Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif tam olarak ne demek?

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif tam olarak ne demek?

Arkadaslar moralim cok bozuldu hpv16 var. Leep oldum basta sigilim yoktu simdi sigillerim de var. Iki kadin dogumcuya gittim biri vucuttan atılır digeri ise atilmaz sadece baskilarsin dedi. Bu dusunce beni yedibitirdi ne demek kalici olmasi uzulmek, hasta olmak ve sagliksiz beslenmek bir ömür yok. Bir de hpv 16 yüksek risk moralim bozuldu. Doktorlar sitesine girdim soru cevaplari okudum ordaki doktorlarin cogu da ayni sekilde vucuttan atilmaz demis. Ozaman negatif cikmasi sacma degil mi olan bi virus nasil negatif cikar. Offf moralim çöktü bi de sigillerin de cikmasi tuz biber etkisi. Lutfen moral

Durum
    elektrikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv negatif tam olarak ne demek?

geçmiş olsun ezgi. bu hastalık küçümsenecek bir hastalık değil ama abartılacak kadar bir hastalık da değil. 1 yıl nüksetmezse tekrar çıkma ihtimali çok az.

her yıl düzenli pop smear testi yaptır. Erken teşhiste kansere çevirme ihtimali yok bu virüsün. Bu testi zaten hasta veya değil herkesin yaptırması lazım. böyle bir hastalığının olduğunu bildiğin için şanslı bile sayılırsın aslında. inanılmaz yaygın bir virüs fakat siğil çıkartmazsa kimse bu hastalığın farkına varamıyor ve malesef hastalık son evreye kadar ilerliyor. sende böyle bir durum olmayacak.

ilk başlarda bende senin gibi panikledim ama üstünden biraz zaman geçince hastalığı abarttığımızı düşünmeye başladım. zaman geçtikçe insan alışıyor zaten. düzenli beslen, uyku düzenine dikkat et, mümkünse spor yap bir de internete çok fazla girip yorumları okuyup psikolojini bozma. internette sürekli yazanlar genelde ağır vakalar, çoğu insan o şekilde atlatmıyor bu hastalığı. hatta virüsün farkına bile varmadan bir süre taşıyıp daha sonra atıyor.

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Insallah ben de aticagimi hayal ederken ikinci gittigim doktor atamazsin diyince cok üzüldüm. Kanser olmucaz sanmiyorum burdaki herkes biliyor cok sukur ama vucuttan atilmazsa bir ömür sigil ve dikkat etme konusu beni uzdu. Ben hpv negatifin vucuttan atildigini dusunuyordum umarim da vucuttan atilma vardir hepimiz sigilsiz leepsiz gunlere kavusalim.

Durum
    ispear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ezgicim başka bir postta İngilizce bir çeviri paylaştım. 6 ay hiç siğil çıkmazsa hpv negatif kabul ediliyorsun. Hatta yakalandığın tipe bağışıklık kazandığın söyleniyor. Moralini bozma hiç sen.

Bu Konu için Etiketler