Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dip (kız arkadaş ve hpv)

Durum
    connexion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Dip (kız arkadaş ve hpv)

Selam arkadaşlar.

ÖZET: Virüsü bulaştıran kız arkadaşım hayatı bana zindan ediyor. Her gün küfürler, suratıma telefon kapatmalar.. Ayrılmak istiyorum ama hpv yüzünden yalnız ne yaparım, başkasını bulamam vs düşünceleri yüzünden başaramıyorum.

DETAY:
    Biraz kafa ütüleyeceğim.

İçinden çıkamadığım bir duruma dönüştü bu iş ve sizden fikir almak istedim. Mesele şöyle, kız arkadaşımla tanıştığımızdan beri evlilik hayali kuruyorduk. Tanışmamızdan üç dört ay sonra iki tane lezyon çıkmaya başladı ve zamanla büyüdü. Öncesinde ise uzunca bir süre birlikteliğim olmadı. Sanırım kız arkadaşım bu virüsü eski sevgilisinden kapmış. O zamandan beri, bir süre ben de önemsemesem de artık tedavi peşine düştüm ve bunu düşünmek bile moral vermeye başladı. Kız arkadaşım ise hala görmezden geliyor ve ne tedavi ne tanı, ailem beni öldürür diyerek doktora bile yanaşmıyor. Sen tedavini yaptır diyor sadece. Ne bu süreçte yanımda oluyor, ne destek oluyor.

Zamanla, kız arkadaşımla olan ilişkim gittikçe berbat bir hale geldi. Şu an her gün daha büyük bir eziyet çektiğim, "moralimiz olmazsa bunu aşamayız" diye yalvardığım bir hale geldi. Her gün ayrı bir küfür işitip, telefonun en az üç kez suratıma kapatıldığını ve bir günaydın mesajına muhtaç halde ilişkiyi ayakta tutmaya çalıştığımı gören arkadaşlarım olaya anlam veremiyor ve "hala neden sürdürüyorsun" diyorlar. HPV'den bihaberler haliyle. HPV dolayısıyla bu kıza katlanmaya devam ediyorum. Bu virüsü kimseye bulaştıramam, bir-iki senelik tedavi sürecinde yalnız ne yaparım, geçmezse başka kimseyle evlenemem vs düşüncelerinin altında ölüyorum. Tam anlamıyla dipteyim ve her geçen gün daha da aşağını görüyorum.

Sizden ricam "salla gitsin" gibi cümlelerden ziyade bana yol gösterecek bir fikir verebilmeniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Dip

Alıntı connexion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

ÖZET: Virüsü bulaştıran kız arkadaşım hayatı bana zindan ediyor. Her gün küfürler, suratıma telefon kapatmalar.. Ayrılmak istiyorum ama hpv yüzünden yalnız ne yaparım, başkasını bulamam vs düşünceleri yüzünden başaramıyorum.

DETAY:
    Biraz kafa ütüleyeceğim.

İçinden çıkamadığım bir duruma dönüştü bu iş ve sizden fikir almak istedim. Mesele şöyle, kız arkadaşımla tanıştığımızdan beri evlilik hayali kuruyorduk. Tanışmamızdan üç dört ay sonra iki tane lezyon çıkmaya başladı ve zamanla büyüdü. Öncesinde ise uzunca bir süre birlikteliğim olmadı. Sanırım kız arkadaşım bu virüsü eski sevgilisinden kapmış. O zamandan beri, bir süre ben de önemsemesem de artık tedavi peşine düştüm ve bunu düşünmek bile moral vermeye başladı. Kız arkadaşım ise hala görmezden geliyor ve ne tedavi ne tanı, ailem beni öldürür diyerek doktora bile yanaşmıyor. Sen tedavini yaptır diyor sadece. Ne bu süreçte yanımda oluyor, ne destek oluyor.

Zamanla, kız arkadaşımla olan ilişkim gittikçe berbat bir hale geldi. Şu an her gün daha büyük bir eziyet çektiğim, "moralimiz olmazsa bunu aşamayız" diye yalvardığım bir hale geldi. Her gün ayrı bir küfür işitip, telefonun en az üç kez suratıma kapatıldığını ve bir günaydın mesajına muhtaç halde ilişkiyi ayakta tutmaya çalıştığımı gören arkadaşlarım olaya anlam veremiyor ve "hala neden sürdürüyorsun" diyorlar. HPV'den bihaberler haliyle. HPV dolayısıyla bu kıza katlanmaya devam ediyorum. Bu virüsü kimseye bulaştıramam, bir-iki senelik tedavi sürecinde yalnız ne yaparım, geçmezse başka kimseyle evlenemem vs düşüncelerinin altında ölüyorum. Tam anlamıyla dipteyim ve her geçen gün daha da aşağını görüyorum.

Sizden ricam "salla gitsin" gibi cümlelerden ziyade bana yol gösterecek bir fikir verebilmeniz.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba,

Şu an korkaklık ediyorusn, merak etme seni kız arkadaşın dısında hpv olsan dahi kabul eden cok insan olacaktır. İnan bana olacaktır. Korkma
    Bu birincisiydi, ikincisi ise hayatında kısa bir sure cınsel perhiz yapmaya ne dersin? 6-8 ay arası mesela, kimseyle bırlıkte olmadan tedavine tam takır devam etmen, saglıklı beslenmen vs, belki sigil cıkmamaya baslar, belki viral yuk azalır, kullanmıyorsan ahcc de öneririm, imutor'u da al eczaneden. Bunları kullan ve saglıklı beslen kesinlikle, ve inan gececek. Kız arkadasınla da hakıkaten ayrıl, zaten sana bulastırmıs baksana, ve önemsemiyor, böyle bir insanla evlenmeyi dusunmemelisin sahsen bence..

Durum
    Bade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Dip (kız arkadaş ve hpv)

arkadaşlar neyin kafasını yaşıyoruz ve ya yaşıyorsunuz? Allah aşkına bir dur diyelim artık kendimide buna katıyorum. Dışarda kanserle mücadele eden hiv aids le mücadele ve daha adını bilmediğimiz hastalıklarla mücadele eden insanlar var. bende hpvliyim üstelik kadınım bu kadar abartmadım hiç. başlarda oldu evet amma geçti gitti kabullendim Allah daha büyük acı vermesin hpv nedirki atlatırız. bence bu tip davranışlar hem kemdimize hemde bizdende cok ama cok kötü durumda olanlar için haksızlık.ben bu formu motive olsun diğe giriyorum inanınki bura girdiğimden bu yana üzüm gülüyor içi açıcı yorumlar okudukca kendime geliyorum ama arada sırada böğle msjları okudukca Allah Allah ölüyoruzda haberimizmi yok diyorum. bu arada tabikide salla gitsin hem hpvyi hem kiz arkadaşını başka ne diğelim karalar giyip evet doğru yoldasınmı dememizi bekliyorsun ? siğilin varrsa tedavini ol yemene içmene dikkat et moralini yüksek tut o kadar.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Erkek arkadasimla hikayemi anlatiyim o zaman
    2 sene once basladi iliskimiz. Biz liseden tanisiyoduk ama o zamanlar kismet olmamisti cocukluk askiydi iste cikmaya basladik 2 ay sonra ayrildik
    Lise bitti yurtdisina gitti ben tr de kaldim uni falan derken sonra geldi iliskimiz tekrar basladi.
    Turkiyede de sayili partneri olmus dedigine gore.. benim de ondan once iliskim vardi tabiii yine sayili olarak
    Hersey cok guzeldi iste tam birbirimizi bulduk kavga edicek 1 problemimiz bile yoktu derken 8-9 ay sonra onda sigil cikti. Basta (cahillik iste) abartiyosun et beni onlar falan dedim gorunce. Tabi sonra iyi ki beni dinlememis yurtdisi gormus bi insan olarak doktora gitmis hala cok tesekkurlerimi sunarim ona 🙏Hpv teshisini aldi. Sigillerini bi guzel yaktirdi. Derken ben de gittim doktora sakk diye pozitifi gordum. 2-3 ay sonra da bende sigil cikti 2 adet✋ Off ne kavgalar beni ne aglatmalar anlatamam... hep ama hep beni sucladi hala da benden ona gectigini dusunur. Dusunsun artik umrumda da degil acikcasi bu ikimizde var mi var yapacaklarimiz belli tedavimiz belli..
    erkek arkadasim da beni suclarken bi yandan hep soyle dusundu. Ya bu bi viral hastalik bi sekilde gecmis biri de bir, bini de bir.( Cinsellik olarak). Ha bi kisiyle ha bin kisiyle elbet birinden bulasmis yani acaba bu kiz ben ilerde (olur mu olur) trafik kazasi gecirsem ne biliym felc olsam yatalak kalsam bana o durumda yardim eder mi bu kdr vefali mi yani bu kiz? diye dusundu benim hakkimda. Hala da soyler benim nasil sadik vefali ve dusunceli oldugumu. Sen de kiz arkadasini sigil hpv yonunu bi es gec de ilerde olabilcek sorunlariniza karsi acaba bu kiz bna daha kotu bi hastalikta &durumda yardim eder mi benimle beraber gogus gerer mi? Diye dusun. Bilmiyorum yardimci olabildim mi...

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Hpvnin sevdiğin insanla evlenmene asla engel olmayacagını düşünüyorum.şu kafayı degiştirin arkadasım karşındaki insanıinsan olarak sevmeye baslayınca arada hiç birşey görmeden olamıyacak sey yok.bu konu bireyler tek eşli olduktan sonra büyütülecek bir konu degil bence .herşeyi göze alıp yan yana olmadıktan sonra zaten olmasın bu ilişki modundayın belki klişe gelebilir ama sizle birlikte hasta olmayıda göze almalı..simdi olmasa baska sekilde bulaşacaktı bu belki evlendikten sonra baska birisinden ..yani ayrılık sebebi hpv olmamalı bu kıza katlanıyorum demen bile cok sacma katlanmak zorunda degilsin ayrıl ozaman nereye kadar katlanacaksın sorun sadece sex mi ?bulursun illaki birini katlanmana gerek yok..yani sorun hpv degil sorun sensin bence

Durum
    mahlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    İstanbul

"yalnız ne yaparım, başkasını bulamam" gibi düşüncelerle partnerini metalaştırıyorsun. Hayatını idame ettirme planın bu kadar basit olmamalı arkadaşım. Tavsiyem uzman birinden destek almalısın.

Bir şeyin korkutucu, değersiz, arzu edilesi ya da beş para etmez olduğuna karar veren zihindir. Dolayısıyla değiştirilmesi gereken şey sadece zihindir.
    bütün atlar kaybetmeye koşar.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı mahlas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "yalnız ne yaparım, başkasını bulamam" gibi düşüncelerle partnerini metalaştırıyorsun. Hayatını idame ettirme planın bu kadar basit olmamalı arkadaşım. Tavsiyem uzman birinden destek almalısın.

Bir şeyin korkutucu, değersiz, arzu edilesi ya da beş para etmez olduğuna karar veren zihindir. Dolayısıyla değiştirilmesi gereken şey sadece zihindir.
    Aynen demek istediklerim bunlardı

Durum
    l0laden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hayatta en mühim şey zaman. Kime, niye ve nasıl harcadığınıza iyi emin olun. HPV, kendi hayatınızı esaret ve korku altında yaşamanıza neden olacak bir rahatsızlık değildir. Bunu kullanarak, size bu şekilde davranan bir insana daha fazla taviz vermeyin.

Hayatınız sizindir, insanoğlu sevişmeden yaşayabilir ama dışkılamadan asla. Bu sebeple, ben tek başıma ne yaparım gibi bir algının içerisinden bana göre bir an önce çıkmanız, sizin yararınıza olur. Benzer durumu yaşayan insanlar biliyorum ve her iki taraf içinde adaletsiz bir yaklaşım.

Dışarıda bir hayat var, siz de bunu alabilirsiniz. Gidin ve alın, bir yerden başlayın. Bizim kişilik ve karakterlerimiz sevdiğimiz veya bizi seven insanlar tarafından oluşturulmuyor, öyle varoldukları için sevgi giriyor işin içine. Zamanınızın kıymetini bilin ve bozuk para gibi harcamayın. Birisiyle birlikte olmak istiyorsanız, bilgi verin ve o da kabul ederse olun. İlla cinsel birliktelik olması gerekmez, yol arkadaşınız, yoldaşınız da olabilir. Kendinize eziyet etmeyin.

Üstesinden gelebilirsiniz.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kesinlikle seni hak etmeyen biriyle birliktesin kusura bakma ama yazdıklarından bu net anlaşılıyor zaten. Kızı bırak kendine 1 yıl bir süre ver tedavini ol ve ilerde cinsel birlikteliğin olacak kişiye açık ol aşısını olsun. Sen en azından biliyorsun hpv yi bizim hiç haberimiz bile yoktu.Kendimizi korumak veya partnerimizi koruyabilmek adına bence öndesin.

Durum
    connexion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese çok teşekkür ederim. Konu metalaştırmak değil aslında. İlişkimiz kötüye giderken, en azından "moral ver be kadın" şeklinde içimdeki bir çatışma. Cinsel hayatımız biteli 6 ay oluyor ve tabiatıyla, kaygım sevişememek değil.

Başka hastalıklar, daha büyük dertler olduğunun hepimiz farkındayız. Ancak "ya kanser olsaydım" demek, mevcut sorunlar için bir çözüm veya moral aşılamıyor.

Tedavi için ilk adımı attım, bir aydır bağışıklık desteği alıyorum. Umarım kısa sürede hayata tekrar sarılabilirim. Herkese tekrar teşekkürler.

Bu Konu için Etiketler