Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ve çocuk sahibi olma

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV ve çocuk sahibi olma

Merhaba,

HPV'li bir bireyin eşine bu virüsü bulaştırmadan çocuk sahibi olma ihtimali nedir arkadaşlar? Bildiğim kadarıyla bu virüs semen/menide dahil bulunuyor. Hadi diyelim evlilik boyunca korunarak ilişkiye girilebilir, peki ya çocuk sahibi olmak istenirse ne olacak?

Sizler evlilik/çocuk sahibi olma hakkında neler düşünüyorsunuz?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: HPV ve çocuk sahibi olma

Alıntı elektrikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

HPV'li bir bireyin eşine bu virüsü bulaştırmadan çocuk sahibi olma ihtimali nedir arkadaşlar? Bildiğim kadarıyla bu virüs semen/menide dahil bulunuyor. Hadi diyelim evlilik boyunca korunarak ilişkiye girilebilir, peki ya çocuk sahibi olmak istenirse ne olacak?

Sizler evlilik/çocuk sahibi olma hakkında neler düşünüyorsunuz?
    Bireyler tek eşli oldugu sürece korunmak yada korunmamak ne farkeder bilemiyorum,korunmamak başka tip varsa bulaş riskini artırıyor...cocuk sahibi elbette olunabilir.sezeryanla olunması gerektigi söyleniyor ama bu bilgide ne kadar dogru olabilir?normal dogumda da bulaş riski az oldugu söyleniyor.herzamanki gibi tüm bilgiler havada

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

eğer iki tarafta "negatif"(hala tam olarak anlamış değilim) olduktan sonra tek eşliliğe devam edip çok dikkatli şekilde korunarak(kondom,boxer,streç film) ikilisiyle devam ediliyorsa bırak kalsın hiç uğraşmayalım çocuk için. deaktif olan bişey reaktif olabilir. kaldı ki menide de mevcut diyosun biz gidip genital bölgemizden sürüntü aldırıp(o da doğru numune alabilirlerse) testte negatif çıkmaya çalışıyoruz. çok büyük risk hem çocuk hem kondomsuz sevişmek demek ki.

bu saatten sonra çocuk işi hikaye bence artık hatta belki bi daha şövalye zırhı giymeden birbirine dokunmak bile haram çiftler için.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer iki tarafta "negatif"(hala tam olarak anlamış değilim) olduktan sonra tek eşliliğe devam edip çok dikkatli şekilde korunarak(kondom,boxer,streç film) ikilisiyle devam ediliyorsa bırak kalsın hiç uğraşmayalım çocuk için. deaktif olan bişey reaktif olabilir. kaldı ki menide de mevcut diyosun biz gidip genital bölgemizden sürüntü aldırıp(o da doğru numune alabilirlerse) testte negatif çıkmaya çalışıyoruz. çok büyük risk hem çocuk hem kondomsuz sevişmek demek ki.

bu saatten sonra çocuk işi hikaye bence artık hatta belki bi daha şövalye zırhı giymeden birbirine dokunmak bile haram çiftler için.
    menideki virüs oranı çok çok düşüktür belki, veya o yolla geçme ihtimali yok denecek kadar azdır. bilemiyorum ben de. pek çok bilgi var internette ve neyin doğru neyin yanlış olduğu belli değil. doktorların da büyük çoğunluğu bu hastalığı inanılmaz küçümsüyorlar, kafamızdaki sorulara tatmin edici cevap veren bi doktora henüz rastlayamadım.

Durum
    Özel Üye

Alıntı elektrikci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    menideki virüs oranı çok çok düşüktür belki, veya o yolla geçme ihtimali yok denecek kadar azdır. bilemiyorum ben de. pek çok bilgi var internette ve neyin doğru neyin yanlış olduğu belli değil. doktorların da büyük çoğunluğu bu hastalığı inanılmaz küçümsüyorlar, kafamızdaki sorulara tatmin edici cevap veren bi doktora henüz rastlayamadım.
    rastlayamayacaksın da çünkü onlar seni beni tedavi edip iyileştirmek için araştırma yapıp, kendini gerçekleştiren eski hekimlerden değil, paranın kulu olmuş bi ton zararı olduğunu bilmelerine rağmen aşı yaptırın diyen semptomatik tedaviden başka bişey bilmeyen(her hastalık için) kanser olsan kemoterapi vererek ömrünü daha da kısaltacak kadar cahil insanlardan oluşan bi sanayinin miğferidir yüzde 99.9 u. ben 5 senedir her türlü doktoru gezdim arkadaşlar(başka rahatsızlıktan ötürü). adamların tek derdi var PARA. ilaç sanayisinde çalışan bölge müdürü arkadaşlarım da oldu hepsine kendi ilaçlarını satsınlar diye ne hediyeler verildiğini bi bilseniz yüzlerine tükürürsünüz.

o yüzden diyorum Türkiye'nin "en" ünlü bıdı bıdısı, "en" ünlü hede hödösü diye nam salıyorlar ya muayene ücretleri asgari ücrete denk düşüyor ya hani işte o insanlardan bahsediyorum.

"PARA VİİİİİİR" diye bağıracaklar utanmasalar ki yaptıkları bu bana göre katılırsınız katılmazsınız benim şahsi tecrübelerimden doğan kanaat budur.

siğilime bile teşhis koyduramıyorum milimetrik diye düşün böyle doktorlar kalkacak meni de hpv var mı, varsa ne kadar etkiler, çocuk yapsalar ilerde çocukta olur mu(toplum sağlığı açısından önemli) araştıracakta bi de seni insan yerine koyupta "çünkü sen cinsel yola bulaşı almış bir hastasın" açıklama yapacak. böyle bişeyi yurt dışında da görmedim kaldı ki burda egolarından şişip patlayacak duruma gelmiş okulda okuduğu latince tıp bilgisi dışında bilgisi olmayan, araştırmayan ve PARA adlı varlığa tapan hocalarının "bu budur, şu şudur" adlı eğitiminden geçen kralın/kraliçenin sana bana hiç bi yardımı olmaz, olmuyor da zaten.

ben doktor gördüm mü bi ortamda uzaklaşıyorum arkadaşlar. alınan alınsın kusuruma da bakmayın ama bana göre aşırı derecede cahiller "insanlık konusunda cahiller", empati yoksunu varlıklar, materyalist bakış açısının en yozuna sahipler. hpv den önce de böyle düşünüyordum şimdi iyice eminim artık.

o nedenle daha negatif olmanın ne olduğunu bize açıklayamayan ağalara, paşalara bi de "hocam, hpv atlattım(!) çocuk sahibi olmayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir acaba?" diye sorup cevap almayı beklemek ...

sitede çocuğu olan iki çift vardı yanlış hatırlamıyorsam. birinin çocuğunun ses telllerinde lezyon yapıp duruyordu(umarım en kısa zamanda atlatır güzel kardeşim), diğer çiftte ise nüks etmişti maalesef. hepsine acil şifalar diliyorum. işte doktorlar işini yapıyor olsalardı bi uyarır bi bilgi verirlerdi.
    araştırma deney test yok.

bulunduğum şehirde hpv uzmanı var. ne yapıyor söyleyeyim gidiyorsunuz apartman dairesi muayenesine PARA veriyorsunuz siğillerinizi yakıyor hatta "makine ısındı", "2 seans yapalım daha etkili olur", "seninkiler agresif görünüyor sen yine yeniden gel hep gel" adlı şarkıları söyleyip yolluyor. ama gerçekten PARA veriyorsunuz yani. ahcc yi soruyorsunuz bakıyor. aşıları soruyorsunuz bakıyor. cidden abartmıyorum sadece batikon çinko hadi eyvallah. aha hpv uzmanı bu şahıs.

çocuk yapmıcaz artık bu kadar açık net ben böyle bi riski alamam onu bırak bi daha kondomsuz, streç filmsiz, boxersız sevişebilcez mi orası bile muamma yani.

saygılar.

Durum
    Moderatör

Milimetrik nası oluyor ya?hiç büyümüyormu bu siğiller benimki büyük büyüktü yani baya

Durum
    Özel Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milimetrik nası oluyor ya?hiç büyümüyormu bu siğiller benimki büyük büyüktü yani baya
    büyüyecekler böyle giderse ve dağılacaklar. ilk siğili tespit ettiğim de mayıs başıydı temmuz ortasında 27 adet küçük ve dağınık siğil yakıldı öyle çok büyümediler ama sayısal olarak çoklardı sanırım yine aynısı oluyor ama doktor teşhis etcekte kalkıp koter yapacak(devlet hastanesinden bahsediyorum) ölme eşeğim ölme. siğille uğraşmak yeterince zor değilmiş gibi.

Durum
    Tecrübeli Üye

kafama takılan bir konu hakkında üyelerin yorumlarını alıp belki olumlu bir kaç şey okuruz diye bir soru sordum ama sen psikolojimi iyice bozdun.

abd'deki kadınların %80i hayatlarının bir döneminde hpv ile enfekte oluyor. türkiye'de hpv'li oranının %40 olduğunu doktorumdan duydum. ama bu insanlar patır patır çocuk doğuruyorlar. bizim diğer hpv'lilerden farkımız hpv tipimizin siğil çıkartan tipte olması. yoksa bu hastalıktan haberimiz bile olmadan yaşayıp gidecektik.

erkek için ciddi bir sorun teşkil etmiyor bu virüs zaten. kadın için ise düzenli kontrolde kansere çevirme riski çok çok düşük. o kadar da enseyi karartmamak lazım. ben sadece kadına bulaştırmadan çocuk sahibi olmak mümkün mu bunu merak etmiştim.

Durum
    Özel Üye

moralini bozmak gibi bi niyetim yok hiç kimsenin moralini bozmak istemem kendimin ki de dahil fakat gerçekler bu.

doktorlar bu, virüs bu, durum vaziyet bu maalesef. o nedenle deneysel tedavi yöntemi uygulayıp testlerde hpv negatif yazısını görmeye çalışıyoruz. enseyi karartmadık ama sitedeki bazı arkadaşlar gibi de ben bu virüsü tırt cırt fasa fiso gibi görmüyorum. ben yüksek riskli ve siğil yapan tipini taşıyan biri olarak hala çare arıyorum araştırıyorum ama elde ne var dersen pekte bişey yok acımasız gerçekler dışında. siğille uğraşmak berbat bişey hele her temizletme için cebinizde 1000 liranız yoksa. devlet ve araştırma hastaneleri cüzzamlı muamelesi yapıyor bu kadar para alamadıkları için. üzgünüm dostum ama durum bu yani.

hamilelik kısmına gelince ben böyle bi risk almamayı düşünüyorum negatifte olsam. doğan çocukları incelemiş mi abd acaba? ya da bizim ülkemizdeki doktorlar bu konu hakkında ne kadar yetkin? bizim böyle bi konu hakkında fikir sahibi olmamız bu virüs hakkındaki diğer fikirlerimizle aynı bence muallakta.

benim şahsi düşüncem şu : bu çok bulaşıcı bir virüs ve menide de var öyle değil mi? dolayısıyla bana göre mantığıma göre bulaşır arkadaşım. spermimi meniden ayırıp kadının yumurtalığına ulaştıramayacağıma göre. mecburen çocuktan vazgeçilecek. hatta testlerde negatif dahi görülse kondomsuz sevişilemeyecek artık. çünkü menide var diyorsun o da bi bulaşı nedeni artık. harika.

ha bunları söylerken ben çocuk isteyen orta yaşlı biriyim verdiğin bilgiden sonra bende çok üzüldüm ama gerçekler bunlar vazgeçmekten başka çarem kalmadı maalesef. tırt bi virüsün insanın planlarını değiştirmesinde bu kadar etkili olması bana hala enteresan geliyor.

Durum
    Moderatör

Dagon moral bozuysun bozmak istemem deyipte ..sen nasıl evlencenki diyen doktordan pek bi farkın kalmadı suan..neden cocuk yapılmayacakmıs neden ilişkiye girilmeyecek ben anlayamadım ..insanların umrunda degil bu olay.herkes hayatına devam ediyor bir şekilde sadece zamana bırak 2-3seneden sonra sende başarabilirsin belki pozitif bakabilmeyi olay sadece tek eşli olmakta bitiyor tamam baskasından baska tip alabilirsin bişey diyemem ona.sürekli bu moddasın bu moddan çık bence.arkadaslar herkes fikrini yazabilirmi bu kpnuya merak ediyorum herkes böylemi düşünüyor acaba?

Bu Konu için Etiketler