Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siz hangi yöntemi deniyorsunuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smile Siz hangi yöntemi deniyorsunuz?

Kriyoterapiyi deneyip çok da başarılı olamayanlar, koteri denesinler. Koteri deneyip çok da başarılı olamayanlar, kriyoterapiyi denesin diyorlar, bir kaynakta okumuştum. Ayrıca kriyoterapi yabancı kaynaklarda daha doğal bir yöntem olarak tercih ediliyor.

Şahsi fikrimi sorarsanız, ben henüz hiç başlamamış biri olsaydım eğer; ilk önce kriyoterapi yaptırırdım (ki öyle de yaptım), akabinde çıkan siğillere elma sirkesiyle müdahale etmeye çalışır, olmuyorsa koter yaptırırdım. Umarım hangi yöntemi seçeceğiniz konusunda yardımcı olmuşumdur.

Siz hangi yöntemden daha memnun kaldınız?

Durum
    Virüs mikrobu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    En önemli yöntem moraldir. Yıkılıp dağılmak yok, köşenize çekilmeyin.yalnız kalmayın, yenilmeyecek dert değil.

Durum
    Mr Müfettiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Siz hangi yöntemi deniyorsunuz?

Tedavi yöntemlerinde sanırım siğilin boyutlarıda önemli diye düşünüyorum.Çok küçük siğillerde kriyo yada koter değilde krem daha faydalı olabilir.

Durum
    Admin

Alıntı Mr Müfettiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavi yöntemlerinde sanırım siğilin boyutlarıda önemli diye düşünüyorum.Çok küçük siğillerde kriyo yada koter değilde krem daha faydalı olabilir.
    çok küçük siğillere aldara ve elma sirkesinin iyi etki ettiğini duydum. Gerçi ben aldara'dan doğru düzgün bir fayda göremeyenlerdenim.

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ilk once makat bölgemde 2 adet sigilim vardi. Kriyo yapildi. 2 ay sonra kontrole gittigimde minik minik 30 küsür var denildi. Tekrar kriyo yapildi. 10 gun sonra aldaraya baslamaliymisim. Smear ve hpv genotipleme yaptirdim sonuc bekliyorum.

Bir yerde cay agaci yaginin hpvye iyi geldigi yaziyordu. Ilk kriyom sonrasi bu yagi 2 ay butun makat bolgeme surdum. Acaba o mu bu kadar yaydirdi bilemiyorum.
    Ek olarak imutora basladim alkol hic icmiyorum. Sigara zaten kullanmiyorum.

Durum
    Admin

Alıntı Taniquetil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk once makat bölgemde 2 adet sigilim vardi. Kriyo yapildi. 2 ay sonra kontrole gittigimde minik minik 30 küsür var denildi. Tekrar kriyo yapildi. 10 gun sonra aldaraya baslamaliymisim. Smear ve hpv genotipleme yaptirdim sonuc bekliyorum.

Bir yerde cay agaci yaginin hpvye iyi geldigi yaziyordu. Ilk kriyom sonrasi bu yagi 2 ay butun makat bolgeme surdum. Acaba o mu bu kadar yaydirdi bilemiyorum.

Çay ağacı yağını ben de duydum ama denemedim, aldaraya başla bakalım, belki önler ben çok faydası oldugunu düşünmüyorum ama denemelisin yine de ben 4 ay denedim.
    Ayrıca çay ağacı yağını filan siktir et, yeşil çay'a başla günde 2 ya da 3 kupa içeceksin. İmutor'a başlaman çok güzel, ben de onu kullanıyorum, en iyi ve uygun fiyatlı bir bağışıklık güçlendirici.

Durum
    Cagola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ben makat bölgeme çinko oksit pomad sürüyorum 1 koter (ilk anladığım zaman) 1 kriyo geçirdim sadece ağustos ayından beri diğer kriyo da yarına )

Durum
    Ankaralı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Taniquetil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardeşim bende aynı durumdan muztarıpım erkek olarak çok zor tıpleme ve smear ne ıcın yaptırıyorsun kım onerdı bide ne kadara acaba bıde ben kolonoskopı düşünüyorum makat kanseri olmak ıstemıyorum sıgıl hıc onemlı değil napmamoz Laz'ım

Durum
    Admin

Alıntı Ankaralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende aynı durumdan muztarıpım erkek olarak çok zor tıpleme ve smear ne ıcın yaptırıyorsun kım onerdı bide ne kadara acaba bıde ben kolonoskopı düşünüyorum makat kanseri olmak ıstemıyorum sıgıl hıc onemlı değil napmamoz Laz'ım
    Ankaralı smear kadınlara yapılır. Dogal olarak erkek olarak smear yaptırmana gerek yok, bu birinin önerisi değildir her kadının her yıl yaptırması gereken bir şeydir smear, hpv'ye sahip kadınlar 6 ayda bir yaptırır. Doktorum demiştin bize, bizden daha iyi bilmen lazım doktorsan tabi.....

Bu Konu için Etiketler