Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taze taze CIN 1 - CIN 2 - CIN 3

Durum
    Mojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Taze taze CIN 1 - CIN 2 - CIN 3

Doktordan geliyorum. Sonunda geçen hafta biyopsiyi yaptırdım. Bu gün sonuçlarım geldi. Biyopsi için alınan 5 örenekten bir tanesi cın 1, 3 tanesi cın 2 ve 1 tanesi cin 3 çıkmış. Artı bir de nurtopu gibi endometrial polip. Doktorum leep ve fraksiyone küretaj yapacağını söyledi. Genç ve doğum yapmamış hastalarında leep yaptığını, eğer yapılacak kontrollerde sorun devam ederse tekrar leep yaptığını, yine de sorun devam ederse ancak ozaman konizasyon tercih ettiğini söyledi. Ancak şunu da ekledi eğer direk konizasyon yap bitsin bu iş derseniz onu da yaparım dedi ama önereceğim leep ile temizlenmesi dedi. Yani bunu leep ile temizleneceğinden pek umudu olmadığından mı söyledi bilemiyorum. Sizce?

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Taze taze CIN 1 - CIN 2 - CIN 3

Alıntı Mojo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktordan geliyorum. Sonunda geçen hafta biyopsiyi yaptırdım. Bu gün sonuçlarım geldi. Biyopsi için alınan 5 örenekten bir tanesi cın 1, 3 tanesi cın 2 ve 1 tanesi cin 3 çıkmış. Artı bir de nurtopu gibi endometrial polip. Doktorum leep ve fraksiyone küretaj yapacağını söyledi. Genç ve doğum yapmamış hastalarında leep yaptığını, eğer yapılacak kontrollerde sorun devam ederse tekrar leep yaptığını, yine de sorun devam ederse ancak ozaman konizasyon tercih ettiğini söyledi. Ancak şunu da ekledi eğer direk konizasyon yap bitsin bu iş derseniz onu da yaparım dedi ama önereceğim leep ile temizlenmesi dedi. Yani bunu leep ile temizleneceğinden pek umudu olmadığından mı söyledi bilemiyorum. Sizce?
    Çok geçmiş olsun en doğru yolu önermiş kanımca doktorunuz konizasyon ileride gebelik olayını sıkıntıya sokabilir.leep yaptırıp cerrahi sınırlarınız negatif gelirse hepsinden kurtulmuş olursunuz oldu ki 2.gerekti yaptırır ileride gebeliğiniz için kendinize şans vermiş olursunuz.konizasyon kesin çözüm ama bekar ve çocuksuz olduğunuzdan bence leep ile başlayın bu sürece.Benim biyopside 3odak alındı 2tanesi cın2 1tanesi cın1 di takip önerildi 3ay sonraki smear da yine LSIL gelince leep oldum leep in patoloji sonucu cın1 geldi cerrahi sınırlar negatif çok şükür darısı başınıza en kısa zamanda inşallah

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben sımdı yaparım ama sınırlarda pozitif cıkarsa tekrar bır ıslem yapmamız gerekebilir diye söylemiş sanırım.

cunku leep yapacak temizlenecek sonra patolojıye gıdecek sınırlarda negatıf cıkarsa komple temızlenmıs demektir. pozitif cıkması tekrarlanabılecegı anlamına gelır o yuzden konizasyon yapabilir yani.

2 kere işlem olmus olursun, bu da 2 kere senden para cıkması demek.

Ama doktorun dogru soyluyor, yani ilk etapta cat dıye konizasyon yapılmasındansa ben ilk onu tercıh ederdım bu olaya parasal yonden bakma.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar 2kere işlem 2kere paradan ziyade bekar ve çocuksuzuz ileride anne olmak istediğimizde leepte sıkıntı yaşamasak bile konizasyonda mutlaka sıkıntı yaşarız.Hiçbişey sağlığımızdan önemli değil tabi ama en düşük işlemden başlamak lazım anne olmayı düşünüyorsanız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Melekkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2kere işlem 2kere paradan ziyade bekar ve çocuksuzuz ileride anne olmak istediğimizde leepte sıkıntı yaşamasak bile konizasyonda mutlaka sıkıntı yaşarız.Hiçbişey sağlığımızdan önemli değil tabi ama en düşük işlemden başlamak lazım anne olmayı düşünüyorsanız
    Merak etme sıkıntı yasamazsın. Her kadın erken dogum olabilir veya cocuk dusebilir. Bu risk hep vardır. Zaten rahim agzına dikiş atma olayı var 2 kezden sonra cocuk dusurunce boyle bır sey yapıyorlar dıye bılıyorum eger leep kaynaklıysa. Kendini sıkıntıya sokma ve cocuksuz olacagını kesınlıkle dusunme

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Bu konu hakkindaki korkularimi cok yazmistim buraya. Ben de iki kere leep oldum.
    2 farkli yerde cin 3 um vardi. Daha sonra bi bolgede hala sinirlar pozitif sonucu geldi. Hemen kendime ozelde bi doktor buldum. (Bekarim cocugum da yok). İlk leepimi devlet hastanesinde olmustum. Simdi doktorum temizlendin dedi. 6 ay sonra smear istedi. Tabi ben deli manyak 4 ay sonra giderim en gec bu arada tip16yim. Yasim 25.
    Devlet hastanesine kalsa direkt konizasyon yapicakti ikinci islemi. Dusunmesi bile kotu cocuk dusurme olayinin. Ama aryanin dedigi gibi hic bi riski olmayan bi kadinin basina bile geleblr oyle bisey. Sen leep ini ol gerekirse ikincisini de ol. Konizasyon bile olsan dusuk riski illa olcak diye bisey yok merak etme cok sordum ettim

Durum
    Tecrübeli Üye

Hiç birimiz bu süreçleri yaşamayız umarım risk her zaman var tabiki.Doğru tedaviyi araştırın hemen konizasyon yaptırmayın önerisini belirtmek istemiştim.Daha az zararla kurtulmak varken riski arttırmanın anlamı yok.Birbirimze destek olarak bunlardan kurtulucaz inşallah.Sağlıkla kalın

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkür ederim hepinize. İnşallah ilk seferde temizlenir. Adet döneminden hemen sonra gel yapalım dedi doktor. Yani cinlerimle biraz daha zaman geçiricem. :/

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Çok teşekkür ederim hepinize. İnşallah ilk seferde temizlenir. Adet döneminden hemen sonra gel yapalım dedi doktor. Yani cinlerimle biraz daha zaman geçiricem. :/
    Ben sonuclarim doktor arayislarim yasimin genc oldugu icin yanlis patoloji calismasidir diyen doktorlar yuzunden haziran basinda cin3 oldugumu ogrenip agustos sonunda leep olmustum. O yuzden bunlar benimle yasadikca soyle boyle olur diye strese girme. İnsallah bi an once sagligna kavusursun ve sonuclarin da tertemiz gelir🙏🤗

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sonuclarim doktor arayislarim yasimin genc oldugu icin yanlis patoloji calismasidir diyen doktorlar yuzunden haziran basinda cin3 oldugumu ogrenip agustos sonunda leep olmustum. O yuzden bunlar benimle yasadikca soyle boyle olur diye strese girme. İnsallah bi an once sagligna kavusursun ve sonuclarin da tertemiz gelir🙏🤗
    Amiiin inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz ❤ Ben zaten artık ilk şokları atlatıp saldım çayıra moduna geçtim galiba.

Bu Konu için Etiketler