Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV ve çocuk sahibi olma

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV ve çocuk sahibi olma

eldeki veriler:
    menide hpv var diye bilgi var.
    negatif olmak uyutmak demek vücuttan atmak demek değil diye bilgi var.
    2-3 yıl içinde atamayanlarda kalıcı oluyor diye bilgi var.

bu moddan tam çıkayım diyorum hop aleyhimize olan yeni bir bilgi peydah oluyor ve elimde değil modum buna geri dönüyor. ayrıca pesimist ya da optimist değilim maalesef gerçekçiyim. pozitiften gerçeğe.

fikrimi tekrar ediyorum bu konuda
    eğer hpv virüsü menide bulunuyorsa mecburen korunucam eşime bulaştırmamak için(tek eşliyim) ve çocuk yapamıcam çünkü menide hpv var dolayısıyla bulaştırmamak için yine korunmak zorundayım. bu cümlenin neresi bozuyor moralinizi. verilen bilgi neticesinde fikrimi beyan ediyorum.ben "evet, menide hpv olmasına rağmen korunmadan ilişki yaşayıp çocuk sahibi olabilirsiniz tabi" deyince daha mı iyi hissedeceksiniz? anlayamadım tam olarak ne demem gerekiyor?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Doktorun söyledigi sezeryanla cocuk sahibi olabilecegimiz..bu bilgiye nerden ulastınız?uzaylıymısız gibi davranmasanız daha iyi olacak aslında neyse

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif testi sonrasında çocuk yapmış biri olarak şunu söyleyeyim size o vakit bence iki eşinde yaklaşık 1 yıl siğilsiz yaşayıp özellikle kadında negatif sonuç aldıktan sonra çocuk yapmanızı öneririm bu bir. İkincisi çok tedirgin oluyorsanız biz olmuştuk çünkü. Ek seçenekler var mesela aşılama yoluyla çocuk yapabilirsiniz en güvenli yol bence çünkü aşılama da siz sperm veriyorsunuz bir kaba o sperm yıkanıyor en sağlıklı olanlar seçilip doktor tarafından rahme bırakılıyor gerisi yumurtaya kalmış biz de bu yolla denedik 3 kez fakat keşke tek bu yolu deneseymişiz biz birliktede olmuştuk benim tekrar siğil çıkma durumum ya bu ya da kendime dikkat etmediğim için bağışıklığım düştü ondan çıktı siğiller. 3. Sü doğumu sezeryan yapmanız. Arkadaşların dediği gibi herkes bu virüsle hayatının bir döneminde karşılaşıyor zaten siz şanslı grupsunuz bilginiz var önlemler alabilirsiniz. Çocuğum 4 yaşına girmek üzere Allahım ona sağlık versin şu ana kadar bir sıkıntımız olmadı umarım olmaz da bu benim en büyük korkum çünkü.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorun söyledigi sezeryanla cocuk sahibi olabilecegimiz..bu bilgiye nerden ulastınız?uzaylıymısız gibi davranmasanız daha iyi olacak aslında neyse
    neden böyle düşünüyorsunuz arkadaşım gerçekten anlayamıyorum? uzaylı değiliz sadece hpvliyiz. yanlış birşey mi söylüyorum hala çözemedim. lütfen beni aydınlatın ben burda haklıyım haksızsın muhabbeti yapmıyorum. gerçeğin peşindeyim.

şimdi menide virüs varsa kondomsuz ilişkiye girersem menimden dolayı eşime virüs bulaştırabilirim yanlış mıyım?
    menimden dolayı hpv bulaşmış eşimde negatif olduğumuzu düşündüğü için normal doğumu tercih ederse çocuğuma da bulaşacak sanırım.
    sezeryan olsa çocuğa bulaşmaz evet ama menim yüzünden eşim yine hpv kapabilir.

ben ne diyorum da bu kadar tepki çekiyorum şu an gerçekten anlayamıyorum. eldeki veriye göre fikrimi söyledim. kalkıp moralinizi bozayım diye hususi uğraşmıyorum inanın bana buna ne gücüm var ne de böyle bi karaktere sahibim.

anlıyorum herkes sıkıntılı durumda bu konudan dolayı ama konuyu açan arkadaş "menide hpv" var diyor ne düşünüyorsunuz diyor ardından laf lafı açıyor sağlık sektörüne geliyor fikir beyan ediyorum. neden bu kadar tepki alıyorum?

forumda kimseye hakaret etmedim, kötü söz söylemedim, sadece verilen veriler çerçevesinde değerlendirme yapıp kendi fikrimi söyledim.

kusuruma bakmayın ben polyannacılık oynayamıyorum. pozitif olmak başka bişey durumun gerçekliğini kabullenmek başka bişey.

çocuk yapacaksanız bi tüp bebek merkezine gider spermi meniden ayrıştırır yumurtalıklara nakledersiniz sonrasında sezeryan yaparsınız böyle olabilir ama onun dışında menideki hpv hem eşim için hem çocuk için çok büyük risk. bu da gerçek.

saygılar.

Durum
    blackswan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

abi aşırı saçmalıyosunuz. yeryüzünde bu hastalığı taşıdığını bilmeden yaşayan MİLYONLARCA insan var. ve bu milyonlarca insan çiftleşip çocuk doğuruyor evet. aktif lezyon varken sezeryan yapılıyor o da çocuğun boğazına geçmesin diye o hariç yok sperm yıkatma yok tüp bebek, şaka mısınız? cidden yorum yapmayacaktım ama dışardan girip okuyup morali bozulan varsa diye yazıyorum, bu kadar abartmaya gerek yok. hiv pozitif bireyler gidip sperm yıkatıyor hastalık bulaşmasın diye, hani ancak öyle durumlarda yapılıyor bu. girin kadınlar kulübüne falan, hatunların siğilleri hamileyken çıkmaya başlamış, çocukları sezeryanla doğurtmuşlar, ya da hamileyken tip 16sı falan çıkmış, HİÇBİ ŞEY OLMAMIŞ DOĞURMUŞLAR GAYET SAĞLIKLI. aşşırı abartıyosunuz, cinsel yolla bulaştığı için bu kadar tribe giriliyor bence. diğer hastalıklarımız gibi paylaşamıyoruz, açık açık dertleşemiyoruz. doktorların çoğu da insan gibi açıklama yapmıyor, anksiyeteler iyice tetikleniyor ama bu kadarı fazla artık.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı blackswan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi aşırı saçmalıyosunuz. yeryüzünde bu hastalığı taşıdığını bilmeden yaşayan MİLYONLARCA insan var. ve bu milyonlarca insan çiftleşip çocuk doğuruyor evet. aktif lezyon varken sezeryan yapılıyor o da çocuğun boğazına geçmesin diye o hariç yok sperm yıkatma yok tüp bebek, şaka mısınız? cidden yorum yapmayacaktım ama dışardan girip okuyup morali bozulan varsa diye yazıyorum, bu kadar abartmaya gerek yok. hiv pozitif bireyler gidip sperm yıkatıyor hastalık bulaşmasın diye, hani ancak öyle durumlarda yapılıyor bu. girin kadınlar kulübüne falan, hatunların siğilleri hamileyken çıkmaya başlamış, çocukları sezeryanla doğurtmuşlar, ya da hamileyken tip 16sı falan çıkmış, HİÇBİ ŞEY OLMAMIŞ DOĞURMUŞLAR GAYET SAĞLIKLI. aşşırı abartıyosunuz, cinsel yolla bulaştığı için bu kadar tribe giriliyor bence. diğer hastalıklarımız gibi paylaşamıyoruz, açık açık dertleşemiyoruz. doktorların çoğu da insan gibi açıklama yapmıyor, anksiyeteler iyice tetikleniyor ama bu kadarı fazla artık.
    Niye insanların kaygılarını saçmalık olarak gösteriyorsun anlayamadım. Bilinmezliklerle dolu bir virüsle insanlar mücadele etmeye çalışıyor ve hiç bir şey net olmadığı için ilerisi için çocukları için doğmamış bile olsa kaygıları var ve bu belirsizliklerden dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşıyorlar bence saçmalamayın demek yerine onlara alternatifler sunmak daha mantıklı çünkü ne olacağını bilemezsin bugün bişey olmaz dersin yarın biri oldu diye çıkarsa sonucunu sen yaşamayacaksın. Bu kadar psikolojik bunalımda olan biri bu süreci güvenilir bir kaç adım attıktan sonra ancak hafifletebilir yani birşey olmadığını gördüğünde ki bunu da yaşayarak ancak görür yani kendi korkusuyla kendisi yüzleşmeli başkasında bişey olmadı demekle veya saçmalamayın demekle bir yardımınız dokunmuyor malesef.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rastlayamayacaksın da çünkü onlar seni beni tedavi edip iyileştirmek için araştırma yapıp, kendini gerçekleştiren eski hekimlerden değil, paranın kulu olmuş bi ton zararı olduğunu bilmelerine rağmen aşı yaptırın diyen semptomatik tedaviden başka bişey bilmeyen(her hastalık için) kanser olsan kemoterapi vererek ömrünü daha da kısaltacak kadar cahil insanlardan oluşan bi sanayinin miğferidir yüzde 99.9 u. ben 5 senedir her türlü doktoru gezdim arkadaşlar(başka rahatsızlıktan ötürü). adamların tek derdi var PARA. ilaç sanayisinde çalışan bölge müdürü arkadaşlarım da oldu hepsine kendi ilaçlarını satsınlar diye ne hediyeler verildiğini bi bilseniz yüzlerine tükürürsünüz.

o yüzden diyorum Türkiye'nin "en" ünlü bıdı bıdısı, "en" ünlü hede hödösü diye nam salıyorlar ya muayene ücretleri asgari ücrete denk düşüyor ya hani işte o insanlardan bahsediyorum.

"PARA VİİİİİİR" diye bağıracaklar utanmasalar ki yaptıkları bu bana göre katılırsınız katılmazsınız benim şahsi tecrübelerimden doğan kanaat budur.

siğilime bile teşhis koyduramıyorum milimetrik diye düşün böyle doktorlar kalkacak meni de hpv var mı, varsa ne kadar etkiler, çocuk yapsalar ilerde çocukta olur mu(toplum sağlığı açısından önemli) araştıracakta bi de seni insan yerine koyupta "çünkü sen cinsel yola bulaşı almış bir hastasın" açıklama yapacak. böyle bişeyi yurt dışında da görmedim kaldı ki burda egolarından şişip patlayacak duruma gelmiş okulda okuduğu latince tıp bilgisi dışında bilgisi olmayan, araştırmayan ve PARA adlı varlığa tapan hocalarının "bu budur, şu şudur" adlı eğitiminden geçen kralın/kraliçenin sana bana hiç bi yardımı olmaz, olmuyor da zaten.

ben doktor gördüm mü bi ortamda uzaklaşıyorum arkadaşlar. alınan alınsın kusuruma da bakmayın ama bana göre aşırı derecede cahiller "insanlık konusunda cahiller", empati yoksunu varlıklar, materyalist bakış açısının en yozuna sahipler. hpv den önce de böyle düşünüyordum şimdi iyice eminim artık.

o nedenle daha negatif olmanın ne olduğunu bize açıklayamayan ağalara, paşalara bi de "hocam, hpv atlattım(!) çocuk sahibi olmayı düşünüyorum sizin fikriniz nedir acaba?" diye sorup cevap almayı beklemek ...

sitede çocuğu olan iki çift vardı yanlış hatırlamıyorsam. birinin çocuğunun ses telllerinde lezyon yapıp duruyordu(umarım en kısa zamanda atlatır güzel kardeşim), diğer çiftte ise nüks etmişti maalesef. hepsine acil şifalar diliyorum. işte doktorlar işini yapıyor olsalardı bi uyarır bi bilgi verirlerdi.
    araştırma deney test yok.

bulunduğum şehirde hpv uzmanı var. ne yapıyor söyleyeyim gidiyorsunuz apartman dairesi muayenesine PARA veriyorsunuz siğillerinizi yakıyor hatta "makine ısındı", "2 seans yapalım daha etkili olur", "seninkiler agresif görünüyor sen yine yeniden gel hep gel" adlı şarkıları söyleyip yolluyor. ama gerçekten PARA veriyorsunuz yani. ahcc yi soruyorsunuz bakıyor. aşıları soruyorsunuz bakıyor. cidden abartmıyorum sadece batikon çinko hadi eyvallah. aha hpv uzmanı bu şahıs.

çocuk yapmıcaz artık bu kadar açık net ben böyle bi riski alamam onu bırak bi daha kondomsuz, streç filmsiz, boxersız sevişebilcez mi orası bile muamma yani.

saygılar.
    Dagon sen kendin cocuk yapmayabilirsin, ama tüm hpvliler icin cocuk yapmayacagız artık demen yanlıs olur.
    Ben bu konuda oldukca rahatım. Zaten virüs 1-2 yıl ıcınde negatıf yani uykuda oluyor ve pasiflesiyor. Çocuk fikri evli ciftlerde eger hpv varsa veya lezyon hala cıkıyorsa 1 yıl ertelenmeli onun dısında ılıskıye kondomlu devam edılebılır dıye dusunuyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Her şeyi geçtim şu düşünce bile aklınıza yatmıyorsa zaten siz pozitif dusunceyi bosverin. hpv oldum diyip intihar bile edersiniz, özellikle lafım sana dagon. Bu konuda asırı umutsuz goruyorum seni, kendin hiçbir sekılde pozitif olmayacaksan dahi insanları bu sekılde karamsarlıga suruklememelisin. Ben böyle dusunuyorum der çekilirsin, cocuk yapamayacaksınız diye bir şey yok.

Şimdi söyleyeceğim düşünce şu: Hpv toplumda 10 kişiden 5inde görülen bir virüs mü? Evet. Araştırın. Avrupa da bu sayı daha fazla.
    Peki bu insanlar hayatları boyunca kondomsuz sevısseler ve cocuk dogursalar, otomatik olarak 10 kişiden 8i hpv'li olmaz mıydı? Olurdu.
    Şu an toplumda kaç kişi hpv yi biliyor? Çevrenize sorun, anket yapalım. 10 kişiden belki 1i bilir. Eeee? O halde sanırım çoğu insan hpv değil? dogru muyuz? evet. Hpv olsa bile bilmiyor, bir yerde ögrenecek sonucta ama o zamana kadar zaten negatif oluyor.

Yeterince açık olmuştur umarım.

Saçma sapan çocuk yapamayacağız düsüncelerine tahammül edemiyorum inanın.

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

sevgili dagon,

menide virüs bulunduğunu ben internette okudum. ama belki bu yolla bulaş ihtimali %0.001 filandır. sadece bilgisi olan var mı diye sormak istedim, bu kadar depresyona girme lütfen.

diğer bir konu ise hayatta herşeyin beteri var. allah korusun hiv filan olsaydık bu hpv'yi mumla arardık. bak ben iki hafta önce dizimle ilgili sıkıntı yaşadım ve doktor ameliyat olmadan geçmez, kıkırdakta kırık var dedi.fizyoterapiste gidip acılarımı minimuma indirmeye çalışıyorum. senin anlayacağın hpv dışında bir de fizyoterapi masrafları çıktı.ve o günden beri neredeyse hpv'yi hiç düşünmedim bile. diz rahatsızlığının hpv'den çok daha ciddi ve hayat standartlarını etkileyen bir şey olduğunu farkettim çünkü 2 haftadır topallayarak yürüyorum.

hpv ciddi bir hastalık kabul ediyorum ama çok daha beterleri var. bence biraz da halimize şükredelim.

bu çocuk sahibi olma konusunda diğer üyelerin yorumlarını ben de merak ediyorum. herkes dagon gibi mi bakıyor bu olaya?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

+1 blackswan ama degişen bişey olcagını pek sanmıyorum .biz anca yazalım herkes bildigini yapacak yine

Bu Konu için Etiketler