Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aldara'nın eksileri ve artıları nelerdir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Question Aldara'nın eksileri ve artıları nelerdir?

Artıları: Küçücük siğillerde etkili.

Eksileri: 1 kutusu 150 tl. Belki 150 tl çok kasmayabilir ama en az 3 ya da 4 ay kullanım süresini düşündüğünüzde can sıkıcı olabilir. Uzun sürede sonuç verir ya da vermeyebilir tamamen belirsizdir. Bazılarında siğil oluşumunu azaltır, bazılarında azaltmaz. Sabır gerektirir.Deriyi tahrip eder, sürekli yara olur, epilasyonu zorlaştırır.

Bu yazı blog kısmımızdan alınmıştır: https://hpvliyiz.wordpress.com/2016/...kullanmaliyim/

Durum
    Travma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Aldara'nın eksileri ve artıları nelerdir?

Doktorum sigil tedavisinden ziyade gozle goremedigimiz lezyonlar icin etkili oldugunu soyledi. Yani koter ve krio tedavilerinin surecini kremle tamamlamak onemli dedi. Banada mantikli geldi. Burada arkadaslar surekli sunu soyluyor. Sigilleri yaktirdim dondurdum bidaha gidene kadar yeniden ciktilar. Yani aslinda net olarak belli olmayan derideki cok kucuk deride hemen cikmak uzere olacak lezyonlar icinde etkilidir dedi. Ve internette bircok yerde gormussunuzdur. Procervix diye bir aşidan bahsediliyor. Bu asinin ana etken maddesi lmuqioud denilen madde. Yani bu madde ile adamlar virrusu yoketmeyi planliyor. Yani ne koter ne krio ne de asidik maddeler hpv tedavi edici degil. Hpv tedavisi yapan tek sey su anda imuquiod denilen bagisiklik artirici. Ben o yuzden sigil aldiran kisilerin sigil olan bolgede mutlaka aldara kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Nuks zannettigimiz aslinda ilk defa cikan sigiller icin. Lokal olarak kullanilsada aldara anladigim kadariyle vucudun o bolgede virusu kendinin yenmesini sagliyor. Bunlar tamamen benim fikrimdir

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Travma cok dogru soylemissin dediklerine harfi harfine katiliyorum. Demekki bende o yuzden aldara kullanirken sigillerim birden bire artmisti gozle gorulmeyenleri de cikartti demekki. Bi onceki yazinda da hatta neden boyle oldugunu sormustum suan dedigin seyle bende gozle gorulmeyen sigilleri ortaya cikardigina ihtimal verdim.

Ben aldarayi yarida biraktigim icin 8 surumluk falan kalmisti onu haftada 2 olmak uzere 1 ay kullanmak istiyorum artik. Ahcc ile 6 ayim doldu 4 aydir da sigilim cikmiyor ama bunu son adim gibi yapicam hem o bölgenin lokal bagisikligini guclendirmek icin hem de eger varsa gozle gorulmeyen seyler smdiden çıkarsın ki ahcc surem bitmeden caresine bakayim. Sence mantikli mi ?

Durum
    kaan bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aldara cilde yaptığı yan etkisinden dolayı hematen vb kremler ile birlikte kullanan var mı?

Durum
    Admin

Alıntı kaan bey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldara cilde yaptığı yan etkisinden dolayı hematen vb kremler ile birlikte kullanan var mı?
    Yok ben kullanmadım ama haftada 3 kullandığında bayağı bi tahriş yapıyor, haftada 1 kullanırsan tahriş yapmıyor.

Durum
    Banlı Üye

Arkadaslar bugun yine dokttordaydim. Sigillerimin kalmadigini soyledi. Aldaraya bir hafta ara ver dedi. Malum meret tahris ve yara yapiyor. Sonra devam edicem ancak 3 gunde bir mi kullanayim dedim. Doktor onun yerine daha kisa sure tut dedi. Yani 7-8 tutuyorsan 5 -6 saate indirebilirsin dedi. Aslinda bugun sigillerim gecince doktora sormadan edemedim. Yani ahcc yi kullanicam filan dedim. Kullanin dedi oraya kadar sorun yok) orada anlastik ama ben nasil negatif olucam malum etraftan okuyoruz falan filan. Erkeklerde bu hpvnin negatif oldugunu anlamak imkansizdir dedi. Nasil diye sordum. Virus vucudunda. Sen simdi siglleri yokettin gittin test yaptirdin. Suruntu yontemiyle. Peki sigil yok. O bolgede lezyon yok. Negatif ciktin. Ya peki virusun vucudunun baska yerinde olup olmadigini biliyormusun dedi kafam karisti. Yani sigili cok abartma lezyon yoksq bulasma ihtimali dusuk dedi. Bu arada arkadaslar konuya oncelikle sunu belirteyim. Erkegim ve anal sigilim var. Evliyim. Esim smear testi yaptirdi hpv negatif cikti. Escinsel degilim. Ama biraz hareketli cinsel hayatim var. Swing bir cifleydim prezervatif hep kullanirim. Ama prostat masaji falan filan biz parmagi tattik bir an. Ve simdi geriye donup baktigimda ondan oldugunu farkettim. Cunku vucudumun genel jilet kullanmistim. Ve daha once boyle birseytecrubem olmamisti. Malum arkadan bakir bir insan parmakta bile zorlanabiliyor. Tam tarife uygun. Tahris olmus bir cilt ve mikrop tasiyan bir el. Kadinin genital bolgesinde lezyon yoktu. Falan filan. Bunu neden anlattin derseniz. Arkadaslar benim cinsel organimda lezyon yok ve esim smearda temiz cikti. Yani bu meret oyle hemen dokunmayla gecmiyor o kesin. Tahris olmus bir cilt ve lezyon gerekli. Neyse konuya tekrar donersek biz nasil negatif oldugumuzu anlayacagiz? Sigil yoksa erkekte nasil tespit edilir?

Durum
    Banlı Üye

Fucidin ve hamazinc kullaniyorum ikinisi birlikte. Doktor yazmisti. Ancak eczaneden normalde alabilirsin sanirim

Durum
    Özel Üye

Smear testi yaptirinca hpv negatif olup olmadigi cikmaz ki travma. Sadece smear temiz çıkmıştir. Negatifligi anlamak icin hpv testi yaptirmak gerekir. Esinle beraber olurken korundunuz mu hep? Korunmadiysaniz ona da bulasmis olma ihtimali cok yuksek hatta korunsaniz bile sende sigil varken beraber olduysaniz yine bulasablir

Durum
    Özel Üye

Pardon ben yazinizin kalanini okumadan unutmayayim diye cevaplamistm. Korunmussunuz fakat size makat bölgesinden mi gecti hpv? Bunu mu demek istiyorsunuz? Eger oyleyse makat bolgesinde sigil var miydi nasil anladiniz hpv oldugunuzu?

Durum
    Admin

Anladığım kadarıyla tek eşli değilsiniz. Ahcc kullanıcam demişsiniz doktora, sonra nasıl negatif olucam diyorsunuz. Ahcc hpv negatif olmanızı sağlar. Dolayısıyla nasıl negatif olucam cevabı ahcc kullanıcam cümlenizde gizli Doktorlara göre her şey imkansız zaten. Hala hpv ömür boyu vücutta kalır diyen doktor olduğuna inanamıyorum insanlar bunu gerçekten yeniyor ve herhangi bir paylaşım platformuna baksa bile hpv ile alakalı bunu görür. Dahası zaten hpv'nin vucutta ömür boyu kalmadığı kanıtlandı. 7-8 ay siğil çıkarmıyorsan genelde negatif sayılabiliyorsun + test yaptırırsın. Testi de siğilden sürüntü alarak değil, penis ucundan sürüntü alarak yaptırabilirsin forumda deneyen arkadaşlar var.

Bu Konu için Etiketler