Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile Hiv arasında bağlantı var mı?

Durum
    Banu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv ile Hiv arasında bağlantı var mı?

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Ben hpvyle tanısalı 2 hafta oldu. İlk şoku atlattıktan sonra pek de önemsenecek bir şey olmadığını düşünüp normal hayatıma devam etmiştim ta ki meraktan ağzımın içini kurcalayana kadar. İnsanın başına ne gelirse ya meraktan ya da meraktan diye boşuna dememişler. Daha önce başka bir başlık altında da bu konudaki endişemi dile getirmiştim ağzımda siğil olmasından korkuyordum ancak bugün bir tık daha ileri gidip hiv olmuş olmamdan korkuyorum boğazımda bir sızımsı ağrı var kulaklarıma da etki ediyor az bir şey ve dilimin yan tarafında bir adet yuvarlak et beni gibi bir parça var. Arastırdıgım kadarıyla bu bogaz agrısı hiv belirtisine giriyor. Hpv yıllar sonrada ortaya çıkabilen bir virüs onu biliyorum peki hiv de aynı şekilde mi yoksa ilişkiden kısa süre sonra mı ortaya çıkıyor? Hpv gibi siğil oluşumuna sebep oluyor mu? bu konuda beni aydınlatırsanız cok sevinirim zira ben kendimi aydınlatmaya kalktıgımda pek hoş şeyler olmuyorda ((

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Hpv ile Hiv arasında bağlantı var mı?

hiv boğaz ağrısınamı sebep oluyor ?ben kendimi bildim bile hem yutkunma hep bogaz problemim var geçen yıl hiv tetsi yaptırmıştım negativ çıkmıştı yeniden yaptırmalıyımmı offf bu hiv nerden çıktı ya

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Gecen yil hiv testinden sonra partnerin olduysa bence yaptirabilirsin. Ama endiselenme bisey cikmicaktir. Seninki kroniklesmis bi rahatsizlik olabilir belki..

Durum
    Banlı Üye

Benim 1 yıldır o işlerle ilgim yok hiv de hpv gibi yıllar gectikten sonra ortaya cıkabilen bir virüs mü onu merak ediyorum

Durum
    Banlı Üye

gecen yildan bu yana partnerim değişmedi amma oncesinde bir kaç erkek arkadaşım vardı amma testi onlardan sonra yaptırdım. yalancı negativ çıkma ihtiamli varmi ki ? hiv en buyuk belirtisi bogazmiki ? birde ben yilladim kan testi yaptırıyorum her seferinde leykosit yüksek çıkıyor doktorlar enfeksiyondan kaynaklı olduklarını söğlüyorlar her seferinde acaba hivle bir ilişkisi varmi ki offf şimdide bu çıktı ne güzel kafam sakitlemişti (((

Durum
    Banlı Üye

Sakin ol benimki paranoya işte. Yıllardan beri varmış sende, kronik farenjjitin vardır belki.

Durum
    Banlı Üye

bilmiyorum doktora gitdiyimde oğle bogazımda kızarıklık aşırı farinjitim olmadığıni söğlüyor amma bende ağrılar oluyor ve boğazımda balqam oluyor cok zaman irinli hemde. ama bir kere test yaptırdım bir dahamı yaptırmam gerekiyor acaba

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Bade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum doktora gitdiyimde oğle bogazımda kızarıklık aşırı farinjitim olmadığıni söğlüyor amma bende ağrılar oluyor ve boğazımda balqam oluyor cok zaman irinli hemde. ama bir kere test yaptırdım bir dahamı yaptırmam gerekiyor acaba
    İstersen içini rahatlatmak adına git ama ben hiç ihtimal vermiyorum. Boşuna panik yapma o kadar test yaptırmıssın zaten doktor şüphelenirdi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hivîn en büyük belirtisi yüksek ateştir.

Belirtilerin hepsi cok uzun sure devam etmiyorsa endişelenmene gerek yok, hiv ile enfekte olman hpv ile enfekte olabilmen kadar kolay bir şey değil.
    Zaten ülkemizde topu topu 1000-5000 arası hiv var, yani 70milyonluk ülkeden ayırt edip secebiliyorsan helal olsun

İkincisi ise, su an yasadıgın hiv miyim acaba tedirginligini, hepimiz ve herkes yasadık, agzımızı deli gibi kurcaladık vs. Bunları ben de yaptım, sakın ol muhtemelen hepsi negatif ne agzında bir şey var ne de hiv'sin. Daha önce hiç agzını böylesine kurcalamadıgın ıcın her sey sana sıgıl gibi gelecek, arkadaki tat alma dokularını sakın sigil sanma kısaca hayatına devam et sıkıntı yok

Durum
    Banlı Üye

benim uzun bir sure ateşim çıkıyordu 37 oluyordu daha fazla olmadı ve nedeni hiç bilinmedi psikolojik bir şey olduğunu söylediler. bogaz problemim yıllardır var ve hep kan testlerimde lekositim çok çıkıyor amma bu sürede test yaptırmışdım. of ya ne güzül unutmuştum şimdi yine bu korkularla karşılaştım

Bu Konu için Etiketler