Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hikayem

Durum
    Cilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hikayem

Merhaba arkadaslar. 24 temmuzda devlet hastanesinde gozle muayene sonucunda teshis kondu. 2 minik sigile koter yapildi. Iyilestikten sonra sigiller daha buyuk ve daha fazla olarak tekrar ciktilar. 14 agustosta ozel bir hastaneye gittim genel anestezi altinda Leep koterizasyon yapildi. Parcalar patolojiye gonderildi. Leep oncesinde kultur ve smear alindi. 21 agustosta kontrole gittim, kulturde mantar (candida), smearde inflamasyon ile iliskili reaktif hucresel degisiklikler yaziyor ama dr temiz dedi, patoloji sonucu 0,6×0,3×0,2 condylom cikti. Ayrica o gun dermatologa muayene oldum. Agzimda da hpv oldugu endisesi vardi. Dilimin ucunda kizarikliklar ve tahris vardi. Baska cinsel yolla bulasan hastalik var mi diye kan testleri yapildi, hepsi negatif cikti. Bagisiklik sistemini bir an once guclendir ve stresten uzak dur dedi, gargara ve jel verdi. 26 agustosta dermatologa konttole gittim, dilimde paslanma varmis, diger tahris icin bagisiklik sisteminden dolayi boyle dedi. Paslanma icin karbonat onerdi, gargara ve jele devam et dedi. Agzimin icine yayildi bu her ne ise. Hpv degil oyle olda sigil olurdu diyor. Aklimda deli sorular. Cocugumu opemiyorum korkumdan teshis konduktan sonra yalnizda hpvyi arastirdim. Koterden sonra sigiller abartarak nuksedinde bagisiklik sistemimi guclendirmeye koyuldum. Hpv dna tiplemesi yaptirmadim, asi olmadim. Sizce bunlari yaptirmali miyim? Evetse Ankaada ekonomik olarak nerede yaptirabilirim? Aldara pahali bi krem, bosuna alma dedi dr kafam karisti bu konuda. Leepten once 3 gun boyunca elma sirkesi uyguladim sadece beyazlatti kabuk baglayip dokulmediler maalesef. Her gun suya karistirilmis propolis, kefir, yesil cay, taze sıkılmıs portakal+havuc suyu, vitamin ilaci iciyorum. Corek otu+bal, sebze-meyve, yogurt, yulaf yiyorum. Bunlarin disinda ne yapmam gerekir? Ekinezya cayi aklimda ona da baslayacagim. Bir de ahcc kullanmak istiyorum. Onu nerden ve nasil temin edebilirim? Hepsi agir gelir mi? Jinekologum bir ay sonra kontrole gel dedi daha leep yaralari tam iyilesmeden galiba yeni sigillerim cikti ayni yerlerde. Bitsin artik bu kabus. Hepinize sifa diliyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Hikayem

Devlet hastanesinde koter oluyormu yahu?kriyo cihazı var bitek sanıyorum. Yani hücresel bi degişiklik varsa yüksek risk tasıyorsunuz galiba yaptıradabilirsinz yapmayadabilirsiniz.

Durum
    hpv16 için çare arıyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Canım geçmiş olsun inşallah hepsinden kurtulursun..
    Hpv yoksa ahcc istersen kullanma..
    Kullanmak istersen arya ya yaz özelden..
    O inşallah yardım eder

Durum
    Yeni Üye

Evet hepeve, devlet hastanesinde koter oluyor. Lokal anesteziyle yaptilar orada. Smear sonucunda hucresel degisiklik yaziyodu ama dr neden temiz dedi sonucuna? Kafam karisti 😕

Durum
    Yeni Üye

Hepimiz kurtuluruz insallah. Hpv var, o kesin. O nedenle ahcc kullanmak istiyorum.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Cilek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hepeve, devlet hastanesinde koter oluyor. Lokal anesteziyle yaptilar orada. Smear sonucunda hucresel degisiklik yaziyodu ama dr neden temiz dedi sonucuna? Kafam karisti 😕
    Leep olmussun zaten ama şöyle evli olmandan da kaynaklanıyor sanırım koter vs

Bu Konu için Etiketler