Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dokunduğum sigiller bulaşıcımıdır?

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Dokunduğum sigiller bulaşıcımıdır?

Şu konuya net bilgisi olan biri yazabilir mi acaba?
    Ailemizle yaşıyoruz. Kendimiz çekiyoz başkasına çektirmeyelim.

Durum
    connexion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konuya net bilgisi olan biri yazabilir mi acaba?
    Ailemizle yaşıyoruz. Kendimiz çekiyoz başkasına çektirmeyelim.
    Bu konuda ben de mantıklı bir tavsiye bekliyorum. Bütün muslukları defalarca kez yıkamaktan, sifonu kolumla çekmekten yoruldum. Dahası havlu ve çamaşırlarım sebebiyle aileme bir şekilde bulaştıracağımı düşünmekten yoruldum.

Durum
    filiz1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaslar bu kadar kolay gecseydi hpv li adam kalmazdi. Bir sürü el sıkıştığınızi düşünün. Her seyden uzak kalmalisiniz o zaman.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İçin rahat olsun kanser olma riskinle bu şekilde bulaş oranı aynı. 100.000 / 1.

Oluyorsa da olsun artık o saatten sonra onda da bir hayır vardır.

Alıntı connexion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ben de mantıklı bir tavsiye bekliyorum. Bütün muslukları defalarca kez yıkamaktan, sifonu kolumla çekmekten yoruldum. Dahası havlu ve çamaşırlarım sebebiyle aileme bir şekilde bulaştıracağımı düşünmekten yoruldum.

Durum
    connexion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı filiz1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu kadar kolay gecseydi hpv li adam kalmazdi. Bir sürü el sıkıştığınızi düşünün. Her seyden uzak kalmalisiniz o zaman.
    Haklısınız, ancak bir çoğumuz zaten "her şeyden uzak kalmalısınız o zaman" psikolojisinde olduğu için, bundan bahsedip makul tavsiyeler arıyoruz. "korkma bu kadar", "düşünme bu kadar" gibi telkinler maalesef pratikte işe yaramıyor.

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Çünkü kendinize paranoya yaratıyorsunuz ve emin olun bu ufacık bir siğilden 100 kat daha kötü vücudunuz için. Rahatlama konusunda bir tavsiye isterseniz sarı kantaron, lavanta, papatya çayı melek gibi yapar.

Haklısınız, ancak bir çoğumuz zaten "her şeyden uzak kalmalısınız o zaman" psikolojisinde olduğu için, bundan bahsedip makul tavsiyeler arıyoruz. "korkma bu kadar", "düşünme bu kadar" gibi telkinler maalesef pratikte işe yaramıyor.

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Akıllı doktorlardan birine ben dert yanarken bana şöyle diyerek yardımcı olmuştu: hpv nin bulaşması için deri yüzeyinde mikro çatlak olması gerekir. Yoksa bulaşmaz. Yani elini sürdüğün heryere virüs gidebilir ama yerleşmesi için deriden içeri girmesi gerekiyor.

Bu arada bu hpv denilen şerefsizin laboratuvar ortamında üretildiğine neredeyse emin oldum artık. Sadece genital ve ağızda çıkması ne demek yani? Tanrının laneti...

Durum
    Ezgi30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaslar ben de sigilleri ciplak elle elledim cunku ne oldugunu anlamadim hem de defalarca elledim netteki sigillere benzemiyor cok karizmatik benimki ben de bi guzel dokundum. Ellerimizi tabiki yikiyoruz ama doktora sordum eldiven tak dedi. Ve sigillere krem surerken kulak copuyle sur dedi temasi onermiyorlar. Hepimiz de elledik yani sanki daha once sigil mi gorduk. Bundan sonra dikkat ederiz zaten.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elturco su konuyu bu kadar abartmayın ya
    İyice sacmalamaya basladınız.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar banyodan banyoya yıkarken o bölgelerinizi inceleyin siğillerinize sürekli niye bakıp duruyorsunuz ya da elleme gereği duyuyorsunuz ki anlamadım bu kadar abartmayın bence de 2 yıl siğillerime müdahale ettirmeden yaşadım banyoda da elimle o bölgelerimi yıkıyorum siğilime temas ediyorum sonrada elimi yıkıyorum elime falan bulaşmadı bu kadar korkmayın ve kurcalamayın. Şöyle bişeyide farketmiş bulunmaktayım eğer bu konu kafanızı çok kurcalıyorsa mesela elimle temas ediyorum elime geçermi diye ve bundan sonrada elinizi yüzünüzü defalarca yıkama gereği duyuyorsanız yani kendinizi sürekli virüslü gibi hissediyorsanız bu aşırı derecede obsesif olmaya başladığınızı gösterir ilk yıllarda ciddi anlamda yaşadım bu endişeyi kafanızdan atmak için minimum ne gerekiyorsa onu yapın elinize eldiven takın öyle bakın mesela hiç değilse kafanız rahat etsin çünkü bu endişeler sonrasında hpv yi düşünmekten kendiniizi alamazsınız. Hayatı zehir etmeyin kendinize.

Bu Konu için Etiketler