Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV'ye karsi Ribavirin ve interferon kullanimi

Durum
    Jon Snow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV'ye karsi Ribavirin ve interferon kullanimi

Arkadaslar Merhaba,herkese gecmis olsun dileklerimi iletiyorum.Araniza yeni katildim. Yabanci dildeki tibbi makalelerde ribavirin ve interferon tedavisinin HPV'de anlamli olumlu sonuclar verdigi ile ilgili bazi bilgilere ulastim. Bu konuda bilgisi olan var midir?Bu konuyu bilgisi olan var ise beraber inceleyebiliriz. Almanca ve ingilizce birkac makalede bu konuyu gördüm.

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

Cevap: HPV'ye karsi Ribavirin ve interferon kullanimi

hepatit tedavisi için kullanılıyor aslında. dediğin gibi hpv için de iyi sonuçlar alınmış bazı case'lerde. Tr'de reçeteli satılan Copegus ve Intron-a Pen içeriyormuş bu etken maddeleri. Türkiye'de hiçbir doktorun önerdiğini duymadım , sormak lazım
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben de duymadim nasil tedaviler acaba? Sanki yeterince yaygin degil gibi geldi bilemedim.

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı Jon Snow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Merhaba,herkese gecmis olsun dileklerimi iletiyorum.Araniza yeni katildim. Yabanci dildeki tibbi makalelerde ribavirin ve interferon tedavisinin HPV'de anlamli olumlu sonuclar verdigi ile ilgili bazi bilgilere ulastim. Bu konuda bilgisi olan var midir?Bu konuyu bilgisi olan var ise beraber inceleyebiliriz. Almanca ve ingilizce birkac makalede bu konuyu gördüm.
    link verir misin?
    lezyon yoksa problemde yoktur.

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Interferon cok ciddi bir ilactir. Yan etkileri dayanilmazdir ve hepatit tedavisinde son evrede veya hastalik aktif oldugunda kullanilir. ribavirin de antiviral bir ajandir, ve o da hepatit, hiv gibi viral enfeksiyonlarda endikedir. HPV gibi bir virus icin, bu tarz ciddi antiviral ajanlarin kullanilmasi ne kadar dogrudur tartisilir.

Yoksa bir cok transkiptaz inhibitoru HPV icin kullanilabilse de attigin tas vurdugun kusa degmeyecektir.

Hele kemoterapi ilaclarini HPV icin kullanan insanlari gordukce sok oluyorum.

akfv.

Durum
    Jon Snow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Successful Treatment of Disseminated Human Papillomavirus Infection with Pegylated Interferon and Ribavirin | Clinical Infectious Diseases | Oxford Academic
    Arkadaslar tekrar merhaba;
    yukarida linki paylasiyorum.Benzeri bircok makale var.İnterferon ve ribavirinin hepatite karsi kullanildigini ve ciddi yan etkileri oldugunu biliyorun.Ancak yine de kalici bir cozum saglanirsa denebilir olarak dusundum.be tartismaya actim.ben bilimsel makaleleri arastirmaya devam edecegim.

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Interferon kullanimi ile ilgili cok yaygin yan etkiler asagida. Bilimsel arastirmalara bakarken interferon side effects yazarak bakarsaniz nasil bir bilesik oldugunu gorursunuz. Hepatit'li hastalarda bile kullanilirken imtina edildigi ve fayda/zarar denkleminde cok avantaji olmadigi icin, antiviral ajanlar gelistirilmistir.

Yan etkileri cok yaygindir ve insanlari ciddi anlamda yikar.

Interferon Alfa-2B Injection : Uses, Side Effects, Interactions, Pictures, Warnings & Dosing - WebMD

edit: bir yan sekmede yorumlar var, okuyup tedavi olmaya calisan veya bilimsel arastirmalarda yer alan insanlarin yasadiklarini bir okuyun da gorun.

interferon alfa-2b injection Reviews and User Ratings: Effectiveness, Ease of Use, and Satisfaction

Interferonmus. Abicim deli misiniz? HPV icin interferon alinir mi ya? La havle vela kuvvet.

Bu Konu için Etiketler