Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kriyoterapinin artıları ve eksileri nelerdir?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cool Kriyoterapinin artıları ve eksileri nelerdir?

Artıları: Bence en az yıpratıcı yöntemlerden biri. Başarı oranı düşük değil ama kriyoterapi kadar da yüksek değil. Koterizasyon %95lerdeyse, kriyoterapi %75-80 gibi düşünün. İyileşmesi kısa sürede gerçekleşiyor. 1 haftaya kabuk düşüyor, toplamda 12-14 gün sonra tamamen iyileşmiş oluyorsunuz. Yakılmıyor, donduruluyor. Çok acılı bir işlem değil. Çok fazla siğiliniz varsa ilk aşamada emla krem gibi uyuşturucu bir krem kullanılmasını öneriyorum. Daha sonra 5-6 tane gibi az miktardaki siğiller için ekstra bir uyuşturucu gerekmez. Canım tatlıdır, güvenin bana, çok acımıyor. Dermatologun muayanesinde de yapılır, herhangi bir cerrahi operasyon geçirecekmiş gibi bir ortam oluşmaz koterdeki gibi. Yaptırırsınız ve çıkar gidersiniz, minimal ve kısa yani.

Eksileri: Başarı oranı koterizasyondan daha düşük. Ama sürekli ve çok miktarda tekrar edecek diye bir şey yok. Maddi açıdan biraz kasabilir. Ne kadar kasar? diye merak edenler olacaktır, tamamen siğilinizin çok olup olmamasına bağlı. Devlet hastanesinde her yer yapmaz, özel de yaptırırsınız. Size gerçek bir rakam veremem ama eminim merak edenler vardır, siğil yoğunluğunuza (15 tane ise mesela) ve hastaneye göre 500 tl civarı veya daha fazla bir miktar gerekir. 5-6 siğiliniz varsa bu miktar daha da düşer.

Bu yazı blog kısmımızdan alınmıştır: https://hpvliyiz.wordpress.com/2016/...kullanmaliyim/

Durum
    Mr Müfettiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Kriyoterapinin artıları ve eksileri nelerdir?

Kriyo hassas ve kılcal damarların olduğu yerlerde nasıl bir etki bırakıyor acaba.

Durum
    Taniquetil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Mr Müfettiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kriyo hassas ve kılcal damarların olduğu yerlerde nasıl bir etki bırakıyor acaba.
    Sanirim makat bolgesini kastediyorsun. Minik minik olmak uzere 30 kusur sigilime (ayna ile baktigimda bana 3 tane gozukuyorlardi) kriyoterapi yaptirdim. Vajina girisine kadar gelmisler ustelik. Bugun 1 hafta oldu hafif bir kasinti var sanirim kabuklar dokuluyor. Ilk yaptirdigimda 30 dakika kadar bir yanma oldu ve ertesi gune kadar oturmalar aci verdi. Onun disinda gunde 1 kere fucidin surup her gun dusta sebamed ile komple yikiyorum. Ben memnunum kriyodan 😊

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Taniquetil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanirim makat bolgesini kastediyorsun. Minik minik olmak uzere 30 kusur sigilime (ayna ile baktigimda bana 3 tane gozukuyorlardi) kriyoterapi yaptirdim. Vajina girisine kadar gelmisler ustelik. Bugun 1 hafta oldu hafif bir kasinti var sanirim kabuklar dokuluyor. Ilk yaptirdigimda 30 dakika kadar bir yanma oldu ve ertesi gune kadar oturmalar aci verdi. Onun disinda gunde 1 kere fucidin surup her gun dusta sebamed ile komple yikiyorum. Ben memnunum kriyodan 😊

kriyo candır ya. Koter de yaptırdım ilk defa geçen ay, valla işlem sonrası canın acıyor ya, özellikle kabuklar dustukten sonra, kremleme surecını ıyı takıp etmek ve bol krem surmek lazım. Evet 1. haftadan sonra kabuklar dökülmeye baslar. Aynı yanma bende de olmuştu dedigin gibi 20dk filan, yavas yavas yuruyordum Günde 1 kere fucidin yetersiz, mümkünse sabah oglen aksam sür.

Bu Konu için Etiketler