Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ve çocuk sahibi olma

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: HPV ve çocuk sahibi olma

Alıntı kb86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niye insanların kaygılarını saçmalık olarak gösteriyorsun anlayamadım. Bilinmezliklerle dolu bir virüsle insanlar mücadele etmeye çalışıyor ve hiç bir şey net olmadığı için ilerisi için çocukları için doğmamış bile olsa kaygıları var ve bu belirsizliklerden dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşıyorlar bence saçmalamayın demek yerine onlara alternatifler sunmak daha mantıklı çünkü ne olacağını bilemezsin bugün bişey olmaz dersin yarın biri oldu diye çıkarsa sonucunu sen yaşamayacaksın. Bu kadar psikolojik bunalımda olan biri bu süreci güvenilir bir kaç adım attıktan sonra ancak hafifletebilir yani birşey olmadığını gördüğünde ki bunu da yaşayarak ancak görür yani kendi korkusuyla kendisi yüzleşmeli başkasında bişey olmadı demekle veya saçmalamayın demekle bir yardımınız dokunmuyor malesef.
    Psikolojik destek alınmalı o yüzden ,buralarda bulunmamak en iyisi

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojik destek alınmalı o yüzden ,buralarda bulunmamak en iyisi
    Bak buna katılıyorum ciddi kaygılar baş gösteriyorsa psikolojik bir destek alınmalı tek başına bununla mücadele etmek bazen çok zor olabiliyor ve böyle bilgi değişiminin, bilinmezliğin ve kaygının yüksek olduğu bir ortamda da fazla kalmamak lazım bencede belirsizlikler herkes için geçerli herkes en az kaygı yaşayabileceği şekilde bir yaşam belirlesin kendine sonuçta uğraştırıcı ama öldürücü bir virüs değil gerekli önlemleri alarak güzel bir hayatda sürersiniz çocukta yaparsınız alternatifler çok sonuçta...

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

haklısınız arkadaşlar, kendi fikrimi söyleyip diğer hpvliler adına yorum yapmamalıydım, affınıza sığınıyorum. bir daha olmaz.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Niye insanların kaygılarını saçmalık olarak gösteriyorsun anlayamadım. Bilinmezliklerle dolu bir virüsle insanlar mücadele etmeye çalışıyor ve hiç bir şey net olmadığı için ilerisi için çocukları için doğmamış bile olsa kaygıları var ve bu belirsizliklerden dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşıyorlar bence saçmalamayın demek yerine onlara alternatifler sunmak daha mantıklı çünkü ne olacağını bilemezsin bugün bişey olmaz dersin yarın biri oldu diye çıkarsa sonucunu sen yaşamayacaksın. Bu kadar psikolojik bunalımda olan biri bu süreci güvenilir bir kaç adım attıktan sonra ancak hafifletebilir yani birşey olmadığını gördüğünde ki bunu da yaşayarak ancak görür yani kendi korkusuyla kendisi yüzleşmeli başkasında bişey olmadı demekle veya saçmalamayın demekle bir yardımınız dokunmuyor malesef.
    polemiğe girmek istemiyorum ama olayın kendi açımdan kısmını size anlatayım biraz. 24 yaşındayım. bırak evliliği, sevgilim bile yok. yalnız geçirdiğim bir hpv süreci var, ailemle beraber yaşamama rağmen onlardan da bunu saklamak zorundayım. hastaneye gitmeler, tedavi süreci vs bile başlı başına sorun sıkıntı vs. bunun dramasını şu an yapmayacağım bile bak, benim "böyle böyle bi derdim var, elimden kolumdan tutun" diyebileceğim 1-2 kişi var çevremde. evet, ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorum, sizin gibi ailemi kurmuş ve çoluk çocuğa karışmış da değilim, Allah bağışlasın bu arada, inşallah sorunsuz sıkıntısız da büyümeye devam eder. psikolojik sıkıntı diyorsunuz, ben zaten psikologum ve inanın, bu foruma ilk başta "neymiş bu hpv, ne yapmış da başa çıkmış bu insanlar" diye üye olduktan sonra, diğer insanlara yardım etmeyi düşünerek girdim, salaklık bende, mesleğim bile öğretildi yeri geldi hâle bak korkusuyla yüzleşmek falan, 4 senelik lisans hayatımda bize gösterilmedi ya böyle şeyler, ben niye hiç düşünemedim ki? ciddiyim artık uğraşmayacağım, hpv'den ötürü hayatına sekte vurmuş herkese de, psikolojik destek almaktan çekinmeyin demekle bitiriyorum, iyi günler.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Bak buna katılıyorum ciddi kaygılar baş gösteriyorsa psikolojik bir destek alınmalı tek başına bununla mücadele etmek bazen çok zor olabiliyor ve böyle bilgi değişiminin, bilinmezliğin ve kaygının yüksek olduğu bir ortamda da fazla kalmamak lazım bencede belirsizlikler herkes için geçerli herkes en az kaygı yaşayabileceği şekilde bir yaşam belirlesin kendine sonuçta uğraştırıcı ama öldürücü bir virüs değil gerekli önlemleri alarak güzel bir hayatda sürersiniz çocukta yaparsınız alternatifler çok sonuçta...
    Bahsettiğimiz şeyler hepsi aynı ve sürekli bunları tekrar etmekten gına geldi,,kimsenin psikolojisini bozmaya hakkı yok buraya gelip,,insanlara yardım etmek için bu forum açıldıysa eger ki öyle bunlara gerek yok.konu kapansın bencede artık cocuk yapmak isteyen yapar istemeyen yapmaz

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dagon moral bozuysun bozmak istemem deyipte ..sen nasıl evlencenki diyen doktordan pek bi farkın kalmadı suan..neden cocuk yapılmayacakmıs neden ilişkiye girilmeyecek ben anlayamadım ..insanların umrunda degil bu olay.herkes hayatına devam ediyor bir şekilde sadece zamana bırak 2-3seneden sonra sende başarabilirsin belki pozitif bakabilmeyi olay sadece tek eşli olmakta bitiyor tamam baskasından baska tip alabilirsin bişey diyemem ona.sürekli bu moddasın bu moddan çık bence.arkadaslar herkes fikrini yazabilirmi bu kpnuya merak ediyorum herkes böylemi düşünüyor acaba?
    Ya hakikaten haklısın.arkadaşlar böğle yapmayın ben bu siteye girdiğimde motive oluyorudum ama son zamanlar içim karalıyor. o zaman niye yaşayalımki ölup gidelim o olmaz bu olmaz çoçuk sahibi olmayız ne demek ya , benim halamdan tutmuş teyzemecen her keste bir dönem bu illetden olmuş e onlar ölmüşmu , ya da çoçuk sahibimi olmamışlar ? artık torun torbaya bile karışmışlar yapmayın lütfen nisanda düğünüm olucak şimdiden stres yaptırdı bana bazı arkadaşlar (

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

kişisel fikrim için tekrar kusura bakmayın yapabilirsiniz tabi moraliniz bozmayın. ayrıca bi ömür boyu mutluluklar dilerim.

ben tekrar ediyorum arkadaşlar "verilen bilgiler dahilinde" böyle bi fikir oluştu bende. kalkıp yapmayın etmeyin sevişmeyin diye emir kipiyle bi cümle kurmadım. "çocukta yapamayacağız artık, yapmayalım, sürekli korunalım o zaman" demekle kendimden ve kız arkadaşımdan, çift olanların halinden bahsettim "SİTEM" içerikli cümleler aslında size "yapmayın!" adlı emir kipli cümleler değil. benimde moralim bozuldu, konu bi de doktorlardan adam gibi bilgi alamamamıza da gelince baya sert bi açıklama yaptım(doktorlar hakkında yaptığım açıklamamın arkasındayım). günah keçisi yapılmamı hala anlayamıyorum ama moral bozukluğunuza sebep virüs değil bensem eğer gerçekten ama gerçekten hepinizden tek tek özür dilerim.

bi arkadaş menide virüs var diyor bende korunacağız o zaman ömür boyu diyorum bulaştırmamak adına dolayısıyla korununca çocukta yapamıcam diye düşünüyorum herkes kalkıp beni taşlıyor. evet umutsuzum dediğim gibi tek hpv ile uğraşmıyorum. sindirim sistemim ileri derecede rahatsız çok katı bi diyet uyguluyorum. ellerimde karpal tünel sendromu başladı fiziktedaviye bende gidiyorum ve ameliyata kadar gidecek iki elimde de. bunun dışında irili ufaklı bi ton dertle daha uğraşıyorum. sanki burda ben dertsizmişim de kalkıp hususi milletin moralini bozmaya çalışıyor muşum gibi bi hava oluşturdunuz sağolasınız. ha ben tutumum yüzünden özür de diledim kusura bakmayın da dedim samimi olarak. moral mi vereyim atlatırsanız yapın sizin kararınız tabi ben burda yapmayalım deyince yapmayacak mısınız? siğil var bulaştırırız dememe rağmen kalkıp siğilli döneminde sevişen yok mu sanki? yani iş benim dememle mi oluyor? doktorlar bile bişey bilmiyor, bi bilgi veriyorsunuz bu kadar moral bozukluğunun üzerine bende fikrimi söylüyorum. kimine çok sert gelmiş olabilir ama hastanelere gittiğinizde bu tutumla karşılaşmadınız mı doktorunuzu bulana kadar? tam olarak nasıl yorum yapıcaz açılan konulara mesela. teletubies gibi mi olcaz çiçek böcek mi yazcaz ben orayı anlamadım.

menide virüs gözlenmesine rağmen çocuk yapmak isteyen yapar, benim gibilerde menide virüs bulunduğu için bu riski almaz yapmaz.

yapın arkadaşlar vücut sizin hayat sizin çocuk sizin. umarım mutlu ve sağlıklı bir ömrünüz olur çoluğunuzla çocuğunuzla.bunu gönülden temenni ediyorum gerçekten. ben kimsenin ayağı taşa değsin istemem.

bileydim hiç bi yorum yapmazdım. karalar bağlayasınız diye günümü bu konuya adamıyorum ben merak etmeyin.

umarım hepimiz atlatırız da bu gereksiz tartışmalar mazi de kalır hatırlamayız bile. bilmiyorum forum beni nasıl affedecek ama elimden bu kadar açıklama geliyor. moral verdiğim cesaretlendirdiğim yardımcı olmaya çalıştığım mesajlarımda oldu onlara da bakabilirsiniz isterseniz.

saygılar tekrardan.

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

menide hpv olduğunu nasıl anlaya biliriz ?

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

bu siteye de yazan bi doktor arkadaş vardı. drmedesa idi sanırım ismi.

meni/semenden bulaş ihtimali hakkında bize bilgi verse güzel olur. belki de milyonda bir ihtimallik bir durumdur bu. tokalaşma ile hepatit b geçmesi gibi, teorikte mümkün ama pratikte imkansıza yakın bir ihtimal olabilir. bilemiyorum.

durduk yere suyu bulandırmak istemem.

Durum
    sfnyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    SF

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polemiğe girmek istemiyorum ama olayın kendi açımdan kısmını size anlatayım biraz. 24 yaşındayım. bırak evliliği, sevgilim bile yok. yalnız geçirdiğim bir hpv süreci var, ailemle beraber yaşamama rağmen onlardan da bunu saklamak zorundayım. hastaneye gitmeler, tedavi süreci vs bile başlı başına sorun sıkıntı vs. bunun dramasını şu an yapmayacağım bile bak, benim "böyle böyle bi derdim var, elimden kolumdan tutun" diyebileceğim 1-2 kişi var çevremde. evet, ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorum, sizin gibi ailemi kurmuş ve çoluk çocuğa karışmış da değilim, Allah bağışlasın bu arada, inşallah sorunsuz sıkıntısız da büyümeye devam eder. psikolojik sıkıntı diyorsunuz, ben zaten psikologum ve inanın, bu foruma ilk başta "neymiş bu hpv, ne yapmış da başa çıkmış bu insanlar" diye üye olduktan sonra, diğer insanlara yardım etmeyi düşünerek girdim, salaklık bende, mesleğim bile öğretildi yeri geldi hâle bak korkusuyla yüzleşmek falan, 4 senelik lisans hayatımda bize gösterilmedi ya böyle şeyler, ben niye hiç düşünemedim ki? ciddiyim artık uğraşmayacağım, hpv'den ötürü hayatına sekte vurmuş herkese de, psikolojik destek almaktan çekinmeyin demekle bitiriyorum, iyi günler.
    Katılıyorum....

Bu Konu için Etiketler