Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölge hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?

Durum
    Selinmutlu123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Genital bölge hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?

Alıntı Ezgi30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki kere geldi mesaj pardon ben yanliskikla yolladim. Belki degildir kuzum dikkat et yine de bi sor olsa da halledilir tek sigilse cok takma kafana bende minik minik bir suru var.
    Cumartesi dermatologdan randevu aldım. Gidicem bakalım ne diyecek. Sizin tavsiye edebileceğiniz iyi bir dermatolog var mı İstanbul avrupa yakasında?

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben izmirdeyim istanbulu bilemem drmesuda var sitede ona sor istersen o da sigil yakiyor hem ama hangi yaka nerde bilmiyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hiçbir şey yapmıyorum, özellikle tertemiz olmam gereken zamanda, ketoral'ı kullanıyorum zaten guzel bir kokusu var o sampuanın Ama normalde sadece su kullanıyorum, sabun asla kullanmayın tavsıyemdir.

Bu sadece gerçekten akıntım da olmamaya basladı, gecen gun pap smear yaptırdım sonucunu alıcam 2-3 güne, ama doktor akıntı vs benzeri bir şey görmedi. Zaten oranın kendi ph dengesi var, zamanla su akıyor yolunu buluyor hakıkaten, temiz olmaz sadece suyla diye dusunmeyın, temiz oluyor, takıntı yapmayın

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

arkadaşlar beni komplo teorisyeni olarak adlandırabilirsiniz fakat söylemem gereken gerçekler var.

vücut temizliği için kullandığımız bütün ürünler cilt için zararlı; saç şampuanı, kremi, losyonu, badem yağlı hindistan cevizi sütlü cartlı curlu sabunlar(doğal, kostikli ev yapımı eski tip sabunlar hariç), sıvı el sabunları ve dahası. maalesef bunlar derimizin ph değerini mahvediyor.

askerdeyken bu işin sanayisinde olan bi mühendis arkadaşımız vardı herkes sıvı el sabunu, şampuan traş köpüğü kullanırken, adam ev yapımı sabunlarını kullanır(hem saç baş vücut hemde el için) traş içinse bulabilirse zeytinyağı bulamazsa suyla olurdu ve hepimizi uyarırdı abi kullanmayın ben bu işin içindeyim. baya açıkladı anlattı ama burda uzun uzadıya yazamıcam siz anlayın artık durumun ciddiyetini.

artık yeni bi akım var(pek yeni değil aslında) sabunsuz şampuansız sadece suyla yapılan bi temizlik türü vücut kendi ph ını kazandıktan sonra ne saç dökülüyor ne ter kokusu oluşuyor. neyse su yeterlidir olmazsa ekstra olarak zeytinyağlı doğal sabunlar kullanılabilinir saç ve el için.

saygılar.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Ben genitali artık sadece suyla temizliyorum..sac için insanlar kendi sampuanını yapmaya baslamıslar ama ben daha o duruma gelemedim belki oda olur birgün

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Ezgi30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah aksam genital bolgeni yikamani mi soyledi fazla degil mi yararli bakterileri yok ediyorsun sanki. Genital bolgeyi fazla yikamak da iyi diye biliyorum doktorun bilir tabi de.
    Aynı zamanda nemden dolayı mantar olusumu olabilir .yıkadıktan sonra iyice kurutma makinesiylw kurutun özellikle kısın ..üşütüncede idrar enfeksiyonuda oluyor

Durum
    Tecrübeli Üye

Mantar olusumum antibiyotik kullanmamla oldu bi de akintim vardi akintiyi kurutmak icin kullandım hasta oldum kullandim bi de leepten sonra kullandim haliyle mantar yapti belki beslenme ve takvite ilaclarla vucut direncim artar da hepsi duzelir.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Mantar için doğal elma sirkesi diyorlar tam ne şekilde uygulanıyor bilmiyorum antibiyotik bağırsakta ve vücutta yararlı bakterileri öldürür, dolayısıyla belli bi oranda bulunması gereken candida türü mayalarımızın mantara dönüşmesini sağlar. Genital bölgenin ph ını bozmakta buna sebep olabilir.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet oyle oldu zaten bu durumda da olmayan sigillerim de turedi. Aldara krem minikleri yok etti ama buyuk sigillerim duruyor sanirim doktor yakar onlari aman aman ben bunaldi millet bu hpvden ne ugrastim su 4 ay leepiydi sigiliydi simdi bi de koter cikti basima. Insallah hepsinden kurtuluruz bir daha yasamayiz.

Durum
    Sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil için doğru olan doktor jinekolokmu cildiyemi

Bu Konu için Etiketler