Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv 18 16 pozitif smear temiz

Durum
    Unsocial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv 18 16 pozitif smear temiz

Selam arkadaslar..mart ayinda aile hekimimin tavsiyesi sonucu ilk defa smear ve hpv testi yaptirdm.smear temiz digeri pozitif geldi.dunyam basima yıkıldı.hemen ozele doktoruma kostum.leep yapti.rahimde kronik iltihabim varmis meger.o alindiktan sonra kanamalar durmadi.oyle boyle degil.4-5tane yerden kanamam durmamis dikis atildi.test sonucu temiz yayilma yok yaziyordu.3ay sonra smear yapildi oda temiz ama icim rahat degil.smear olü hücrelerin cevabi aslinda.ben bu illetin benden gidip gitmedigini merak ediyorum.bu hastalik bana supriz oldu.hicbir belirtim yoktu.korkum ilk kizim sezeryandi ama 2nciyi normal dogurdum.daha cok kucukler 6.5yas 2.5yaş.unutmus gibi yapiyorum babam beyin kanamasi gecirmisti 4yil once.ne guzel iyilesiyordu simdi benim hastaligim yuzunden ayni yerde pihti atmaya baslamis.kizim emiyor daha.kansizligim duzelmedi.cok asiri kan kaybettim.yeni uye oldum.herkeslere acil şifalar diliyorum allahtan.ben gibi 16-18 olan varmi? Ne durumdasınız ne yapiyorsunuz yardimci olurmusunuz arkadaslar?

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Hpv 18 16 pozitif smear temiz

Ilk once cok gecmis olsun. Burda senin gibi tip 16 18 tasiyicilari malesef cok. Oncelikle sevinmelisin smearin temiz cikmis bu hpvnin rahim agzinda hucresel degisikliklere yol acmadiginin gostericisidir ve Allahdan durumun farkindasin duzenli olarak kontrollerini yaptir ondan sonrasi korkulucak durum degil cunki rahim agzi kanserler diger kanserle gibi birden cikmaz bir on durumu var bu durmda sizin kontrolunuz altinda oldukca hayata kaldigi yerden daha guclu dahada bilincli davam edin.hayat kisa zamanini kizlarinla ailenle guzel gecirmeni tavsiye ederim.iyi gunler.

Durum
    Aymelekcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Testlerin negatif ciktigi surece kafana hicbirsey takma.ben tip 16 yuzunden ameliyat dahi oldum.3 sene gecti.testlerim gaayet temiz.YAPMAN GEREKEN EN ONEMLI 2 SEY VAR.1. MORALINI LUTFEN YUKSEK TUT. 2.BAGISIKLIK SISTEMINI GUCLENDIR...ama bagisiklik sistemimi guclendiricem diye olur olmadik bitkisel seyleri yiyip icme gidalari mevsiminde tuketmeye calis.40 derece atesten kacin (bunu ozellikle soyluyorum) soguk alginliklarinda acili ve bol limonlu corbalar ic.ateslenmemeye calis cunki vucudun düstügü anda bu melet tekrar ortaya cikabiliyor.aslina bakilirsa en buyuk riskide bu zaten.ateşlenmek yani :$ hayatina ailenle birlikte devam et.testlerini ihmal etme ve moral depola ) gecmis olsun dileklerimi sunuyorum.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Gecmis olsun. Ben bile 25 yasimda gencecik yasimda leep oldum. Ustelik bekarim.Tip 16yim bende 😓ne guzel ki iki cocugunuz varmis allah bagislasin. Bagisiklik guclendirin gercekten bu en onemli sey. Bi de moral stres takinti yapmamak bunlar da cok onemli. Zaten forumda biraz dolasmissaniz anlarsiniz buraya ne paniklerle geldigimizi
    Hucresel degisiklik olmamasi cok guzel bisey demek ki bagisikliginiz baya iyi bana kalirsa

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

uyelerimiz yardimci olmus moraliniz biraz duzelmistir umarim. smearin temiz gelmesi bayagi iyi bir sey ve cidden buna sevinmelisin. merak etme hpv den dolayi kimse hemen kanser filan olmuyor kaldi ki cin3 lerin bile %40i sadece kansere donuyor yani yarisi bile degil.

Bu Konu için Etiketler