Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi bilgisayarı almalıyım?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hangi bilgisayarı almalıyım?

Arkadaşlar merhaba,

Laptopumu degiştirmeyi düşünüyorum. Ancak tam olarak ne alacagımı, hangi bilgisayarın beklentimi karsılayacagını bılemıyorum.

Macbook mu yoksa diğer laptoplar mı diye kararsızım.

Macbook'u düşünmemin sebebi hafif ve taşınabilir olması, donmaması ve virüs girmemesi. Ama fiyatı da bir o kadar bence gereksiz pahalı. Ben hafif bir dizüstü istiyorum, video editleme gibi programlar konusunda (adobe premiere/sony vegas pro) donmayacak bir bilgisayar olmalı.

Tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mıdır?

Fiyat aralığı 2500ü geçmezse sevinirim

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

Cevap: Hangi bilgisayarı almalıyım?

İş için veya devamlı video edit işi için kullanacaksan ona uygun işlemci ve özelliklerde birşey alman gerekir.

Macbook pro veya Microsoft surface book bu iş için idealdir fakat bütçenin epey üzerinde cihazlar. Grafik işlerinde laptop'un en önemli parçası işlemcidir. Piyasada standart laptoplar genellikle 5200U-6300U-7200U serisi işlemciye sahiptir. Senin minumum i5-7300HQ serisine bakman lazım. Çünkü aynı saat hızında arada neredeyse iki kat fark oluşur. Onlarında fiyatları ortalama 3500tl'den başlıyor. Bütçeni oralara çıkarabilirsen önerilecek güzel modeller var;

- HP Pavilion 15-CB005NT Intel Core i5 7300HQ
    - MSI GV62 CORE İ5 7300HQ
    - Asus FX553VD-DM310 Intel Core i5 7300HQ

2900 civarına aşağıdaki modele bakabilirsin. Freedos olarak (işletim sistemsiz) gelir, 50tl'ye win10 lisansı satın alıp kullanabilirsin:
    - Asus X550VX-DM504 Intel Core i7 7700HQ

2600 civarına da aşağıdaki modele bakabilirsin;
    - Dell Inspiron 5567 Intel Core i7 7500U

Yok o da fazla diyorsan eline ilk geleni al
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Durum
    Admin

Valla 3000den fazla vereceksem macbook air alirim diye dusunuyorum

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Hp almanı hiç önermem ,aynen o fiyatlara mac alınır iyi bir bilgisayar suan o fiyatlarda sanırım

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

macbook air’in tek artısı 200gr hafif olması(air - 1300gr, pro - 1500gr). Pro hem işlemci hem retina ekranıyla beklentine daha uygun, ki ilk cümlede pro bu iş için en uygun pc demiştim. Zaten o paraları verebileceksen air almak mantıklı değil, veya ben almazdım diye daha politik bir cümle kurayım.
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Durum
    Jon Snow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

sahibinden veya letgo da cok citir ikinci el olanlar var bas gec.

Durum
    Admin

Alıntı Jon Snow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibinden veya letgo da cok citir ikinci el olanlar var bas gec.
    Macbook ikinci el mi?

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Macbook ikinci el mi?
    arya reis, bak 3. iş bilgisayarımdan yazıyorum ve hepsi windows tabanlıydı. ilkini hatırlamıyorum ama ikincisi hp nin katlanabilen bir modeliydi
    şimdi ki de lenovo yoga, bu da katlanıyo filan ama hiçbiri tam olarak ''işte bu'' değil.
    kişisel bilgisayarım mac pro 13 retina. performansı, kullanım kolaylığı, görüntünün kalitesi bambaşka.
    çok ekstrem windowsluk bir işin yoksa (ki ona da windows yüklenebiliyor) alma derim. macbook pahalıdır ama güzeldir.
    maddiyat olarak şu an zor geliyor ise biraz daha bekle,biriktir ve sonra al derim. %100 tavsiye ediyorum.
    bu lenovo'ya dokunmatik ekranda koymuşlar ama biz alıştık herkese streçle dokunmaya açmıyo bunlar.
    sen sen ol mac al. öpüldün sevgiler kib.

Durum
    Admin

Alıntı sfnyc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arya reis, bak 3. iş bilgisayarımdan yazıyorum ve hepsi windows tabanlıydı. ilkini hatırlamıyorum ama ikincisi hp nin katlanabilen bir modeliydi
    şimdi ki de lenovo yoga, bu da katlanıyo filan ama hiçbiri tam olarak ''işte bu'' değil.
    kişisel bilgisayarım mac pro 13 retina. performansı, kullanım kolaylığı, görüntünün kalitesi bambaşka.
    çok ekstrem windowsluk bir işin yoksa (ki ona da windows yüklenebiliyor) alma derim. macbook pahalıdır ama güzeldir.
    maddiyat olarak şu an zor geliyor ise biraz daha bekle,biriktir ve sonra al derim. %100 tavsiye ediyorum.
    bu lenovo'ya dokunmatik ekranda koymuşlar ama biz alıştık herkese streçle dokunmaya açmıyo bunlar.
    sen sen ol mac al. öpüldün sevgiler kib.
    Yaaa sfnyc kuzucugum ben de cok arastırdım, kesinlikle en iyisi macbook. Hafiflik ve tasınabilirlik konusu beni cok cezbetti, ekstradan takılmayan donmayan bır seye de ihtiyacım var, neden oldugunu sen bılıyorsun video programları diyeyim anladın sen yeterli olur, işte o nedenle.. Valla 4000 tl yazıyor su an teknosanın sitesinde gördün mü?

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaaa sfnyc kuzucugum ben de cok arastırdım, kesinlikle en iyisi macbook. Hafiflik ve tasınabilirlik konusu beni cok cezbetti, ekstradan takılmayan donmayan bır seye de ihtiyacım var, neden oldugunu sen bılıyorsun video programları diyeyim anladın sen yeterli olur, işte o nedenle.. Valla 4000 tl yazıyor su an teknosanın sitesinde gördün mü?
    yok gormedim, aynen mac e ozel harika video edit programlari var. nasil tam surum indirecegini de ogretirim sana. ogrenme ve uygulama isi sende. yok gormedim, turkiye fiyatlarina bakmadim hic. kalp krizi sebebi

Bu Konu için Etiketler