabilir o yüzden uçuklu bölgeye dokunduktan sonra elleri güzelce yıkamak lazım ki genital bölgeye dokunduğunuzda bulaş olmasın. Bağışıklık sisteminize dikkat edin, fazla stres, uykusuzluk, sağlıksız beslenme HSV2'yi tetikler. Geçmiş olsun.

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı elise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HSV2 virüsü uçuk virüsüdür. Ağız bölgesinde çıkan tipi HSV1, genital bölgede çıkan ise HSV2 dir. Bunun için gidip ekstra test yaptırmanıza gerek yok bence çünkü uçuk yani çıkarsa vardır çıkmazsa zaten endişelenmenize gerek yok. Vücuda alındıktan (2-12 gün arasında lezyon gösterir) Eğer varsa bile endişelenmenize gerek yok herhangi bir kanser vs riski yoktur çeşitli ilaçlarla çıktığı zaman hafifletilebilir sadece rahatsızlık hissi verecektir. dudağınızda çıkan uçuğun genitalde olduğunu düşünün. Herpes simplex kan-beyin bariyerini geçerek sinir hücrelerine yerleşir vücuttan tamamen atılma gibi bir olasılığı maalesef yoktur.

Ayrıca HSV1, HSV2ye dönüşebilir yani dudağınızdan genital bölgeye deri yoluyla bulaş olabilir o yüzden uçuklu bölgeye dokunduktan sonra elleri güzelce yıkamak lazım ki genital bölgeye dokunduğunuzda bulaş olmasın. Bağışıklık sisteminize dikkat edin, fazla stres, uykusuzluk, sağlıksız beslenme HSV2'yi tetikler. Geçmiş olsun.
    herpes hamile kadınların çocuklarında sakat doğumlara neden olabiliyormuş, çok korkuttu beni. allahım umarım temiz çıkarım.

Durum
    elise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herpes hamile kadınların çocuklarında sakat doğumlara neden olabiliyormuş, çok korkuttu beni. allahım umarım temiz çıkarım.
    sezaryenle yapılan doğumlarda bir risk olmuyor

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı elise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sezaryenle yapılan doğumlarda bir risk olmuyor
    ne olur ne olmaz diye yine de gittim test yaptırdım, sonuçlarım negatif geldi, allaha bin kere şükürler olsun, içim rahatladı en azından. şimdi tek derdim bu hpv belasından da kurtulmak. hepimize bin kere geçmiş olsun arkadaşlar, hayırlısıyla bu beladan da kurtulacağız. bana çooook büyük ders oldu ama, bir daha biriyle birlikte olursam hiv, hsv ve hpv testlerinin hepsini isteyeceğim. iki kere hiv testirdi yaptırdım korkumdan, o derece psikolojim bozulmuştu yani.

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hsv korkulacak bir şey değil. sadece estetik olarak kötü duruyor, kansere çevirme ihtimali filan da yok. dert etmemek lazım.

Bu Konu için Etiketler