Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV olmuşum lütfen desteğiniz bekliyorum

Durum
    krep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV olmuşum lütfen desteğiniz bekliyorum

Arkadaşlar bugün 2. bir cildiye uzmanına göründüm sonuç doktorum moloskum olduğunu söyledi, yukarıda belirttiğim gibi ilk gittiğim doktorda hatırlamadığım bir hastalık olduğunu söylemişti sonra aralarda virütik siğilde olduğunu söylemişti sonuç olarak karışık kafam hepten çorba oldum.

Bugün gittiğim doktorum bana bir ilaç yazdı haftaya kadar onu kullanacağım sonra duruma göre donduracağız dedi. Molluskum (holosko diyesim geliyor hep) sanırım daha çabuk bulaşan bir şey yani vücudun diğer bölgelerinede bulaşıyor ve bende nasıl bulaştığına dair taşlar tam yerine oturmaya başladı.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı krep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün 2. bir cildiye uzmanına göründüm sonuç doktorum moloskum olduğunu söyledi, yukarıda belirttiğim gibi ilk gittiğim doktorda hatırlamadığım bir hastalık olduğunu söylemişti sonra aralarda virütik siğilde olduğunu söylemişti sonuç olarak karışık kafam hepten çorba oldum.

Bugün gittiğim doktorum bana bir ilaç yazdı haftaya kadar onu kullanacağım sonra duruma göre donduracağız dedi. Moloskum (holosko diyesim geliyor hep) sanırım daha çabuk bulaşan bir şey yani vücudun diğer bölgelerinede bulaşıyor ve bende nasıl bulaştığına dair taşlar tam yerine oturmaya başladı.
    büyük geçmiş olsun, molluskum çok daha kolay bulaşır spor salonu tarzı yerlerden endişelenmene hiç gerek yok, yalnız dondurt kesinlikle, çünkü o da bulaşıyor

Durum
    Yeni Üye

Teşekkür ederim ama ilk doktorun dediği aralarda virütiklerde var demişti o da var kafamda sonuç olarak baktığımda dediğiniz gibi tedavi yöntemi aynı gözüküyor

Kryoterapi yapılacak ve bağışıklık yüksek tutulacak.

Asidik yiyecekler ve içecekler yok beslenmeye dikkat edilecek.

Hanımla doktora kontrolle gidilecek

Spora devam ama salonda sittin sene saunaya duşakabine havuza girmek yok

Evde daha özenli davranılacak

Tüy dökücü kullanılacak

Kaşındımı kaşınılmayacak

Moral yüksek tutulacak stres yok (bu zor olacak)

Durum
    ŞANSIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba
    geçen hafta HPV45 eşimde çıktı , dr. cinsel ilişki hariç bulaşmaz dedi,
    biopsi sonucu bekliyoruz ,
    Kötü bir dönemden geçiyoruz ,herkeze geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ŞANSIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    geçen hafta HPV45 eşimde çıktı , dr. cinsel ilişki hariç bulaşmaz dedi,
    biopsi sonucu bekliyoruz ,
    Kötü bir dönemden geçiyoruz ,herkeze geçmiş olsun
    Sana da çok geçmiş olsun. Dogrudur havludan havuzdan bulasır gibi safsatalar var etraftan tamamen kendini kandırmaca. %0,001 ihtimali olan bir seye kuvvetle inanmak da ne bileyim ))

Durum
    Admin

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun, molluskum çok daha kolay bulaşır spor salonu tarzı yerlerden endişelenmene hiç gerek yok, yalnız dondurt kesinlikle, çünkü o da bulaşıyor
    Molluskum cok dert değil cok takmayın onu

Durum
    Yeni Üye

Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim, yukarıda dediğim gibi bugünkü doktor molluskum olduğumu söyledi böyle düşününce mantıklı geliyor çünkü eşimden başka kimseyle ilişkim olmadı ki buda nereden baksanız 17 senelik geçmişimiz var hatta senin gençliğini biliyorum şeklinde takıldığım zaman bile oluyor. Molluskum araştırdığımda cinsellik dışında çok rahat bulaşabileceğini gördüm ve çoğunlukla erkek çocuklarda olduğunu gösteriyor gittiğim spor salonunda havuz var ve yoğun bir yer, çocuklara eğitimde veriliyor tabi aynı duşakabin dolap vs kullanılıyor bu aklımada geliyor açıkcası. Birde o bölge nemli kalıyor buda barınması için iyi bir etkenmiş.

İlk gittiğim doktor molluskum dışında virütik olanlarda var demişti e böyle oluncada yukarıda dediğim gibi 17 senelik bir ilişkim var ve bugüne kadar böyle bir şey başımıza gelmedi.

Şu durumda aklıma geliyor söz konusu eğer saunada ve fin hamamında önce oturduğunuz yere bu rahatsızlığı yaşayan birisi oturduysa bu olabilir gibide geliyor sonuç olarak sizden önceki oturduğu yere olabildiğine vücudundaki teri bırakmış oluyor buna benzer örnekler de çoğaltılabilirim. Spor salonununda çalışma şansınız oldumu bilmiyorum ben elimden eldiveni hiç çıkarmam elimden havluyu düşürmem ama ona rağmen bir çok kez iğrendiğim durumlara denk geldim. Pis milletiz arkadaş kim nederse desin. Derler ya sakınan göze çöp batarmış.

Ek olarak mesleğim gereği sağlıkçı değilim onu belirteyim çoğu zaman farklı hastanelerde 8-9 sene kadar zamanım geçti olmadık yerlerde yatmak zorunda kaldım ortak wc leri kullanmak zorunda kaldım buda (erkeklerin genital bölge yapısı gereği klozetlerde öne sürtme ile gerçekleşebilirmiş) vs vs örnekleri çoğaltabilir. Bu saydıklarımı ilk gittiğim doktor söylemişti ve bunları yaşam tarzımı anlatmadan söyledi basma kalıp cümleler ile direk cinsel ilişki diyen meslektaşlarına sitem ediyordu açıkcası.

Şimdi eczaneden geldim verrutol yazmıştı hekim onu aldım. Eczacı bayan hastalığı öğrenmek için bayağı bir uğraştı en son holosko dedim çıktım. Eczaneden çıktığımda hala düşünüyordu.

Bunu nasıl kullanacağım şimdi hadi bakalım.

Edit:imla

Durum
    Admin

verrutol kullanimi cok zor degil diye biliyorum forumda kullananlar oldu nette de arastirirsan bulabilirsin

bu arada yanlis yaziyorsun holoskum filan. diger uyeler yanlis anlayabilir. moluskum. duzeltmeni rica ederim

Durum
    slnmu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    verrutol kullanimi cok zor degil diye biliyorum forumda kullananlar oldu nette de arastirirsan bulabilirsin

bu arada yanlis yaziyorsun holoskum filan. diger uyeler yanlis anlayabilir. moluskum. duzeltmeni rica ederim
    Arya sen de şu profil fotonu artık değişsen keske )

Durum
    Yeni Üye

teşekkür ederim internette araştıyorum biraz korkuttu gerçi acısından dayanamayan falan olmuş ama, 3 gündür hpv nedir ne değildir diye internetin altını üstüne getiriyordum bugünde molluskum kelimesi ile tanıştım ilk okuduğum yerde öyle yazdıkları için öyle kalmış aklımda, sürekli holosko kelimesini çağrıştırıyor en son eczacıyada öyle dedim.

Bu Konu için Etiketler