Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil cogalmamasi

Durum
    Zavallibenhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil cogalmamasi

Arkadaşlar merhaba ikinci basligimi açtım umarım doğru yere acmisimdir forum konularında biraz acemiyim benim anal ve vajina arasında ki yerde iki adet küçük simsiyah siğil vardı ve ben 7 aydır bunu et beni sanarak yaşadım jiletledim tirnakladim bilinçsizce ama Allah'tan cogalmadi sonra hpv olduğunu anladım cildiyeye gittim evet siğil dedi ama göz ucuyla baktı sağolsun dondurucu sikti düştü sonra ben vajina içinden emin olamadım jinekologa gittim baktı hayır vajina normal dedi ben yine emin olamadım başka bir jinekologa gittim oda bakti bişey yok dedi bı ay oldu siğil tekrar lamadi uzun sürede düşünecek olursak 8 aydır ikiden fazla olmadı iki doktorda bakire olduğum için smear yapmadılar imunexs ve strafine krem kullanıyorum sizdede ilk başta böle olup daha sonra çoğalma oldumu yada ben bu hpv işine vücudum benden habersiz direndimi hiç anlamadım böle şeyler yaşayan varmı

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Siğil cogalmamasi

Alıntı Zavallibenhpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ikinci basligimi açtım umarım doğru yere acmisimdir forum konularında biraz acemiyim benim anal ve vajina arasında ki yerde iki adet küçük simsiyah siğil vardı ve ben 7 aydır bunu et beni sanarak yaşadım jiletledim tirnakladim bilinçsizce ama Allah'tan cogalmadi sonra hpv olduğunu anladım cildiyeye gittim evet siğil dedi ama göz ucuyla baktı sağolsun dondurucu sikti düştü sonra ben vajina içinden emin olamadım jinekologa gittim baktı hayır vajina normal dedi ben yine emin olamadım başka bir jinekologa gittim oda bakti bişey yok dedi bı ay oldu siğil tekrar lamadi uzun sürede düşünecek olursak 8 aydır ikiden fazla olmadı iki doktorda bakire olduğum için smear yapmadılar imunexs ve strafine krem kullanıyorum sizdede ilk başta böle olup daha sonra çoğalma oldumu yada ben bu hpv işine vücudum benden habersiz direndimi hiç anlamadım böle şeyler yaşayan varmı
    1 ay sigil tekrarlamasi icin az bi sure de olabilir yada bi anda da cikabilir bence. Bu sureyi ne yazik ki kestiremiyoruz. Ama ne guzel ki sigilin cikmiyo oyle dusun. Oturup cikcak mi acaba yine diye bekleme bana kalirsa sadece arada kontrol et. Strafine kremi ne icin kullaniyosun bilmiyorum da icerigi nedir ne degildir..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay sigil tekrarlamasi icin az bi sure de olabilir yada bi anda da cikabilir bence. Bu sureyi ne yazik ki kestiremiyoruz. Ama ne guzel ki sigilin cikmiyo oyle dusun. Oturup cikcak mi acaba yine diye bekleme bana kalirsa sadece arada kontrol et. Strafine kremi ne icin kullaniyosun bilmiyorum da icerigi nedir ne degildir..
    Bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları için koruyucu krem

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Aynen cıkmaması iyi bişey baskılamıs olabilirsin anlamına geliyor olabilir.sen kendine dikkat et suan yapman gereken bunlar bence

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen cıkmaması iyi bişey baskılamıs olabilirsin anlamına geliyor olabilir.sen kendine dikkat et suan yapman gereken bunlar bence
    İnşallah oledir kurtulurum sizede geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

1 ay bunun kararini vermek icin cok cok erken bir sure. Senin umutlanman icin en az 4 ay sigil cikarmaman gerekiyor. Benim ayda 1 kez ya da 2 ayda 1 kez cikan sigilim oluyordu. Zaten o kadar azken ahcc kullaninca o da baskilandi sanirim Ama 2 ay sigil cikartmamisken 1 tane cikarmisligim olmustu tabi. Sen de de olabilir hazirlikli ol olursa telaslanip moralini bozma gececek zamanla zaten

Durum
    Virüs2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bence kesinlikle ihmal edilmemesi gereken birşey çünkü benim vajina girişinde 2011 .2012 2013 senede hiç sekme yok birertane yani hersene birtane vajina kenarında çıktı yaktırdım en son gardasil aşı vurdurdum sonra dahada çıkmadı fakat boşladım tabi çünkü altı ayda bir hpv testi yaptırmam gerekirdi yaptırmadım bu sene 3 ay önce hpv DNA da siğil yapmayan 58 olduğumu öğrendim o yüzden demem o ki siğil yok bitti bende virüs yok diye birşey yok sinsice vücutta kalabiliyor

Durum
    Sssssshpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende aynı seyden tereddüt ediyorum 4 tane sigilim vardı koter yaptırdım sonra 10 güne ufak 1 tane cıktı onuda elma sirkesiyle düşürdüm makat etrafındakilerin hemeroit oldugunu düşünürsek bendede siğil yok 1 aydır ama elma sirkesi cok kullandım o sebepten 1 haftadır kahverengi
    Akıntı geliyor cok az olmakla birlikte . Makat içindemi çogalıyor yada daha riskli bi tipemi gecti diye tereddüt etmiyor degilim kızkık zarı yüzünden smear olamıyorm 1 ay önce ulturasonla baktılar bir sey görülmemişti bi anda riskli bi duruma dönüşmemiştir umarım diyorum. Artık doktra gitmeyede kprkuyorum cok unursamıyorlar görünürde birşey yokken.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Sssssshpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı seyden tereddüt ediyorum 4 tane sigilim vardı koter yaptırdım sonra 10 güne ufak 1 tane cıktı onuda elma sirkesiyle düşürdüm makat etrafındakilerin hemeroit oldugunu düşünürsek bendede siğil yok 1 aydır ama elma sirkesi cok kullandım o sebepten 1 haftadır kahverengi
    Akıntı geliyor cok az olmakla birlikte . Makat içindemi çogalıyor yada daha riskli bi tipemi gecti diye tereddüt etmiyor degilim kızkık zarı yüzünden smear olamıyorm 1 ay önce ulturasonla baktılar bir sey görülmemişti bi anda riskli bi duruma dönüşmemiştir umarım diyorum. Artık doktra gitmeyede kprkuyorum cok unursamıyorlar görünürde birşey yokken.
    Bildiğim kadarıyla tıp değişmez bu kadar korkmayın

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

tip değişmesi mevzusu nedir cidden ya, tip 6 16ya falan dönüşmüyor bildiğim kadarıyla, ne aldıysanız onla kalıyosunuz sjksg

Bu Konu için Etiketler